Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Organ prowadzący a zatrudnienie
strony: [ 1 ]
kruk17-09-2003 20:37:42   [#01]
Jak daleko może ingerować organ prowadzący w kwestie zatrudniania pracowników w szkole? Czy może określać formę zatrudnienia, np. w przypadku pracowników obsługi - emerytów nakazać zawieranie umów na czas określony? Jak bardzo Wasze samorządy "wtrącają się" w sprawy zatrudnienia?
Gaba17-09-2003 20:42:23   [#02]
Tadziu, witam Cię, jak dawno śmy się nie komputeryzowali.

U nas jest zakaz zatrudniania emerytów. to jest w regulaminie gminy.
ewa17-09-2003 20:43:00   [#03]

hm..

a na jakiej podstawie ingeruje? Mój samorząd nie "wtrącał sie" wcale.
ewa17-09-2003 20:48:30   [#04]

gaba

taki zakaz jest bezprawny, to dyskryminacja nie mogą sobie tak (chociaż często stosują :-))
kruk17-09-2003 20:52:21   [#05]

No właśnie tej podstawy też mi brakuje. Prawdę mówiąc, nie wiem czy coś jest na ten temat w regulaminie. A czy taki zapis w regulaminie jest wystarczający? On przecież też musi mieć jakąś podstawę prawną.

A na imię mam Ewa...

Gaba17-09-2003 20:54:06   [#06]
wiesz, nie mam pojęcia, czy dyskryminacja... jawna czy niejawna.

Jest beznadziejna bida i tyle.

- wiem, że moja sprzątaczka ma 380zł, ma 6 dzieci, a mój woźny (rencista) ma 800 + 1000zł i jest samotny. I mimo że bardzo lubię i bardzo szanuję mojego woźnego, gdyby przyszlo co do czego, to oszczędzę matkę (psrzataczkę, która szmaty nie lubi), a rencistę zwolnię, bo na chleb i mleko mój rencista będzie miał.

Chyba że moja sprzątaczka porobi totalne głupoty, a tak to się stara, tylko że jej nie wychodzi.

:)
Marek Pleśniar17-09-2003 20:55:32   [#07]

ładnie masz na imię Tadziu:-)) a poważnie to się kiedyś też nabrałem na to:-)
Nie ma na to prawa, ale weź się (jak to mawia prezes) kop z koniem.

Gaba17-09-2003 20:56:26   [#08]
jak to masz na imię Ewa? tzn. nie jak to, bo to chrzcie dają, czy coś...

o kurka czyli w rezeltacie Kruk.

PS. wyjasniam, że był z nami swego czasu bardzo sympatyczny czlowiek Tadek Kruk z Katowic. Nie zmienia to faktu, że Ewa też niczego. Prawda? Przepraszam za gafę.
ewa17-09-2003 20:58:35   [#09]

ok

ja nie neguję wyboru, mówię tylko, że ten regulamin jest niezgodny z prawem. To nie oznacza,że namawiam do przyjmowania emerytów i rencistów...
kruk17-09-2003 21:01:24   [#10]
Gaba, nic nie szkodzi, trochę się zdziwiłam, bo jeszcze nikt tak do mnie się nie zwracał. Dzięki za wyjaśnienia.
Marek Pleśniar17-09-2003 21:02:54   [#11]
prosze bardzo tadziu;-)
Gaba17-09-2003 21:02:58   [#12]

:)

ja Cię absolutnie tak zrozumiałam, Ewuś. Nie zastanawiałam się nad zatrudnianiem emerytów, bo nie musiałam, bo nie miałam takiego przypadku - a przy okazji pocięgnęłam myśl dalej, coby było gdyby było...
Ewa z Rz18-09-2003 00:21:18   [#13]

organ prowadzący nie ma najmniejszego prawa

wtrącania się w decyzje kadrowe dyrektora (poza opiniowaniem wice).

Tylko, że... ma nad dyrkiem sporą przewagę (nie tylko ekonomiczną), więc usiłuje wszelkimi metodami... I mu się często udaje (to czasem rzeczywiście przypomina kopanie się z koniem)

Helena S19-09-2003 10:56:41   [#14]

z tym najmniejszym prawem to bym nie przesadzała...

Organ prowadzący daje kasę, często dokłada do subwencji, ma uzasadnione powody ( chociażby bezrobocie w gminie), pracownicy obsługi i administracji szkół są pracownikami samorządowymi jednostek organizacyjnych gminy.                    W zatrudnianie nauczycieli z reguły się nie wtrąca. Emeryt i rencista środki do życia jakoweś posiada - bezrobotny bez prawa do zasiłku żyje z zasiłków OPS lub z innych, tajemniczych źródeł. Stąd, niekoniecznie musi to być koń - ten organ prowadzący. Swoje racje ma. A najważniejszy jest dla nas - nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek oświatowych, w każdym organie mieć swoich ludzi tzw. lobbing oświatowy, wśród radnych. Wybory już za trzy lata. Rozglądajcie się wśród pracowników lub zaprzyjaźnionych znajomych,  rozumiejących meandry funkcjonowania waszych placówek i zachęcajcie do kandydowania. Kilku rozsądnych radnych może dać wam 4 lata w miarę spokojnego funkcjonowania bez kopania się i w granicach prawa, i zdrowego rozsądku - indywidualizacja problemów placówek oświatowych jest wówczas możliwa.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]