Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak często rada pedagogiczna
strony: [ 1 ]
elka4013-09-2003 19:45:33   [#01]
Czy jest gdzieś przepis określający ile w ciągu roku szkolnego może być posiedzeń rady pedagogiczne? Czy może ich być np 30?
Marek Pleśniar13-09-2003 20:02:37   [#02]

z ipwo

górnej granicy nie ma.

USTAWA

z dnia 7 września 1991 r.

o systemie oświaty

5. Zebrania plenarne rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie (semestrze) w związku z zatwierdzeniem wyników klasyfikowania i promowania uczniów, po zakończeniu rocznych zajęć szkolnych oraz w miarę bieżących potrzeb. Zebrania mogą być organizowane, na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, z inicjatywy przewodniczącego, rady szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę albo co najmniej 1/3 członków rady pedagogicznej.

6. Przewodniczący prowadzi i przygotowuje zebrania rady pedagogicznej oraz jest odpowiedzialny za zawiadomienie wszystkich jej członków o terminie i porządku zebrania zgodnie z regulaminem rady.

Leszek13-09-2003 20:04:48   [#03]

Przepis o ramowych statutach poszczególnych typów szkół i placówek zawiera zapis

"Statut (...) określa:
1) szczegółowe kompetencje organów szkoły, którymi są:
b) rada pedagogiczna,"

Oczywiście ustawa o systemie oświaty od art. 40 do 44):

art. 40.
5. Zebrania plenarne rady pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym okresie (semestrze) w związku z zatwierdzeniem wyników klasyfikowania i promowania uczniów, po zakończeniu rocznych zajęć szkolnych oraz w miarę bieżących potrzeb. Zebrania mogą być organizowane, na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, z inicjatywy przewodniczącego, rady szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę albo co najmniej 1/3 członków rady pedagogicznej.
7. Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły.

W takim razie może ich być i 30.

No, no, pracowita ta rada :-)

Pozdrawiam

Leszek13-09-2003 20:05:33   [#04]

Marek był szybszy.

:-)

Pozdrawiam

elka4013-09-2003 20:45:07   [#05]
Dziękuję pięknie. Z tą liczbą może przesadziłam:-) ale różnie bywa. Szczególnie jeśli będą  szkoleniowe posiedzenia rady. Chyba, że się nie zaliczają do rad ?

Z przedstawionych przez was przepisów UoSO wynika, że koniecznie musi być:

1 przed rozpoczęciem roku szkolnego;
conajmniej 2 klasyfikacyjne (różna liczba okresów, semestrów);
1 po zakończeniu roku szkolnego;

Czy dobrze zrozumiałam?

Piszę w imieniu koleżanki, u niej było 25 rad!
Marek Pleśniar13-09-2003 20:51:05   [#06]

ha!

2 minuty od leszka:-)

na 100metrów bym zdziesiątkował:-)))

Małgoś13-09-2003 21:19:07   [#07]

a czy jest jakas granica trwania jednej rady?

u mojej kolezanki padł chyba rekord: od 15.00 do 22.30 z jedną przerwą 15 min. - w dzien powszedni (i żadne tam kawki, ciasteczka, koniaczki, ale powazna produkcja kolejnych cegieł do papierowej rzeczywistości)

Leszek13-09-2003 21:43:35   [#08]

Najważniejszą jest tu, Małgosiu granica rozsądku.

Elu, dobrze zrozumiałaś.

No tak, Marek to sprinter. :-)

Pozdrawiam

DorotaJ14-09-2003 09:13:46   [#09]

czy kolejna rada?

29 sierpnia odbyła sie rada, na której dokonałam mi. przydziału obowiązków.

1 września dwie nauczycielki dostarczyły mi zwolnienia lekarskie (  wkrótce -urlop macierzyński - przełom września i października).

Czy powinnam zwołać kolejną radę, na której to obowiązki tych nauczycielek powierzę osobom zatrudnionym w ich zastępstwie .

fredi14-09-2003 18:53:35   [#10]
koniecznie przy każdym zwolnieniu (???????????)
Marek Pleśniar14-09-2003 19:12:05   [#11]
jak rzekł leszek - są granice rozsądku. Nie trzeba dodatkowej rady:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]