Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stan nieczynny
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane24-03-2002 10:51:06   [#01]

Czy nauczyciela,który wystąpi o przeniesienie w stan nieczynny należy umieścić w arkuszu organizacyjnym? -będzie na "stanie" tylko do lutego.Do tego trzeba będzie dać urlop - czy dobrze mysle-urlop 8 tygodni??

I jeszcze jedno - ilu miesięczna odprawa należy sie sprzataczce w szkole samorzadowej ( 56 lat, 20 lat w oświacie)?- czy 6  miesięcy??

Ewa z Rz24-03-2002 18:18:08   [#02]

Nauczyciela w stanie nieczynnym nie umieszcza się w arkuszu organizacyjnym, ale organ musi być powiadomiony o tym, że nauczyciel z tego korzysta. Jeżeli chodzi o fundusze, to w momencie stwierdzenia braku zatrudzienia dla n-la, powiadamiamy organ, który musi zabezpieczyć odprawę (wynagrodzenie w stanie nieczynnym). U nas taka odprawa jest wypłacana z tzw. rezerwy oswiatowej tak jak i urlop zdrowotny (też nie ma n-la w arkuszu), oraz nauczanie indywidualne (to jest w arkuszu).

N-lowi, któremu wygasa stosunek pracy po 6 m-cach stanu nieczynnego przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany urlop - 8 tygodni.

Co do sprzątaczki nie jestem pewna, ale myślę, że 3 m-ce.

Janusz z W24-03-2002 21:01:30   [#03]

Jednak 6 miesięcy

Niestety odprawa w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia. Nie mam "pod ręką" treści rozporządzenia. Jeśli to bedzie potrzebne, to podam treść, ale jutro z biura.

Janusz z W25-03-2002 07:22:13   [#04]

Jak obiecałem

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 61, poz. 708 oraz z 2001 r. Nr 34, poz. 393) obowiązuje od dnia 1 sierpnia 2000 r.

 § 8. 1. Dodatek za wieloletnią pracę, ustalony zgodnie z przepisami ustawy, zwany dalej "dodatkiem", wynosi 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po pięciu latach pracy i wzrasta o 1% za każdy dalszy rok pracy aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

1a. Jednorazowa odprawa pieniężna pracownika przechodzącego na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, ustalona zgodnie z przepisami ustawy, zwana dalej "odprawą", stanowi wysokość:

1) dwumiesięcznego wynagrodzenia - po 10 latach pracy,

2) trzymiesięcznego wynagrodzenia - po 15 latach pracy,

3) sześciomiesięcznego wynagrodzenia - po 20 latach pracy.

1b. Do okresów pracy uprawniających do dodatku i odprawy wlicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

2. W przypadku gdy praca w jednostce stanowi dodatkowe zatrudnienie, do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.

3. Dodatek przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, oraz za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które pracownik otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

4. Dodatek jest wypłacany w terminie wypłaty wynagrodzenia:

1) począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,

2) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub prawa do wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.

Ewa z Rz25-03-2002 11:11:04   [#05]

Małe pytanko

Czy sprzątaczka w szkole jest pracownikiem samorządowym? Mój organ uważa, że raczej nie...
Rycho25-03-2002 12:42:14   [#06]

A kto jest organem prowadzącym szkołę?

Jeżeli samorząd, to czyim wg samorzadu miała by być pracownikiem?

Kowalskiego? A może twoim prywatnym? Nie rozmiem takich pytań?

Janusz z W25-03-2002 12:52:49   [#07]

Niech poczytają

Organ niech sobie poczyta Rozporządzenie, które cytowałem wyżej. Poz. 77

Załącznik nr 4

TABELA STANOWISK, ZASZEREGOWAŃ I WYMAGAŃ KWALIFIKACYJNYCH PRACOWNIKÓW

I. Wszystkie jednostki - stanowiska wspólne

Jeśli mają kłopoty z percepcją tekstu drukowanego w języku polskim, to nic na to nie poradzę... :=)))

Ewa z Rz26-03-2002 04:33:49   [#08]

pytanko nie całkiem bez sensu

Z moim organem (oczywiście samorzadem) nie ma co dyskutować. Nawet zwykłe rozmowy nie wychodzą. A przekonać ich można JEDYNIE w sądzie (jeżeli ktos pójdzie) a i tak ociągają się z wypłaceniem ile mogą.

Dlatego, zadałam pytanie, bo muszę mieć absolutną pewność, gdyż droga sądowa jest długa i wyboista.

Janusz z W26-03-2002 08:06:44   [#09]

Na piśmie

Pozostaje chyba tylko zwracać się na piśmie, składając na dziennik. Dobrze jest też powołać się na konkretny akt prawny. Gdy ktoś próbuje mi wmówić, że coś powinno być zrobione tak, a nie inaczej prosze o jedno: o podstawę prawną. Śmieję się w twarz tym, którzy próbują mnie przekonać, że "zawsze tak było".
Tadek26-03-2002 12:40:05   [#10]
Ja już od ładnych paru lat inaczej nie rozmawiam, tylko przez dziennik.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]