Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dotacje na ucznia
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane23-03-2002 12:46:20   [#01]

Witam !!!

Chciałbyn prosić kogoś o wytłumaczenie kwestii dotacji na ucznia w szkole (niepublicznej). Formalnie dotacja przysługuje cały rok (12 miesięcznych rat) dla uczniów (ich liczby) wykazanej do 30 września   (jakiś tam druk GUS i coś tam jescze), ale co miesiąc należy podawać aktualną liczbę uczniów. I tu pojawia się problem klas "najstarszych". Jeśli taki np. maturzysta formalnie przestaje być uczniem np. 30 kwietnia to co ??? Dotacje na tego ucznia powinna być naliczana do końca roku szkolnego (sierpnia), czy nie ??? Czy może od 1 maja liczba uczniów szkoły jest o 1/4 mmniejsza. A co z obowiązkami i oczywiście płacą nauczycieli ???

Przeglądałem przepisy i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.

Z góry  dzięki za pomoc

Piotr Gumienny

Grażyna23-03-2002 12:59:52   [#02]

na chłopski rozum

myślę, że dotacja jest płacona do końca roku, bo przecież przychodzą od wrzesnia "nowi", wg tego co piszesz nie byłoby na nich dotacji do końca grudnia, a dopiero od stycznia roku następnego. Mogę się mylić, to tylko moje rozważania na tzw. "chłopski rozum", ale Janusz na pewno będzie wiedział :))
beera23-03-2002 13:09:06   [#03]

hm..

janusz wyjachał w górki do niedzieli.

Musiał od nas odpocząć.
Marek Pleśniar23-03-2002 14:48:25   [#04]

hmm

to prawda:-)

co cwaniaku wsypujesz guru?

Ania23-03-2002 15:10:53   [#05]

sprostowanie

Guru pojechał odpocząć od czarnej roboty i bardziej się za nami stęsknić :-)
Janusz z W23-03-2002 16:56:55   [#06]

Umowa

Tak naprawdę, to jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach (jak zwykle :=) Problem w treści umowy jaka została podpisana pomiędzy szkołą a organem. Istotne jest też to, czy używa się w umowie określenia "rok szkolny", który wiadomo kiedy trwa. Umowa o dotację ma to do siebie, że podpisują ją dwie strony: organ, który chce dac jak najmniej i szkoła niepubliczna, która chce jak najwięcej dostać. Jak w każdym biznesie: wygrywa cwańszy. Nie ma (ja nie znam!) przepisów, które by ten problem regulowały. A tak na marginesie: Zadzwoniłem kilka tygodni temu do MENiSku (wklęsłego? ;) z pytaniem o wysokość subwencji (kwoty bazowej na ucznia przeliczeniowego). W odpowiedzi (od pani zajmującej się moim województwem) usłyszałem, że około 2300 zł. Dokładnie pani nie wiedziała. Obecnie (po uchwaleniu budżetu) jest szansa, że się dowiemy... Specyfiką naszego (czy tylko?!?!?!) państwa jest to, że zarówno organ, jak i szkoły są zobowiązane do planowania swoich budżetów jesienią. Budżet państwa natomiast, uchwala się wiosną...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]