Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świetlica jak bumerang
strony: [ 1 ]
Piotrek25-08-2003 12:35:28   [#01]

W ostatnim "Głosie Nauczycielskim" ukazał się artykuł pt. "Kto do świetlicy". Odnosi się do wątków poruszanych na forum, co wiecej trochę z nich korzysta. Tekst ciekawy, logiczny, bardzo dobra puenta.
      Zresztą w puentach ten autor zawsze był dobry... o czym pamietają pewnie forumowicze. Tekst wyszedł spod pióra Benedykta Wojcieszaka. Warto przeczytać - polecam. Może też warto zastanowić się nad zawieszeniem kary dla autora?????

                                                      Pozdrawiam po wakacjach.

beera25-08-2003 13:06:10   [#02]

ten autor rzeczywiscie ma tendencje do wykorzystywania naszych forumowych tematow.
swoją drogą- czy napisał, że korzysta z dyskusji na naszym forum?

Co zas do zawieszenia kary. Benedykt Wojcieszak nie jest zainteresowany pisaniem na tym forum, co komunikuje w swoich mailach.

Gdyby był zainteresowany? Wtedy zgodnie z tym, co napisalam na jakimś już wątku wskazana byłaby opinia wielu forumowiczów na ten temat. Jeśli byłaby pozytywna wówczas zarząd rozpatrzyłby ten wniosek.

Osobiście zaś co sądzę?

Pamiętam atmosferę wątków, nie podobala mi się.
Widzę pewną tendencję do wykorzystywania forum w celach, ktore nie są przeze mnie akceptowane ( problem świetlicy jest kolejnym poruszanym na naszym forum, a opisanym w sposób zawłaszczajacy pomysł , wczesniej było to n.indywidualne)

Dla mnie dość ważne jest to, że jestesmy  indywidualistami pracującymi na rzecz grupy. Nie zaś grupą pracujacą na rzecz indywidualisty.

Więc ja jestem przeciwna, ale jesli Wasze zdanie będzie w większości rozbieżne z moim, będzie ono dla mnie ważniejsze.

beera27-08-2003 19:37:37   [#03]

Mail od B.W

Dziś  otrzymałam mail od BW. Ponieważ uważam, że warto, abyscie się z nim zapoznali wklejam go tu.

Język pana Wojcieszaka, oraz jego opinie na temat uczestnikow forum, moj, urzędnikow KO pozostawiam bez komentarza.



Prezesko:-(
Jak napisałaś na forum, tekstu mojego "Kto do świetlicy?" nie czytałaś.
Nie przeszkodziło to Tobie w napisaniu na forum OSKKO obrzydliwie
chamskich bzdur
,( moj post na tym watku- moj przypis) które wyżej zacytowałem.
Forum OSKKO nie ma monopolu na poruszanie tematów, które nurtują
środowisko nauczycielskie.
Zrozum wreszcie, że ten sam teamat, w tym samym czasie, mogą poruszać wszystkie osoby, które mają coś sensownego do powiedzenia. Temat nauczania indywidualnego zaczeły nagłaśniać różne media, w specyficznym kontekście - wyprowadzenia go ze szkół. Ja uznałem zaś, za coś bardziej istotnego - ograniczanie wymiaru tego kształcenia, nazywając te działańia wprost jako dyskryminację. Ponieważ trwał już proces legislacyjny, który miał usankcjonować ten stan rzezczy (i ostatecznie usankcjonował) podjąłem takie działania, jakie podjąem, tzn. w formie korespondencji z premierem, posłami itd. oraz listu otwartego, który zamieściłem tam, gdzie gospodarze chcieli go zamieścić. OSKKO działało w tym zakresie tak jak zdecydowali jego władcy.
W sprawie kwalifikacji nauczycieli - wychowawców świetlicy też wcześniej stykałem się wielokrotnie, zanim pojawił się on na forum. Dyskusja na forum była tylko katalizatorem, który spowodował, że w ciągu paru godzin napisałem czterostronicową opinię merytoryczną i rozesłałem ją do dyskutantów, bezradnych wobec władczych działań przydupasów różnych kuratorów (w tym dolnośląskiego - przy okazji: kolejny konkurs na Dolnośląskiego Kuratora Oświaty można odbierać jako klopot wojewody w znalezieniu godnego następcy:-). Tekst zawiera moje przemyślenia (w tym zaprezentowane na forum) i argumenty nigdy tam nie podnoszone, tak przeze mnie, jak i te z pisma RPO. Nie było żadnych powodów, by szczególnie wtróżniać forum, chyba że jako przykład bezradności wypowiadających się tam dyskutantów i dość mizernej wiedzy prawniczej (również Twojej).
Żadnego pomysłu nie zawłaszczyłem i oczekuję, że to odszczekasz na forum (ja sam tam bronić się nie mogę  - chyba, że pod cudzym nickiem, ale na razie chcę tego uniknąć).

Myślę, że stać Ciebie na przyznanie się do błędu - Prezesko!
Jeśli nie doczekam się stosownej satysfakcji na forum w ciągu 24 godzin
- zwykłego przepraszam, np za niesprawiedliwe sądy napisane na forum pod adresem B.W., zmuszony będę upublicznić tę sprawę, przekazując ten lisyt wszystkim uczestnikom forum.
Z chłodnym pozdrowieniem
Benek Wojcieszak

Marek Pleśniar27-08-2003 19:51:43   [#04]

jak widzę, zamieściłaś list od czytelnika forum wzorem dzienników, takich jak Polityka czy inne. To dobrze i uczciwie - moim zdaniem. Wyjaśnienia zostały tu przedstawione i każdy mógł się z nimi zapoznać. Rozsądzi każdy sam.

Żądanie "odszczekania" oraz ujęcie jako "chamskiego" zachowania przedmówczyni, tudzież opinia na temat dyskutantów nie zmieniły się. Fakt, komentować nie wiadomo jak..
Nie bardzo umiem brać udział w dyskusji z tego typu uroczymi zwrotami więc i ja na tym poprzestanę. Przypomnę tylko że takie zachowania były przyczyną wykluczenia z Forum autora listu.

Adaa27-08-2003 23:22:31   [#05]

hm...

mysle ,ze autor listu bedzie jednak zmuszony upublicznic swój list wśród uczestników forum:-)))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]