Forum OSKKO - wątek

TEMAT: „Pakiet Wrześniowy”
strony: [ 1 ]
krystyna25-08-2003 16:30:15   [#01]

"Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw Komandor zaprasza gimnazja z całej Polski do wzięcia udziału w nowej edycji programu zajęć pozalekcyjnych „Pakiet Wrześniowy”. Zgłoszenia szkół przyjmujemy do 5 września 2003r. "

Potem piszą trochę o zasadach programu, a na końcu podają, że "„Pakiet Wrześniowy” w roku szkolnym 2002/2003 był realizowany w czternastu szkołach województw: mazowieckiego, pomorskiego, opolskiego i podlaskiego", a jego nowa edycja wprowadzona będzie w 70 zakwalifikowanych szkołach.

No i właśnie:

  • czy ktoś z Was należał do tych 14 "wybrańców" z ubiegłego roku ?
  • kto płacił nauczycielowi za prowadzone zajęcia (jaka i z kim umowa ?)
  • czy ktoś przymierza się w tym roku przystąpić do programu ?
MorskaKrystyna25-08-2003 22:58:01   [#02]

robiłam przymiarkę

w ubiegłym roku zainteresowałam się programem i była u mnie na rozmowie Pani z tej firmy. Okazało się, że program jest związany z prawdziwą sprzedażą prowadzoną przez uczniów z pominięciem USkarbowego, a ponadto program nie ma rekomendacji żadnej instytucji oświatowej nie wspomnę o Kuratorium. Wówczas Pani stwierdziła, że dobrze by było mieć poparcie Kuratorium i że będzie sie o to starać - co dalej nie wiem

Marek Pleśniar09-09-2003 02:09:41   [#03]

z pierwszej ręki

Informacje o projekcie.

 

Chciałabym w kilku słowach odpowiedzieć na Państwa pytania i wątpliwości dotyczące Pakietu Wrześniowego.

Program zajęć pozalekcyjnych „Pakiet Wrześniowy”, objęty patronatem honorowym pani minister Małgorzaty Okońskiej Zaremby (podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej), realizowany przy współpracy z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rzeczywiście prowadzony był w 14 gimnazjach na terenie Polski. Strony „miniprzedsiębiorstw” tworzonych w ramach zajęć „Pakietu” wraz z listą uczestników programu i adresami szkół znajdziecie Państwo na stronach www.fundacja.komandor.pl w dziale „młodzież” na stronach poświęconych projektowi, (lub bezpośrednio na stronie http://217.96.10.73/lekcja/post/index.php ).

Program ma charakter edukacyjny, zadaniem uczestników (gimnazjalistów !) nie jest w żadnym wypadku prowadzenie handlu, jak sugeruje to autorka „robiłam przymiarkę”. Tworzona przez uczniów oferta „pakietów wrześniowych” czyli zestawów przyborów szkolnych potrzebnych uczniom danej szkoły/klasy ma charakter informacyjny – zarówno dla rodziców, którzy mogą dzięki temu zaopatrzyć swoje dziecko w niezbędne artykuły, jak i dla lokalnych przedsiębiorców, którzy takie pakiety lub ich części składowe mogą zaoferować rodzicom. Ofertę „pakietów” uczniowie zamieszają na przygotowanych przez nas stronach internetowych w celach informacyjnych, a nie komercyjnych. Jestem pewna, że przedsiębiorcy, którzy takie „pakiety” skompletowali i sprzedawali (w swoich sklepach!!!) nie ukrywali tego faktu przed Urzędami Skarbowymi.

W imieniu całego zespołu Fundacji MSP Komandor zapraszam Państwa do zadawania pytań koordynatorom projektu lub Dyrektorom Regionalnym (adresy i telefony znajdują się na stronie internetowej), czekamy na Państwa e-maile lub telefony. Pozdrawiam

 

Agnieszka Kaczurba

Dyrektor Regionalny Fundacji MSP Komandor

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]