Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Posiedzenia szkoleniowe RP
strony: [ 1 ]
Ania05-09-2003 11:18:17   [#01]

Jakie zaplanowaliście tematy na rady szkoleniowe w tym roku?
Chętnie zainspirowałabym się Waszymi pomysłami.

Przychodzi mi do głowy zawsze aktualny temat o nowych i znowelizowanych aktach prawnych.

Podzielcie się doświadczeniem!

Pozdrawiam z bardzo chłodnej Zubrzycy :-)

PS
A tak poza tematem: czy nauczyciel, przebywający na urlopie zdrowotnym, może uczestniczyć w komisji egzaminacyjnej na nauczyciela kontraktowego?
Szkoła malutka, nie ma innego nauczyciela tej specjalności, co stażysta...

Marek Pleśniar05-09-2003 11:35:43   [#02]
a orzeczenie lekarza zabrania tej formy aktywniości? hm?
Ania05-09-2003 11:58:54   [#03]

Marku

Ty się nie pytaj, Ty odpowiedz na pytanie :-))))

Nie zaglądnęłam faktycznie do tego orzeczenia, jest wystawione ze względu na dogorywające struny głosowe.

PS
Chcę z góry podziękować za wszystkie posty, jakie tu się pojawią, bo za chwilę wyjeżdżam na wesele i nie zaglądnę tu aż do poniedziałku.

:-)

krystyna05-09-2003 12:14:33   [#04]
2 tematy ma zaproponować zespół wychowawczo - opiekuńczy i 2 tematy zespół dydaktyczny, my też coś wymyślamy i z tego wszystkiego wybieramy i już !!!
Ania05-09-2003 12:20:39   [#05]

w orzeczeniu stoi:

"Nie może pracować głosem"

Czy praca w komisji jest pracą głosem? Intelektem? Wzrokiem? Siedzeniem? :-)

Serio: jak ta sprawa wygląda, żeby być w porządku z prawem?

Helena S05-09-2003 12:56:51   [#06]
Zajrzyj do swojego planu WDN z ubiegłego roku, zrób ewaluację. Wybierz tematy z aktualnego stanu prawnego w oświacie - to dzięki aktywności prawotwórczej naszego MENIS-u jest temat do szkolenia na bank co roku. Indywidualizacja procesu dydaktycznego( metody i formy pracy z uczniami posiadającymi orzeczenia PPP " Mój uczeń odnosi sukces" i z uczniami zdolnymi "Wprowadzenie do psychologii uzdolnień"), Profilaktyka uzależnień, przciwdziałanie agresji. Dobrym sposobem jest metoda Krystyny(j/w) lub ankieta wśród nauczycieli - ja mam ja z czerwca. Z tym nauczycielem to lepiej weź z sąsiedniej szkoły. Raczej nie można być trochę na urlopie i trochę w pracy.
Basik05-09-2003 14:30:46   [#07]
W tym roku na szkoleniowe z inicjatywy mojej wprowadzam - kompetencje rady pedagogicznej, co opiniuje, jak podejmuje uchwały, jakie tryby. Dokładbnie jeszcze nie przemyślałam, ale myślę.W częsci rzecz reguluje statut, ale człowiek przeczyta bądź nie/mam kilku nowych od czasu powstania statutu/, a wątpliwości są.
Ewa z Rz05-09-2003 20:59:01   [#08]

Jeśli w szkole jest wprowadzony WDN, to...

nie tylko nie ma potrzeby planowania szkoleniowych rad ped., ale takie postepowanie kłóci sie z tym. W ramach WDN rada pracuje nad wyłoninymi przez siebie problemami - sama decyduje czym w danym momencie się zająć. Odpowiednikiem planu "rad szkoleniowych" jest diagnoza przeprowadzona przez RP z własnej inicjatywy.

Rolą dyrektora jest tak postępować, aby RP sama zauważyła swoje braki i właściwie okresliła potrzeby - żle wpływa na przebieg procesu WDN odgórne stwierdzanie jakie one są.

Gdy natomiast proces ten w szkole nie jest jeszcze zainicjowany, to warto jak najszybciej postarać sie o jego inicjację...

ReniaB07-09-2003 00:59:06   [#09]
U nas nauczyciele sami zgłaszają tematy, które uważają za ważne, a Rp akceptuje lub nie.Na ten rok mamy dwa z profilaktyki i jeden z tematu "Sztuka motywacji" i chyba sama przygotuję coś na temat praw ucznia. Mam taką potrzebę.
Gaba07-09-2003 04:49:50   [#10]
i obowiązków razem z samozrądami klasowymi.

Nam chodzą po glowie - rodzice w szkole i szkoła w rodzicach.
dyrcio07-09-2003 12:13:53   [#11]

Oto kilka propozycji......

W przyszłym tygoniu odwiedza mnie już wizytator - więc musiałem szybko odrobić pracę domową. Mój plan szkolenia roady jest następujący:

Wizja nowej szkoły wspierającej rozwój ucznia.

Rozwiazywanie problemów wychowawczych - agresja w szkole.

Wewnątrzszkolne mierzenia jakości pracy szkoły (opracowanie ankiet dla rodziców, uczniów i nauczyciela).

Komunikacja społeczna w organizacji pracy szkoły (asertywność, umiejętność dobrego słuchania, komunikacja werbalna  i niewerbalna).

P.S.Aby postawić kropkę nad "i" Pani Minister powinna już podpisać  nowe rozporządzenie o nadzorze pedagogicznym.Pozdrawiam.

Ania08-09-2003 18:05:32   [#12]

bardzo fajne propozycje!

Poczytałam z zainteresowaniem.
Na pewno rozwiną moją wyobraźnię!

Najgorzej z tą Ewą :-) bo mi dodała łyżkę dziegdziu i jeszcze zamieszała :-)

I ten jej końcowy wniosek, że "warto jak najszybciej postarać sie o jego inicjację..."

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]