Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stażysta czy mianowany
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane05-09-2003 08:25:45   [#01]

Zatrudniamy w szkole nauczyciela muzyki (mgr z p.p.). Jego ogólny staż pracy - 21 lat, ale w szkole, jako nauczyciel pracował tylko ok. 2 lat (1982 - 1984). Z tamtego okresu ma pismo - "Na podstawie art. 80 ust. 5 pkt 2 i art. 82 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 1972 r. "Karta praw i obowiązków nauczyciela (Dz.U. nr 16 poz. 114) mianuję Obywatela z dniem 1 lutego1982 r. do odwołania nauczycielem Szkoły Podstawowej w K." I mam problem. Ja uważam, że zatrudniając sie w tej chwili w szkole posiada stopień awansu - stażysta. Czytałam komentarze do KN i gdzieś znalazłam, że jeżeli przerwa w zatrudnieniu była dłuższa niż 5 lat ( tak jest w tym przypadku), to mianowanie "przepada". Facet jest jednak innego zdania. I trudno mu sie dziwić, przecież wiąże się to z większym uposażeniem. Chciałabym jednak mieć pewność, że któreś z nas ma rację. Dla mnie może byc nawet dyplomowanym, byleby to było zgodne z przepisami. Przez ostatnie lata prowadził jakieś zajęcia z dziećmi, jako instruktor tańca, ale nie mam na razie na to dokumentów. Poza tym w ww. zacytowanym fragmencie dokumentu jest chyba błąd, gdyz z dniem 1 lutego 1982 wchodziła w zycie ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. czyli - KARTA NAUCZYCIELA, a nie "Karta Praw i obowiązków nauczcyiela"... Jeżeli ktos zna odpowiedź - najlepiej odesłanie do konkretnego przepisu, to proszę o pomoc. Pozdrawiam!

P.S. Marku! Dziekuje za ponowne wpisanie!

Ewa z Rz05-09-2003 10:01:57   [#02]

zaczyna jako stażysta

Jest to jasno napisane w ustawie z 18 lutego 2000 o zmianie ustawy KN.

Gdyby jego zatrudnienie w szkole (szkołach) wynosiło min 5 lat i mogłabyś (na podstawie przedłożonych przez niego dokumentów) uznać mu "znaczny dorobek" to dostaje stopień n-la kontraktowego i może mieć (ale nie musi) skrócony staż na mianowanego - podstawa art 9a ust 3 KN.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]