Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dziecko z trudnościami w nauce w szkole masowej
strony: [ 1 ]
Ila09-09-2003 19:27:33   [#01]
Witam wszystkich jestem matka syna który obecnie rozpoczął nauke w 1 klasie gimnazjum  w szkole masowej. Syn mój powtarzał  klase 6 szkoły podstawowej   ponieważ otrzymał dwie oceny niedostateczne  : z języka polskiego i matematyki. Nauczycielka Języka polskiego  i wicedyrektor  szkoły w jednej osobie przygotowują mnie juz iż syn prawdopodobnie będzie musiał odejsc z tej szkoły  i proponuja mu gimnazjum tzw uzawodowione . Mam bardzo duzo wątpliwosci związku z tym jak mam postąpic  czy wrazic zgode na te gimnazjum czy....... . Uprzejmnie prosze  rade jak pomóc dziecku  może ktoś ma podobny problem .   Ila
Tera09-09-2003 20:09:03   [#02]

Ila:-)

Czy Twój syn był badany w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej?

Czy ma orzeczenie bądź opinię takiej poradni?

Karolina09-09-2003 20:13:38   [#03]

Taką decyzję trzeba mocno przemysleć... Dać maksymalnie najwięcej szans i wsparcia - jeśli był w PPP to co tam radzą?

Co znaczy przygotowują? Raz powtarzał klasę i już taka pewność?

Ila09-09-2003 20:16:33   [#04]

dziecko z trudnościami w nauce w szkole masowej

tak dziecko było badane w poradni pedagogiczno- psychologicznej i poradnia własnia wydała taka opinię.
Karolina09-09-2003 20:17:42   [#05]
jaką?
Karolina09-09-2003 20:18:57   [#06]

Iła - a to dziecko z tego wątku i tego niżej to to samo dziecko?

Pytam - bo to może być znaczące?

Ila09-09-2003 20:20:23   [#07]

uczeń z lekkim uposledzeniem umysłowym w masowej szkole

tak to chodzi o to samo dziecko
Ila09-09-2003 20:27:26   [#08]

uczeń z lekkim uposledzeniem umysłowym w masowej szkole

Chciłabym zaznaczyc że u nas chyba poszli wogóle na łatwiznę, tzn dzieci które nie radzą sobie  z materiałem w szkole masowej a przy tym powtarzają przynajmnie rok tąsamą klasę odsyła sie do PPP a następnie właśnie do gimnazjum uzadownionego które to powstało nie tak dawno a do którego chodzą różni uczniowie z całego miasta. Ila
Karolina09-09-2003 22:04:49   [#09]

Powstało nie tak dawno - zatem ktoś tam musi chodzic;-)

NIe dziw się, ze tam proponują ;-)

Odpowiedziałam te w tym drugim wątku - bo to mi się połączyło;-)

PawełR09-09-2003 22:08:15   [#10]

Tak

A z drugiej strony takie gimnazjum może być dobre dla wielu dzieci, oby faktycznie odnalazły tam możliwosć realizacji swoich zainteresowań.

Jeśłi nie, to dalej jest to szkoła... która rozwiązuje problem, nic więcej, ale jest to rozwiązanie poroblemu państwa, które sobie w konstytucji i gdzieś tam jeszcze zapisało kształcenie obowiazkowe do któregoś tam roku życia...

a dzieci? a co tam dzieci, ważne że kapitał polityczny się zbija...

Ila11-09-2003 13:01:01   [#11]

dziecko z trudnościami w nauce w szkole masowej

Chciałabym odpowiedziec Karolinie , tak syn mój był badany w poradni pedagogiczno - psychologicznej . A ostatnie badanie miało miejsce  dwa lata temu opinia poradni to :Stwierdzenie że syn po dwukrotnym badaniu ma upośledzenie umysłowe w stopmiu lekkim i to jest główna przyczyną jego niepowodzen szkolnych Syn pracuje wolno wykazuje brak wiary we własne siływ swoje możliwosci.  Teraz obecnie syn ma wyznaczony  termin badania na 13 i 15 X. i to chyba od  tego badania zależy dalszy jakby jego los szkolny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]