Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przymus łamania prawa
strony: [ 1 ]
janzg12-09-2003 15:05:52   [#01]
czytając wątek Janusza P o pełnoletnich przychodziły mi na myśl funkcjonujące przepisy prawne stale łamane - naciągane lub martwe.

Może warto wypunktować te przepisy i przedstawić je ich twórcom, bo pewnie ie potrafią ich dostrzec zza wysokich biurek.

Jestem zdania, że prawo np. do usprawiedliwiania się pełnoletnich nie musi być łamane. Powinny być natomiast ustalone i znane zasady tego usprawiedliwiania. Dawno temu gdy byłem wychowawcą zawsze tego przestrzegałem, choć nie zawsze usprawiedliwienie ucznia uznawałem za wystarczające z pełnymi tego konsekwencjami.

Ktore przepisy należy zmienić - moim zdaniem te, które wymuszają bezsensowne zachowania, np.:

1. Wydawanie duplikatu oryginału, tylko w przypadku utraty.
wpływa podanie o treści: w stylu " proszę o wydanie duplikaty, który potrzebny jest ponieważ żąda tego przyszły pracodawca a oryginał mam na uczelni". Oczywiście odmawiam. Przychodzi zainteresowany i zapytywuje się "czy mam kłamać?". Odpowiadam, że moim zdaniem nie -  dalszego cągu nie będę przytaczał.....

2. Wydawanie opinii przez lekarzy o ograniczonych możliwościach uczestnictwa w zajęciach wf

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]