Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczennica z USA mam pytanie!
strony: [ 1 ]
MMM04-09-2003 09:52:22   [#01]
Dziewczynka, która urodziła się w Chicago (rodzice Polacy) posiadająca obywatelstwo polskie i amerykańskie wróciła do Polski. Mama poprosiła o przyjęcie do mojej szkoły. Przedstawiła świadectwo ukończenia III klasy ośmioletniej szkoły podstawowej w Chicago. Przyjęłam ją do klasy IV. Rok urodzenia 1993. Czy dobrze zrobiłam? Czy trzeba dokonać jeszcze dodatkowych formalności? Dodam, że dziewczynka miała przez cały okres pobytu w USA zameldowanie w miejscowości, w której mieści się moja szkoła. Mam ją na wykazie z gminy. Proszę o pomoc. To mój pierwszy raz!
Elusia04-09-2003 10:02:03   [#02]

§ 17. 1. Do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy) w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej oraz szkole ponadpodstawowej przyjmuje się ucznia na podstawie:

1) świadectwa ukończenia klasy programowo niższej (wpisu do indeksu potwierdzającego ukończenie semestru programowo niższego) w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanego przez szkołę, z której uczeń odszedł, (...)
2) pozytywnych wyników egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzanych na warunkach określonych w odrębnych przepisach, w przypadku przyjmowania:
a) do szkoły podstawowej lub gimnazjum ucznia, który spełnia obowiązek szkolny poza szkołą, na podstawie art. 16 ust. 8 ustawy,
b) do szkoły ponadgimnazjalnej ucznia spełniającego obowiązek nauki poza szkołą, na podstawie art. 16 ust. 8 ustawy,
c) do klasy programowo wyższej niż to wynika z ostatniego świadectwa szkolnego ucznia zmieniającego typ szkoły lub profil klasy albo przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym,
d) do szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły ponadpodstawowej ucznia przechodzącego ze szkoły niepublicznej nieposiadającej uprawnień szkoły publicznej,
3) świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą i ostatniego świadectwa szkolnego wydanego w Polsce, na podstawie sumy lat nauki szkolnej ucznia.

MMM04-09-2003 13:52:03   [#03]

Wielkie dzięki

Bardzo dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]