Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe w dzienniku
strony: [ 1 ]
Agnieszek03-09-2003 18:35:03   [#01]
Zauważyłam dziś w dzienniku szkolnym (klasy IV -VI) rubrykę: numer lekcji i ścieżka edukacyjna - przy tematach lekcji. Jak to ugryźć? Kolejna lekcja tego dnia czy kolejna  lekcja danego przedmiotu? A ścieżka - symbol, numer? Czy ktoś coś wie?
Elusia03-09-2003 18:39:35   [#02]
W moich dziennikach tego nie ma.
Karolina03-09-2003 18:48:29   [#03]
oj jakiś nowoczesny dziennik - u mnie też nie ma ;-)
Marek Pleśniar03-09-2003 18:49:11   [#04]

sposób prowadzenia dokumentacji określa, o ile pamiętam, dyrektor szkoły.

Co ma się znajdować w dzienniku - określa rozprządzenie o dokumentacji:

§ 7. 1. Szkoła prowadzi dla każdego oddziału dziennik lekcyjny, w którym dokumentuje się przebieg nauczania w danym roku szkolnym, z zastrzeżeniem § 8.

2. Do dziennika lekcyjnego wpisuje się w porządku alfabetycznym lub innym ustalonym przez dyrektora szkoły nazwiska i imiona uczniów, daty i miejsca urodzenia oraz adresy ich zamieszkania, imiona i nazwiska rodziców (prawnych opiekunów) i adresy ich zamieszkania, a także tygodniowy plan zajęć edukacyjnych, oznaczenie realizowanych programów nauczania zawartych w szkolnym zestawie programów nauczania dla danego oddziału oraz imiona i nazwiska nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia.

3. W dzienniku lekcyjnym odnotowuje się obecność uczniów na zajęciach edukacyjnych oraz wpisuje się tematy przeprowadzonych zajęć, oceny i zaliczenia uzyskane przez uczniów z poszczególnych zajęć edukacyjnych, oceny zachowania, a także przeprowadzone hospitacje zajęć edukacyjnych. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych nauczyciel potwierdza podpisem.

Macie to (ścieżki) w szkolnym zestawie programów? Jeśli nie, to wróć do pierwszego zdania mojej wypowiedzi;)

annah03-09-2003 20:46:48   [#05]

bardzo fajny dziennik :)

wpisujesz temat ścieżki jaki realizujesz na tej lekcji, albo numer tematu, musicie to w szkole ustalić

u mnie nauczyciele piszą zielonym kolorem tylko symbol ścieżki przy temacie np. ef - edukacja filozoficzna i gdybym chciała sprawdzać jaki temat zrobiono ze ścieżki musiałabym brać program ścieżki i szukać, przeglądać i takie tam... i pewnie zrobię to niedługo, bo potem nie będę świecić oczami w razie wizytacji ;)

a tak - wszystko widać :)

ellys04-09-2003 05:28:19   [#06]

Też mamy takie dzienniki. Ponieważ w szkole wcześniej funkcjonowały w każdym dzienniku oddzielne kajeciki, w które wpisywaliśmy zrealizowaną treść ścieżki, teraz będziemy to robić w tej rubryce np, Z1 druga treść z podstawy ze ścieżki zdrowotnej. Każdej ścieżce przyporządkowaliśmy symbol z kolejnym nr treści. Zespoły nauczycieli z danego oddziału są odpowiedzialne za zrealizowanie całości ścieżek, wychowawca monitoruje realizację, tak aby po 3 latach wszystko było OK.

Czy u waszych szkołach są realizowane oddzielne programy dla ścieżek, wpisane w szkolny zestaw programów, czy też n-le podzielili treści między poszczególne przedmioty i realizują je wg swojego ustalonego między sobą zakresu?

annah04-09-2003 06:58:17   [#07]
są programy ścieżek
BożenaB04-09-2003 08:34:25   [#08]
Zaś nr lekcji, to pewnie numer kolejny lekcji danego przedmiotu liczony od początku roku szk. Kiedyś, w dawnych dziennikach, była taka rubryka.
Agnieszek04-09-2003 08:36:57   [#09]

Dzięki :)))

Serdeczne dzięki - wiem, że tu zawsze ktoś pomoże.
Helena S05-09-2003 13:38:41   [#10]
Gdzie kupiłyście takie dzienniki? Też mam dość dokładania do dziennika zeszycików. Teraz już trochę za późno na kupowanie, ale warto wiedzieć. Jak wygląda ta stona w dzienniku?
Agnieszek05-09-2003 14:07:32   [#11]

Do Heleny:

Pewnie dyrekcja kupiła, jakie były.
To nowe to nie strony, tylko rubryka między paskiem z dniem tygodnia a planem lekcji. Nowe jest jeszcze coś - na końcu zestawienie comiesięcznej frekwencji i stare zliczanie ilości ocen semestralnych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]