Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do Marka
strony: [ 1 ]
AgataK19-09-2003 17:05:34   [#01]

drogi Marku

Nie czuję się członkiem grupy przestępczej. Zawsze staram się pomagać moim nauczycielom, choć oni tego raczej nie doceniają. Jednak pocieszeniem  dla mnie może być fakt, iż w ramach pomiaru jakości pracy szkoły wubiegłym roku zbadaliśmy atmosferę w pracy. 89 % oceniło współpracę ze mną na - 5 a tylko 1 % na - 1. To miłe.

Ponadto sama w grupie dyrektorów mam przyjaciół i powiedzmy ... inne osoby. Widzę co robią, ale nie mam na to wpływu. Dlatego rozumiem nauczycieli i ich opinie.

Swoją drogą sama mam w szkole nauczycielkę, która bardzo niszczy nie tylko moje dobre imię ale także dobre stosunki między koleżankami. Jest mianowana i wie, że tak naprawdę niewiele mogę jej zrobić. mam tylko nadzieję, że sama odejdzie, bo powoli traci słuchaczy.

Nie jestem super dyrektorem i za takiego się nie uważam, ale też chyba nie znajdzie się w mojej szkole taki nauczyciel, który mi powie że celowo, złośliwie i po "chamsku" go potraktowałam czy mu dokuczyłam.

Dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie czuję się przynależna do grona "przestępców", o których piszesz :-
).

A tak na marginesie, pisałam, że nasz wizytator niewiele wie, ale też że cenię go za to, że do swojej niewiedzy potrafi się przyznać, bo niewielu jest takich.

pozdrawiam

Marek Pleśniar19-09-2003 19:45:43   [#02]

do mua? :-))

Chiba niechcący mi zadedykowałaś wątek:-)))))

mam wrażenie, że cytowałem w jakimś takie jakieś wypowiedzi nauczycieli. Ale czemu to do mnie kierujesz? Do nauczycieli kieruj:-)

Tak o dyrektorach mówią. I nie łudź się że o Tobie nie powiedzą. Niezaleznie od tego czy masz akurat rację w jakiejś sprawie czy nie.

Taką masz robotę.

Ilustrowałem wtedy inne zjawisko: jak dyrektorzy mówią o wizytatorach:-) Toczjka w toczkę jak nauczyciele o nich.

I wiecie co najgłupsze? Że w ten sposób mówiąc osoba to czyniąca ustawia się w pozycji podwładnego. Sama wsadza łeb w obrożę! A nie musi bo dyrektor tak własciwie nie ma nad sobą szefa. Na pewno nie jest nim ktoś sprawuący nadzór pedagogiczny. Warto uczynić wysiłek i spojrzeć z boku na siebie i swoja pozycję, rolę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]