Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Problemy ze stosunkiem...pracy ;-)
strony: [ 1 ]
BeataD19-08-2003 08:57:57   [#01]
Muszę zatrudnić nauczyciela na podstawie mianowania. Czy ktoś przez zupełny przypadek nie ma wzoru zawarcia takiego stosunku pracy?
mika19-08-2003 09:18:00   [#02]
Ja też poproszę.
Marek Pleśniar19-08-2003 09:25:35   [#03]
no, mógłby ktoś miły i (podziwiany jak już to zrobi) wstawić to do wymiany plików:-)
mika19-08-2003 09:35:18   [#04]
A może w ogóle rodzaje umów. Ja również chętnie umowę na czas określony z powodów organizacyjnych. Byłabym bardzo wdzięczna.
ewa19-08-2003 09:56:48   [#05]

hm..

żebym to ja wiedziała jak, to bym wam to mianowanie wrzuciła do wymiany, ale niestety nie umiem :-(
no chyba ,że chcecie tu,  wklejać umiem ;-)

Lucyna N19-08-2003 10:14:56   [#06]

Wzory pism ze strony Kuratorium w Opolu

http://www.kuratorium.opole.pl/dat/download/wzory_pism.doc

BeataD19-08-2003 10:46:55   [#07]
Serdeczne dzięki, Lucynko.

Mam jednak pytanie dotyczące interesującego mnie wzoru.
Chodzi o sytuację, gdy zatrudniam kogoś, kto mianowany już jest.

Po co więc w nagłówku zawarcia stosunku pracy  sformułowanie "akt mianowania"?
ewa19-08-2003 11:00:33   [#08]
tak, bo to taka umowa na podstawie mianowania
ewa19-08-2003 11:03:40   [#09]

Beatko

sorry, głupio napisałam mianowany jest tzn. ma akt nadania stopnia, Ty aktem mianowania zatrudniasz go na podstawie mianowania u siebie w szkole,  czyli dajesz mu akt mianowania w sensie stosunku pracy.
BeataD19-08-2003 12:04:00   [#10]

Nie ciśnie...

mi się nic więcej tylko  - "aha".

No i oczywiście - gorące podziękowania za prędkie i wyczerpujące porady.

W końcu to nie Twoja, Ewuniu, wina, że ciemna jestem w tej , a pewnie i nie tylko w tej kwestii ;-)
beera19-08-2003 12:37:59   [#11]

o!!!

Skorzystłam i ja!

 

Lucynko- świetny adres :-)

BeataD19-08-2003 12:44:06   [#12]

Protestuję przeciw korzystaniu....

skoro to JA zrobiłam z siebie "gupka";-)
beera19-08-2003 12:46:03   [#13]
:-))))
ewa19-08-2003 17:00:14   [#14]

oj dziewczyny :-)

"gupka" to ja z siebie zrobiłam, bo dalej nie umiem sobie z tą wymianą plków poradzić, ale za to jak umiem z niej ściągać ;-))
ewa19-08-2003 17:01:32   [#15]

oj dziewczyny :-)

"gupka" to ja z siebie zrobiłam, bo dalej nie umiem sobie z tą wymianą plków poradzić, ale za to jak umiem z niej ściągać ;-))

chyba się do Marioli na korki zgłoszę :-))

Marek Pleśniar19-08-2003 17:08:38   [#16]

?

wejdź Ewa do Wymiany

Wybierz dodaj plik

guzikiem Przeglądaj wskaż na swoim dysku położenie pliku (tak jak szukasz podczas otwierania albo zapisywania pliku np w Wordzie)

Wskaż oczywiście kategorię do której Twoim zdaniem plik nalezy

Jako członek OSKKO zechciej z łaski swojej wybrać gwiazdkę - Plik dostępny dla członków OSKKO. (bez obawy - plik będzie dostępny dla wszystkich uczestników Forum - tych nie należących do Stowarzyszenia również).

To w ramach promocji Forum wśród nieuczestniczących w jego pracach i dyskusjach - taka zachęta. Innych też o to proszę. Ale nie musicie:-) Tylko proszę.

ewa19-08-2003 19:30:15   [#17]

Marek :-)))

dzięki pomogłeś sirocie komputerowej :-)))
zobaczymy, ile z tej teroii będę umiała w praktyce

Lucyna N21-08-2003 10:29:45   [#18]

Beatko

Taki dokument tworzyłam niedawno właśnie na podst. ściągi wyżej przedstawionej. Dzisiaj został mi odesłany (przez organ prow.) do poprawy jako "za dokładny". Chodzi głównie o wynagrodzenie itp.

Podano mi taki wzór:

AKT MIANOWANIA

  

         Na podstawie art.10 ust.5 i art.11 oraz art.14 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. Nr 56, poz.357 tekst jednolity z 1997 r. z późniejszymi zmianami).

 

mianuję

 

Panią .............z dniem 1 września 2003 r. nauczycielem języka angielskiego    w Gimnazjum nr ...w......................... 

Uprawnienia i obowiązki Pani wynikające ze stosunku pracy, w tym również wysokość wynagrodzenia, określają przepisy powołanej wyżej ustawy oraz przepisy wykonawcze do tej ustawy oraz regulaminu wynagradzania nauczycieli, a w zakresie nie uregulowanym tymi przepisami – postanowienia Kodeksu Pracy.

 

W okresie zatrudnienia będzie przysługiwać Pani wynagrodzenie zasadnicze w wysokości uzależnionej od poziomu wykształcenia i stopnia awansu zawodowego, za godziny ponadwymiarowe w zależności od pełnionej funkcji, stanowiska, przydziału zajęć, warunków i wyników pracy

 

Data objęcia obowiązków                                                       (stanowisko służbowe osoby

nauczyciela mianowanego i podpis                                                   podpisującej akt mianowania)

 

...........................................                                                   ................................................

AnJa21-08-2003 16:19:01   [#19]

To jest wzór  wg. organu???  Podpisał sie pod tym jako aprobujący radca prawny? 

KN :

 

Art. 14. 

Akt mianowania i umowa o pracę powinny w szczególności określić:

1) stanowisko i miejsce pracy;

2) termin rozpoczęcia pracy;

3) wynagrodzenie lub zasady jego ustalania.

Kodeks Pracy:

Art. 29. 

§ 1. Umowa o pracę powinna być zawarta na piśmie, z wyraźnym określeniem rodzaju i warunków umowy, a w szczególności powinna określać:

1) rodzaj pracy i miejsce jej wykonywania oraz termin rozpoczęcia pracy,

2) wynagrodzenie odpowiadające rodzajowi pracy.

W umowie brakuje  ponadto co najmniej: wymiaru etatu, określenia o jaki regulamin wynagradzania chodzi (tzn.nr Uchwały organu stanowiącego samorządu) a zapisu:za godziny ponadwymiarowe w zależności od pełnionej funkcji, stanowiska, przydziału zajęć, warunków i wyników pracy nawet nie próbuję zrozumieć.

A  z ciekawości: po coś organowi umowę pokazywała ? To jakiś regulamin Twego samorządu?

 

Lucyna N21-08-2003 16:35:36   [#20]

Takiego dokumentu żąda dział płac. W ustnym uzasadnieniu zwrotu dowiedziałam się, ze wysokość wynagrodzenia  i dodatków wraz z podstawą prawną  ma stanowić odrębny dokument ("Pani... Na podstawie........ustala się dla Pani następujące....ble ble"). Ponoć wtedy łatwiej je (wysokość) zmienić wraz ze zmieniającymi się okolicznościami , tzn. zmiany rozp.MENiS i uchwał RM.

I co zrobić?

AnJa21-08-2003 16:52:40   [#21]

Zastosować się, oczywiście :-) Rzecz mało istotna, dla biurokracji faktycznie wygodniej odrębnie dać akt-umowę, odrębnie angaż niż aneksować co zmiana stawek. Nie wiem tylko, co na to PIP przy ewentualnej kontroli. Jak nie znajdą czegoś poważniejszego, typu brak zabezpieczeń przed zsuwaniem się na poręczach lub podpisu potwierdzającego odbiór przydziałowego mydła - moga się czepiać ;-)

A propos czepiania: to u Was też dział płac rości sobie prawo do wydawania poleceń dyrektorom szkół ? Ja tak kiedyś miałem - tyle, że za ZEASów, a wtedy całą biurokrację, w tym umowy to oni robili - złote czasy były :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]