Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak kurator to robi ?
strony: [ 1 ]
nowystary06-09-2003 07:01:36   [#01]
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

4) kierunku (specjalności) studiów zbliżonym do nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć - należy przez to rozumieć kierunek (specjalność) dający dostateczną wiedzę merytoryczną z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć; ustalenia, czy dany kierunek (specjalność) studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć, dokonuje kurator oświaty,


A teraz pytanie do Was choć powinno być do kuratora, na podstawie jakich przepisów, przesłanek nie wiem czego jeszcze dokonuje się ustaleń czy dany kierunek (specjalność) studiów jest zbliżony z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć ?
joszka06-09-2003 07:05:26   [#02]

czasami proszą

o wypis z indeksu
Gaba06-09-2003 07:09:20   [#03]
Miałam taki przypadek w tamtym roku.

Nauczyciel skończył ASP i chciał uczyć techniki (miałam vacat), napisał do KO prośbę o ustalenie stopnia zbliżoności i zezwolenie na nauczanie ww. przedmiotu (plastyki mógł uczyc, ale było to za mało do 1/2 etatu), musiał więc przedstawić wyszstkie dokumenty o kwalifkacjach, łącznie z indeksem ze studiów pokazujące konkretne wymiary godzin i nazwy przedmiotów.

zgody nie otrzymał - jego stusia były tylko w oko. 50% zbieżne wg KO.

Urzędnik siedzi, liczy i sprawdza z wykazem godzin ze studiów i decyduje, czy jest to analogiczne, podobne, czy jakieś zbieżne. Tak mi to tłumaczyła szefowa kadr w KO.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]