Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZFŚS ... inaczej
strony: [ 1 ]
Jacek28-11-2008 14:00:30   [#01]

mam kontrolę socjalnego za 2007 r. z OP-u i panie stwierdziły, że powinienem różnicować pod względem dochodów przyznawane... zwrotne pożyczki na cele mieszkaniowe :-)

jakoś nie mogę wytłumaczyć, że zwrotna i oprocentowana pożyczka nie jest świadczeniem, które należy różnicować

i jeszcze jedno.. dawałem świadczenia bytowe na wniosek uprawnionych oczywiście zróżnicowane ale wskutek mojej omyłki rachunkowej dwie osoby dostały mniej niż wynika z regulaminu... Panie nakazują wyrównać a ja nie bardzo widzę podstawę by sobie tego życzyły bo jeśli już to pracownik z tym powinien wystąpić... dobrze kumam?

DYREK28-11-2008 14:51:30   [#02]

1.praktycznie ich nie różnicujemy

ale są i takie interpretacje:

"Zatem podstawowym celem Funduszu jest pomoc, co zostało zapisane w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.). Zgodnie z tym przepisem przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Te kryteria należy uwzględniać także w przypadku pożyczek mieszkaniowych."

z:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/
Udzielanie-pozyczek-z-ZFSS-a-VAT-1854735.html

2. Jeżeli jest, to tylko błąd rachunkowy, w/g mnie należy wyrównać w czasie kontroli

Lepszy jest zapis w protokole pokontrolnym:

błąd rachunkowy - świadczenie wyrównano w czasie kontroli

niż

wypłacono niezgodnie z regulaminem


post został zmieniony: 28-11-2008 15:05:07
Jacek28-11-2008 15:12:35   [#03]

"Te kryteria należy uwzględniać także w przypadku pożyczek mieszkaniowych."

to rozumiem ale gdyby chodziło o pozyczkę bezzwrotną, które też mogą funkcjonować.. natomiast co do pozyczki zwrotnej i jeszcze oprocentowanej wiec fundusz na tym zarabia to nie mam żadnego przekonania, że trzeba... moim zdaniem nie jest to świadczenie w rozumieniu ustawy

a jak zaksięgować ten błąd rachunkowy??? świadczenie było przyznane w grudniu rok temu. Wiem, że fundusz przechodzi z roku na rok ale jak udokumentować teraz i skorygować księgowo to, tym bardziej, że jest to de facto wydatek z funduszu więc i zz-ty winny się pod tym podbić.

DYREK28-11-2008 15:29:06   [#04]

I. To nie do końca jest pożyczka. Pojęcie pożyczka jest określone w przepisach (kodeks cywilny, przepisy bankowe).

Z ustawy o zfśs:

"działalność socjalna - usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form  wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, udzielanie pomocy materialnej - rzeczowej lub finansowej, a także zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe na warunkach określonych umową"

i

Art. 8.
1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.

różnicowanie, to nie tylko sytuacja związana z dochodem pracownika

np.

otrzymuje "pożyczkę" na remont ponieważ nie ma warunków do mieszkania (dach się zawalił)

otrzymuje "pożyczkę" ponieważ wyprowadza się od okropnych teściów

itp.


w/g mnie kryterium dochodowe nie jest tu najważniejsze i dlatego nie różnicujemy ze względu na to kryterium ;-)

II. Jak zaksięgować nie wiem, nie znam się na tym.


post został zmieniony: 28-11-2008 15:31:43
Jacek28-11-2008 15:46:44   [#05]

no masz rację nie jest to w ścisłym znaczeniu pożyczka lecz pomoc.. Jednak upierałbym się, że skoro podlega zwrotowi w całości i jeszcze z odsetkami to nie podlega pod zapisy art 8 ustawy

Art. 8. 1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.

bo jakaż to ulgowa usługa, świadczenie czy dopłata skoro ma ją zwrócić?

i jeszcze jedno związane z usługami, które świadczy pracodawca dla uprawnionych. Gadalismy już o tym w innych watkach o socjalnym...bo teoretycznie np. impreza sportowo-rekreacyjna, którą organizuje szkoła dla wszystkich uprawnionych (kto chce przyłazi) nie bardzo tez mi pasuje do cytowanego wyżej art. 8 bo ja nic nie przyznaję a świadczę usługę. Zatem rozumiem to tak:

wniosek pracownika to z mojej strony przyznanie (lub nie) ulgowego świadczenia zgodnie z art. 8, natomiast świadczenie usługi dla uprawnionych mieści się w pojęciu określonym w art. 2. "działalność socjalna - usługi świadczone przez pracodawców na rzecz  działalności sportowo-rekreacyjnej", tym bardziej, że zz-ty klepią i sie nie sprzeciwiają.

choc znam Wyrok SN z dnia 20 sierpnia 2001 r. (I PKN 579/2000) ale tam chodziło o to, że zz-ty się domagały zwrotu

Pracodawca administrujący środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie może ich wydatkować niezgodnie z regulaminem zakładowej działalności socjalnej, którego postanowienia nie mogą być sprzeczne z zasadą przyznawania świadczeń według kryterium socjalnego, to jest uzależniającego przyznawanie ulgowych usług i świadczeń wyłącznie od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.

post został zmieniony: 28-11-2008 15:47:45
DYREK28-11-2008 17:08:54   [#06]

tu o pożyczkach (trochę nie w temacie) :

http://www.praca.egospodarka.pl/30852
,Mieszkanie-dla-pracownika-z-ZFSS,1,47,1.html

bosia28-11-2008 17:14:07   [#07]

u nas zróżnicowanie dotyczy odsetek od pożyczek, przy najniższych dochodach nie ma

 

AnJa28-11-2008 17:17:00   [#08]
o- ciekawe- podoba mi się
some28-11-2008 17:54:13   [#09]

A ja chciałabym wiedzieć, czy można - dziś powiedziano mi,że tak, ale nie podano pp - dokonać w regulaminie ZFŚS zapisu o zróżnicowaniu świadczeń ze wzgkędu na czas i wymiar zatrudnienia.

Czy to możliwe ? Na jakiej podstawie?

Jak to jest u Was?

bosia28-11-2008 17:55:38   [#10]

nie można

przyznawanie świadczeń z zfśs zależy wyłącznie od sytuacji życiowej, materialnej i rodzinnej


post został zmieniony: 28-11-2008 17:56:08
some28-11-2008 17:57:27   [#11]
hm, a mnie to w zz  powiedzieli......
bosia28-11-2008 17:59:34   [#12]

to ciekawe zz

nie może być w regulaminie takiego zróżnicowania: od długości zatrudnienia i wymiaru

some28-11-2008 18:04:23   [#13]
chodzi np o nauczycieli specjalistów zatrudnionych w przedszkolach, kilku w niepełnym wymiarze
bosia28-11-2008 18:07:54   [#14]

1.       Osobami uprawnionymi do korzystania z Funduszu są:

a)      pracownicy zatrudnieni w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy niezależnie od formy zatrudnienia i stażu,        

b)      emeryci i renciści – byli pracownicy szkoły, objęci opieką przez zakład pracy (zgodnie z odrębnymi przepisami),

c)      pracownicy przebywający na urlopach wychowawczych, macierzyńskich i zdrowotnych,

d)      członkowie rodziny pracownika zmarłego w czasie zatrudnienia,

e)      dzieci pracowników, do momentu ukończenia przez nie nauki i będące na utrzymaniu pracownika, jednak nie dłużej niż do 26 roku życia.

2.       Przyznawanie świadczeń oraz wysokości dopłat z Funduszu uzależnione jest od sytuacji życiowej, materialnej i rodzinnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.

some28-11-2008 18:14:17   [#15]

wiem, i dlatego pytam, czy ktoś o czyms takim słyszał,....też się dziwię

 

bosia28-11-2008 18:17:46   [#16]

u nas było w starym regulaminie tak jak mówisz, zmieniłam go pod wpływem forum i poczytaniu przepisów

ale znam szkoły gdzie nadal to funkcjonuje

a pp do tego to  ustawa o zfśs

aneri28-11-2008 18:27:08   [#17]
czy do korzystania z funduszu socjalnego może byc uprawniona osoba, która rozwiązała stosunek pracy lub z która rozwiązano stosunek pracy (juz po rozwiazaniu umowy rozwiązanie nastapiło)
bosia28-11-2008 18:35:36   [#18]

nie bardzo wiem o co pytasz

 

AnJa28-11-2008 18:38:24   [#19]
jeśli coś takiego zapiszesz w regulaminie- tak

ale jakoś sobie takiego zapisu nie wyobrażam
DYREK28-11-2008 18:42:21   [#20]

katalog uprawnionych nie jest ograniczony

w ustawie zapisano : " i inne osoby ........"

jeżeli macie taki kaprys, dużo kasy na koncie zfśs i zz pobłogosławią, to zakazu nie ma i możecie byłych pracowników umieścić w regulaminie

można też umieścić wszystkich wąsaczy w okolicy;-)


post został zmieniony: 28-11-2008 18:43:28
bosia28-11-2008 18:46:03   [#21]

no też się już doczytałam o tych innych osobach

że nie określone, tylko od zapisu pracodawcy w regulaminie zależy

bzyczek28-11-2008 18:47:11   [#22]
aneri
jak rozwiązała stosunek pracy, to nie jest pracownikiem ergo nie ma prawa do świadczeń pracowniczych
Jacek28-11-2008 21:56:57   [#23]

przeczytałem link DYRKA ale dalej nie wiem czy to co napisałem w [#05] ma podstawy prawne. Zasada wyrażona w ustawie uzależnia przyznawanie świadczeń z funduszu od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej.. ale właśnie!!! przyznawanie...

czy ta zasada dotyczy też świadczonych usług przez pracodawcę na rzecz uprawnionych i czy dotyczy równiez pożyczek (pomocy) zwrotnych na cele mieszkaniowe???

inny przykład...

szkoła organizuje wyjazd do teatru i powiedzmy, że bilety są różnicowane zgodnie z zapisami ustawy ale pytanie... jak rozliczyć koszty przejazdu autokarem???

czy wliczyc to w koszty całości imprezy w tym biletów i przyznać zgodnie z kryterium materialnym.. czy też zapłącić za autokar w całości z funduszu albo też pokryć koszty autokaru z innych żródeł???

ametyst197301-12-2008 09:12:49   [#24]

mam pytanie

na jakich zasadach korzystają z funduszu socjalnego nauczyciele pracujący na części etetu, np na pełnym etacie nauczyciele otrzymują  zróżnicowane zapomogi w okresie jesienno-zimowym w wysokości, np 300zł a nauczyciel, który pracuje na pół etetu powinien otrzymać 150zł czy też 300 zł. 

Jacek01-12-2008 09:42:37   [#25]

też 300 jeżeli tak to wynika z sytuacji materialnej

1.                   Stefaniak J.      Wyjaśnienia          Sł.Pracow.  2001/4/14 - t.7

Odpowiedzi na pytania dotyczące działalności socjalnej pracodawców, cz. II.

 

O wysokości świadczenia socjalnego, jakim jest dofinansowanie do wypoczynku, powinny decydować kryteria wyłącznie o socjalnym charakterze (sytuacja życiowa, rodzinna i materialna osoby uprawnionej). Wymiar czasu pracy oraz staż pracy nie są kryteriami socjalnymi w rozumieniu przepisów ustawy o Funduszu i nie powinny decydować ani o przyznaniu, ani o wysokości świadczenia.

 

ametyst197301-12-2008 09:55:35   [#26]
czyli rozumiem, że podstawowym krytrium podziału powinien być dochód w przeliczeniu na jedną osobę, a nie czas pracy i wymiar stażu pracy.
Jacek01-12-2008 10:44:55   [#27]

oczywiście.. równiez staż nie jest istotny

1.                   Stefaniak J.           wyjaśnienia          Sł.Pracow.  2001/10/24 - t.5

Odpowiedzi na pytania dotyczące zakładowej działalności socjalnej.

 

Pracownik z chwilą zawarcia umowy o pracę nabywa uprawnienie do korzystania ze świadczeń socjalnych określonych w zakładowym regulaminie Funduszu. Świadczenia socjalne mają charakter uznaniowy. Ich przyznanie oraz wysokość uzależnia się od spełniania kryteriów socjalnych, tj. od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu - art. 8 ust. 1 ustawy.

Tzw. staż ogólny czy okres przepracowania u danego pracodawcy nie jest kryterium socjalnym w rozumieniu przepisów ustawy o Funduszu i nie powinien decydować o przyznaniu bądź odmowie przyznania świadczenia.

 

zapomniane konto01-12-2008 15:08:59   [#28]

a ja mam pytanie na temat ZFŚS ale z troche innej beczki, własnie przyszła do mnie prezes ogniska ZNP z ankieta dotyczącą realizacji ZFŚS w 2008 roku. jedno z pytań brzmi:Na jakiej podstawie i kto dokonuje przyznawania świadczeń ze środków ZFŚS? czy wydatek jest uzgadniany z przedstawicielem ZNP w placówce? Jesli nie to dlaczego?

A moje pytanie do Was brzmi : czy taki wydatek musi byc uzgadniany z przedstawicielem związku? Czy sa jakies przepisy które to nakazuja?

Kolejne pytanie z ankiety: na jakie cele wydatkowano środki z funduszu, podać liczbę osób, jaka skorzystała z danej formy oraz średnią wysokość świadczenia

A moje pytanie do Was brzmi :czy jestem zobligowana prawem do podawania takich danyhch?

Kolejna ankieta dotycząca wykorzystania środków funduszu zdrowotnego: czy n-le i emerytowani n-le zostali zapoznani z treścią( i tu wymieniane sa przepisy odnośnie przyznawania tego świadczenia); czy w placówec funkcjonuje wewnetrzny regulamin przyznawania pomocy zdrowotnej, jesli tak czy uzgadniany był z przedstawicielem ZNP,

A moje pytanie do Was brzmi: czy związek zawodowy ma uprawnienia do kontroli takich spraw/ jesli tak jaka pp? 

 

Jacek01-12-2008 16:05:49   [#29]

czy taki wydatek musi byc uzgadniany z przedstawicielem związku? Czy sa jakies przepisy które to nakazuja?

czy jestem zobligowana prawem do podawania takich danyhch?

czy związek zawodowy ma uprawnienia do kontroli takich spraw/ jesli tak jaka pp?

nie wiem po co ankieta ale 3x TAK

musi być uzgadniany a stanowi o tym ustawa o związkach zawodowych

Art. 27. 1. Ustalanie zasad wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, w tym podział środków z tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności, ustala pracodawca w regulaminie uzgodnionym z zakładową organizacją związkową.

2. Przyznawanie pracownikom świadczeń z funduszu, o którym mowa w ust. 1, dokonywane jest w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową.

 

DYREK01-12-2008 16:16:07   [#30]

fundusz socjalny

i

ZFŚS - uzgadnianie ze związkami


post został zmieniony: 01-12-2008 16:20:35
zapomniane konto01-12-2008 20:31:39   [#31]

Drogi Jacku moje ostatnie pytanie nie dotyczy fundusz świadczeń socjalnych, tylko pomocy zdrowotnej dla nauczycieli, czy tu również przedstawiciel związku ma prawo kontrolować wydatkowanie i czy regulamin tez ma byc uzgadniany z przedstawicielem związku i jaka tu podstawa prawna?

A jak ma w praktyce wyglądać tzw. uzgadnianie przyznawanych świadczeń ze związkami zawodowymi? czyli jak: dyrektor przyznaje i pyta ZZ o zgodę? a jak zz nie zgodzi się to co robi dyrektor? czy to wszystko dotyczy również funduszu zdrowotnego dla n-li?

bosia01-12-2008 20:34:20   [#32]

regulamin zdrowotnego ustala op

a przyznajesz wg regulaminu

u nas w regulaminie jest komisja, która przyznaje

zapomniane konto01-12-2008 21:01:55   [#33]
Ludzie błagam czytajcie to na co odpowiadacie! Ja wiem jak ma być, ja pytam w aspekcie otrzymanej ankiety od prezesa zz, PATRZ NIŻEJ

Kolejna ankieta dotycząca wykorzystania środków funduszu zdrowotnego: czy n-le i emerytowani n-le zostali zapoznani z treścią( i tu wymieniane sa przepisy odnośnie przyznawania tego świadczenia); czy w placówece funkcjonuje wewnetrzny regulamin przyznawania pomocy zdrowotnej, jesli tak czy uzgadniany był z przedstawicielem ZNP,

A moje pytanie do Was brzmi: czy związek zawodowy ma uprawnienia do kontroli  funduszu zdrowotnego, czy regulamin takiego funduszu ma byc uzgadniany ze zz?  jesli tak jaka pp? Czy ja muszę odpowiadać na pytania zz w sprawie funduszu zdrowotnego?

bosia01-12-2008 21:11:09   [#34]

koronka teraz to ja nie rozumiem Twojego błagania, bo

A moje pytanie do Was brzmi: czy związek zawodowy ma uprawnienia do kontroli  funduszu zdrowotnego,

czy regulamin takiego funduszu ma byc uzgadniany ze zz?

 jesli tak jaka pp? Czy ja muszę odpowiadać na pytania zz w sprawie funduszu zdrowotnego?

odpowiedziałam Ci na te pytania

ale ja chyba nie rozumiem o co Ty wlaściwie pytasz

jak wypełniasz ankietę i się zgodziłaś ją wypełnić, to odpowiadaj na wszystkie pytania

wg mnie nie ma obowiązku wypełniania ankiet tylko dobra wola 

 

 

DYREK01-12-2008 22:06:52   [#35]

ZFŚS, to sprawa dyrektora i zz - można odpowiedzieć na pytania

"fudusz zdrowotny" (art. 72 KN), to OP i zz  - dyrektor nie jest adresatem ankiety

Czy ankieta jest adresowana do prezesa ogniska, czy dyrektora szkoły ?

zapomniane konto02-12-2008 09:24:17   [#36]

ja nie wypełniam tej ankiety i jak słusznie zauważył dyrek ( dzieki dyrek za konkretną odpowiedź) ankieta jest do prezesa ogniska, ja pytałam tylko czy mam obowiązek informowania prezesa o działaniach funduszu zdrowotnego, jest w ankiecie pytanie, ktore zadał mi prezes ogniska: jaką kwotę zaplanowano na pomoc zdrowotną, ile z tej kwoty wykorzystano, ile wniosków wpłynęło o pomoc zdrowotną , liczba rozpatrzonych wniosków( pozytywnie , negatywnie) i wysokośc przynanej pomocy? Czy w placowce funkcjonuje odrębny regulamin przyznawania pomocy zdrowotnej, jesli tak czy był uzgadniany z przedstawicielami ZNP?

Kto powinien udzielić mojemu prezesowi ogniska odpowiedzi na te pytania i na jakiej podstawie prawnej? Bo ta kobieta przychodzi do dyrektora i żąda odpowiedzi na pytania

DYREK02-12-2008 09:37:25   [#37]

w/g mnie ankieta dotyczacą "funduszu zdrowotnego" jest opracowana  przed zmianami art. 72 KN

można poinformować prezesa, że obecnie "fundusz zdrowotny" należy wyłącznie do kompetencji OP

i w zasadzie nie ma już pojęcia "fundusz zdrowotny"

obenie jest tak:

Art. 72. 1. Niezależnie od przysługującego nauczycielowii członkom jego rodziny prawa do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, organy prowadzące szkoły przeznaczą corocznie w budżetach odpowiednie środki finansowe z przeznaczeniem na pomoc zdrowotną dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej oraz określą rodzaje świadczeń przyznawanych w ramach tej pomocy oraz warunki i sposób ich przyznawania.

2. (uchylony).

3. (uchylony).

4. Uprawnienia, o których mowa w ust. 1, zachowują nauczyciele po przejściu na emeryturę lub rentę bez względu na datę przejścia na emeryturę lub rentę


post został zmieniony: 02-12-2008 09:50:11
DYREK02-12-2008 10:12:28   [#38]

zmiana polegała na dodaniu między innymi zapisu:

"...oraz określą rodzaje świadczeń przyznawanych w ramach tej pomocy oraz warunki i sposób ich przyznawania."


post został zmieniony: 02-12-2008 10:13:18
DYREK02-12-2008 10:45:49   [#39]

"Delegacja zawarta w Karcie Nauczyciela upoważnia jedynie radę do ustalenia kryteriów i trybu przyznawania świadczeń w postaci pomocy zdrowotnej, nie daje jednak prawa do powołania komisji, która w sposób sformalizowany uczestniczyłaby w procedurze przyznawania ww. świadczeń."

http://www.wspolnota.org.pl/content/view/7185/

i

http://www.lodzkie.eu/index.php3?str=491&poz=1&id=1727

i

http://www.podkarpacie.znp.edu.pl/images/
podstawy_prawne_opiniowania_regulaminu_pomocy_zdrowotnej.doc


post został zmieniony: 02-12-2008 10:51:27
Marla29-11-2016 20:02:30   [#40]

organ prowadzący uzgodnił z ZZ-tami regulamin tzw. funduszu zdrowotnego dla nauczycieli

czy związek ma prawo wytypowania swojego reprezentanta do prac w komisji zdrowotnej i uzgadniania indywidualnej pomocy na cele zdrowotne dla nauczycieli?

bardzo prosze o pomoc

Marla30-11-2016 11:47:18   [#41]

ponawiam prośbę

czy w Waszych szkołach uzgadniacie ze związkami indywidualną pomoc zdrowotną dla nauczycieli i na jakiej podstawie?

pozdrawiam 

DYREK30-11-2016 13:38:49   [#42]

wątek: pomoc zdrowotna art.72

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 18 lipca 2008 r., sygn. akt II SA/Ke 270/08):

„z całego zawartego w art. 72 Karty Nauczyciela uregulowania nie wynika, aby wolą ustawodawcy było powierzenie podejmowania decyzji w przedmiocie przyznania nauczycielowi czy też emerytowi/renciście prawa do pomocy zdrowotnej dyrektorowi szkoły. Decydowanie o przyznaniu zasiłku i jego wysokości przez poszczególnych dyrektorów szkół, bez posiadania przez nich wiedzy o tym, jakie jeszcze pozostały organowi prowadzącemu środki do wykorzystania, ile wniosków zostało złożonych przez nauczycieli i emerytów z innych szkół, w praktyce byłoby niemożliwe, a w każdym bądź razie utrudnione i mogłoby doprowadzić do takiej sytuacji, że pomimo przyznania przez dyrektora szkoły komuś pomocy, z uwagi na wyczerpanie się przeznaczonych w budżecie środków finansowych nauczyciel faktycznie tego świadczenia by nie otrzymał".

III SA/Łd 601/07 - Wyrok WSA w Łodzi

"Sąd podzielił stanowisko organu nadzorczego, iż wolą ustawodawcy, określoną w art. 72 ust. 1 ustawy – Karta Nauczyciela, było powierzenie organowi prowadzącemu szkołę, a nie poszczególnym dyrektorom szkół, administrowania środkami na pomoc zdrowotną dla nauczycieli. Skoro organ prowadzący szkołę wyodrębnił w ramach swojego budżetu fundusz na cel określony w art. 72 ust. 1 ustawy – Karta Nauczyciela, zobowiązany był zgodnie z treścią tego przepisu do administrowania nim w samodzielnie."

tzw. fundusz zdrowotny to kompetencja OP, a nie dyrektora szkoły

zatem

co mamy uzgadniać

to jest zadanie OP, a nie dyrektora szkoły

dyrektor nie ma takich uprawnień


post został zmieniony: 30-11-2016 13:41:29
Marla30-11-2016 14:59:55   [#43]

nasz organ prowadzący - niezgodnie z wyrokiem sądy - przekazuje z wyliczenia 0,3 % środków na wynagrodzenie n-li danej szkoły do budżetu tej szkoły

przekazał nam uzgodniony ze związkami regulamin

w każdej szkole działa komisja i ustala na podstawie złożonych  wniosków n-li wraz z dokumentacją, kwotę dofinansowania na pomoc zdrowotną

nigdy ta indywidualna pomoc nie była uzgadniana ze związkami a teraz związki pismem upoważniły pewne osoby do prac w komisji

cały czas zastanawiam się czy związki mają prawo uczestniczyć w pracach komisji 

pomijam już nawet fakt czy takie prawo mają dyrektorzy szkół biorąc pod uwagę powyższe wyroki, ale pieniądze mamy w swoich budżetach


post został zmieniony: 30-11-2016 15:03:58

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]