Forum OSKKO - wątek

TEMAT: biiiiiiiip!
strony: [ 1 ]
Gaba31-08-2003 05:44:07   [#01]
i co wy na to - jak sobie radzicie, bo ja w strachu... cyt. ze strony BIP -

Czy jednostki organizacyjne takie jak szkoły, ośrodki pomocy społecznej, biblioteki, muszą mieć własną podmiotową stronę Biuletynu Informacji Publicznej, czy też wystarczy aby informacje publiczne odnoszące się do tych jednostek były publikowane na stronie podmiotowej BIP właściwej jednostki samorządowej (gminy, powiatu)?

Ustawa z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej nie wymienia precyzyjnie podmiotów zobowiązanych do udzielania informacji. (Dz. U. Nr 112 poz.1198 z 2001 r.) Zgodnie z art. 4 w/w ustawy do publikowania informacji w Biuletynie Informacji Publicznej zobowiązane są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne. Zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej, podmioty określone w ustawie tworzą strony podmiotowe BIP, ale mogą to też zrobić w ramach serwisu BIP jednostki nadrzędnej, na podstawie odpowiedniego porozumienia pomiędzy podmiotami. W rozporządzeniu MSWiA z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej w §10 stwierdza się, że w przypadku, gdy podmiot zobowiązany do udostępniania informacji publicznych w Biuletynie nie posiada własnego serwera, dopuszcza się również umieszczanie strony BIP utworzonej przez taki podmiot na innym serwerze obsługującym ten podmiot.
fredi31-08-2003 07:26:56   [#02]
u nas mamy wspólnie ze starostwem
Mariola31-08-2003 09:32:18   [#03]

gaba

u nas jest  w serwisie internetowym Urzędu Miejskiego.
Mój dyrektor wyznaczył jedną osobę (czyt. mnie) do dostraczania wszelkich informacji do określonej osoby w urzędzie.
Dostaliśmy z urzędu pismo mówiące o BIPie i tam były podane wszystkie kontakty z administratorem strony w UM.
Zola31-08-2003 11:01:09   [#04]
nasz organ uznał,że każda placówka musi mieć własna strone
podpisałam umowę z ZETO na udostępnienie serwera( tak to sie chyba mówi) i na techniczny nadzór nad ta strona , dostałm kod dostępu i zostałam sie administratorem
na razie mam podstawowe informacje dotyczące placówki, ale to będzie sie rozrastać
Marek Pleśniar31-08-2003 11:12:40   [#05]

nie zapomnij Zolu wpisać kajaków;-)

wzorem BIP MENiS (nadal poetycznie):

Konsekwentna i życzliwa w działaniu, uparta optymistka, ceni prawdomówność, mądrość i uczciwość. Obca jest jej nienawiść i polityczna obłuda. Interesuje się również: literaturą, filozofią, teatrem i malarstwem. Lubi piesze wędrówki.

Zola31-08-2003 11:22:42   [#06]
To byłby juz reklama, a na stronie BIP nie wolno ;-)))
Gaba31-08-2003 13:28:42   [#07]
Zolu, wolno o kajakach, przeczytaj sobie, co można dołożyć.

Ja jestem zaniepokojona brakiem aktywności urzędu mojego w tym względzie. nie, żebym od razu samotnie przed szereg, ale boję się, że dadzą jakis termin mocno dziwny... i - widzicie do czego dochodzi, czlowiek se sam szuka problemów.
Żaczek31-08-2003 20:08:13   [#08]

Ale kajaki..

Zoli były wypożyczone i nie stanowią jej majątku osobistego...
Żaczek31-08-2003 20:09:45   [#09]

Co innego Glizda..

To jej własność chwilowo deponowana u Marioli...
Żaczek31-08-2003 20:12:01   [#10]

A Gaba..

To chyba ma czkawkę  Biiiiiiip, Biiiiiiiiip, BIIIIIIIIIP.?
Gaba31-08-2003 20:32:36   [#11]
Żaczek, jak słyczę BIP, to mówię *, co przedstawia się na sygnał dźwiękowy piiiiiiiiiip, piiiiiiiip, piiiiiiiiiiiip! to nie czkawka!
Gusia01-09-2003 05:51:36   [#12]

Biiiiiiiiiiiiiiiip z Urzędem

Więc będziemy tylko wysyłać to co oni chcą

A ja zostałam koordynatorem do spraw Bip, i teraz jak wchodzę do pokoju z słyszę biiiiiiiiip biiiiiip

Aż się boję co ten nowy rok przyniesie

Janusz z W01-09-2003 09:04:30   [#13]

Jeśli już BIP i MENiS...

Ciekawy (moim zdaniem) cytat o Pani Minister:

"Od 1978 do 1989 r. była szeregowym członkiem PZPR. Początki działalności politycznej sięgają lat 90-tych. W 1993 r. wstąpiła do SdRP."

Czym była PZPR? Nie partią polityczną? Po tych dwóch zdaniach można odnieść wrażenie, że kółkiem różańcowym. ;-)

krystyna01-09-2003 14:51:27   [#14]

Czy ja w takim razie się za bardzo nie pospieszyłam, skoro nie czekając na "wytyczne" organu wyznaczyłam (w przydziale czynności dodatkowych) osobę odpowiedzialną za utworzenie i prowadzenie BIPU ?????

Czy można tak samemu, czy trzeba jednak z organem uzgodnić ???

Zola01-09-2003 20:46:45   [#15]
można samemu, nam organ ułatwił zadanie poprzez wskazanie firmy i wszyscy mamy jednolite strony, wygodnie sie to przegląda
Mariola02-09-2003 06:37:27   [#16]

BIP...

świetna zabawa :-(((
zwłaszcza dla osoby, która w szkole się nim zajmuje...
Wczoraj pisałam przez godzinę informacje do BIP...
Słuchajcie właściwie jaka to praca...?
Siedzę sobie w domu, korzystam z własnego kompka, wysyłam maile...
Ani nikt nie widzi,że coś się robi, ani nikt nie wie ile to zajmuje czasu...
A ja ciągle nie rozumiem dlaczego mam to robić...?
Gdzieś tam w urzędzie ktoś przecież bierze za to pieniądze, a nauczycielowi można przecież zawsze wpisaać w przydział obowiązków...
Jakie to wszystko proste, biiiiiiiiiiiip !
Gaba02-09-2003 07:14:41   [#17]

biiiip, bibibibibiiiiip, biiiiiiiiiip!

ja też nie rozumiem, dlaczego ja mam to robić, dlaczego ma robić to infomatyk, jaki rodzaj informacji jest aż tak potrzebny obywatelowi...
chętnie bym natomiast napisała, jakie mam potrzeby, jakie składałam zapotrzebowanie na środki finansowe, jakie otrzymałam. Czy 1000zł na rok to malo czy śmiesznie?

Niechże zamieszcza się budżety, ile poszło na remonty, ile na prąd...
Bożenak02-09-2003 12:51:14   [#18]

popieram Gabę

 

 niech bedą budżety i wykonane prace (rękami rodziców i naszymi) , albo i nie bo to znowu dodatkowa biurokracja

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]