Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans nauczyciela pracującego w 4 szkołach. Pomocy.
strony: [ 1 ]
Bożenak25-08-2003 11:39:25   [#01]

 

 Nauczyciel zatrudniony jest w 4 szkołach. W każdej ma mniej niż 1/2 etatu. Chce starać się o awans na mianowanego w naszej szkole. Wiem , ze reguluje to art.22 p.4 KN, ale nie wiem kto zwraca sie do organu nadzorujacego ;dyrektor czy nauczyciel? Ja praktycznie na razie nie mam jego wniosku  więc nie moge tego zrobić . Po 1 września zanim ta poczta dotrze do kuratorium i z powrotem to minie troche czasu. N-l musi pisać plan . Może ktoś miał już taką sytuację . Proszę o podpowiedź.

 Zgodnie z art.22 p. 3 KN takiemu nauczycielowi należy się dodatek mieszkaniowy i wiejski (akurat ten pracuje na wsi), ale jak to zrobić , czy podaćtylko podstawę prawną , czy dołączyć zaświadczenia z tych wszystkich szkół o wymiarze zatrudnienia? Czy w każdej szkole powinien dostac dod. wiejski proporcjonalnie do zatrudnienia, a dod. mieszkaniowy tylko w jednej? Czy dobrze rozumuję ?

Bożenak25-08-2003 16:15:33   [#02]

 

Czy naprawdę nikt mi nie podpowie?

Ewa z Rz26-08-2003 06:28:48   [#03]

A więc tak....

Z treści art 22 ust 4 KN wynika, że to nauczyciel powinien zwrócić się do kuratora z prośbą o wyznaczenie właściwego dyrektora do prowadzenia jego stażu i złożenia wniosku. W pismie tym musi opisać swoją stuację związana z zatrudnieniem. Kurator jako dyrka prowadzącego wyznaczy tego, u którego n-l ma najwięcej godzin, a jeśli ilość godzin jest taka sama, tego u którego n-l pracuje najdłużej lub tego, który na liście n-la bedzie występował jako pierwszy.

Aby rzecz przyspieszyć n-l może zapisać się na wizytę do kuratora lub wice, składając jednocześnie na kancelarię odpowiednie pismo (poczta wydłuża załatwianie sprawy). Jeśli termin wizyty będzie bliski (do 10 dni), to sprawę załatwi na wizycie "od ręki". Ale czy pójdzie na rozmowę czy nie, to dostanie odpowiedni papier (on i dyrek) nie później niż za 14 dni od daty zlożenia pisma.

Zasiłek na zagospodarowanie przysługuje w każdej szkole (wniosek musi być złożony przed upływem 2 lat od momentu zatrudnienia w pierwszej szkole) proporcjonalnie do czasu pracy, w tej szkole, w momencie złożenia wniosku.

Zasiłek mieszkaniowy przysługuje tylko w jednej szkole - jego wysokość nie zależy od wymiaru zatrudnienia.

Świadczenie urlopowe przysługuje w każdej szkole proporcjonalnie.

Janusz z W26-08-2003 07:18:18   [#04]

Dodatki - szczegóły - organ

Dodatek wiejski jest wypłacany proporcjonalnie, z tym, że "Organ prowadzący szkołę może podwyższyć dodatek nauczycielowi zatrudnionemu na terenie wiejskim, na którym występuje deficyt kadr." (art. 54 ust. 5 KN)

Natomiast co do szczegółów wypłacania dodatku mieszkaniowego należy odwołać się do obowiązującego regulaminu.

Bożenak27-08-2003 10:02:41   [#05]

do Ewy i Janusza

 

Dziekuję , tak mi sie wydawało ,że to nauczyciel a nie ja. Ale jest nowy problem , on nie dostanie decyzji na 31 08, więc n-l nie rozpocznie stazu , bo nie bedzie wiedział gdzie ,tzn w której szkole ? Czy profilaktycznie ma złozyc we wszystkich, bo u nas chce odbywac staz , ale w innej szkole ma o 1 godz. więcej. No ale to już problem n-la. Obawiałam się , że to ja powinnam pisać to pismo . Jeszcze raz dziękuję.

Ewa z Rz27-08-2003 13:40:15   [#06]

aby rozpocząć staż

wystarczy, że zloży wniosek do 14 wrzesnia włącznie. To jest data ostateczna i na pewno kurator wyda decyzję przed tym terminem.

Jeśli nauczycielowi zależy na konkretnej szkole, to niech o tym napisze we wniosku lub poinformuje kuratora w czasie rozmowy. Oczywiście uzasadniając.

Bożenak28-08-2003 07:09:31   [#07]

podobnie wymysliłam

Wiem, ze u mnie złoży wniosek , ale profilaktycznie niech złozy i w tej szkole co ma wiecej  o 1 godzinę. Pismo  KO rozstrzygnie. jeszcze raz dziękuję. I podziwiam Cię Ewo.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]