Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zajęcia rewalidacyjne
strony: [ 1 ]
fredi17-08-2003 17:18:10   [#01]
Jak to realizujecie w klasach ZSZ?
annah18-08-2003 00:14:23   [#02]

na razie mam to w planie arkusza i jeszcze nie wiem jak będziemy to realizować

ale pewnie będą to spotkania pani psycholog czy pedagog z młodzieżą, albo osób zaproszonych

mogą też być to godziny na spotkania indywidualne z "trudna młodzieżą"

a co Ty proponujesz?

fredi18-08-2003 18:51:38   [#03]
ja nic , bo nie wiem jak to zrobić.
fredi18-08-2003 19:06:57   [#04]
http://www.rewalidacja.prv.pl/
fredi18-08-2003 19:08:14   [#05]

Rewalidacja,

1) ogół działań mający na celu przywrócenie osobom o sprawności ograniczonej przez uraz lub chorobę możliwości prowadzenia normalnego trybu życia, tzn. samodzielności w zakresie aktywności fizycznej, umysłowej, społecznej, zawodowej i ekonomicznej;

Do szeroko rozumianej rewalidacji zalicza się także system wychowania, nauczania i terapii dzieci oraz młodzieży upośledzonej. Skuteczna rewalidacja jest zazwyczaj dziełem zespołu specjalistów, przy aktywnym współudziale samego pacjenta.

2) przywrócenie ważności, prawomocności, np. danemu postępowaniu prawnemu lub dokumentowi urzędowemu

bogna21-08-2003 17:23:41   [#06]

rewalidacja

Z rozp. o ramowych planach nauczania:

&2.1. Ramowy plan nauczania określa tygodniowy wymiar ...:

4) zajęć o charakterze terapeutyczno - wychowawczym, z uwzględnieniem zajęć rozwijających, kompensacyjnych i usprawniających, zwanych dalej "zajęciami rewalidacyjnymi",

5) zajęć socjoterapeutycznych organizowanych dla uczniów z dysfunkcjami i zaburzeniami utrudniającymi funkcjonowanie społeczne.

&2.10. Dyrektor szkoły, z wyjątkiem szkoły specjalnej, w uzgodnieniu z organem prowadzącym, przydziela dodatkowe godziny na prowadzenie indywidualnych zajęć rewalidacyjnych z uczniami niepełnosprawnymi.

&3.2. W szkolnym planie nauczania należy dodatkowo uwzględnić dla uczniów niepełnosprawnych, w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności uczniów następujące zajęcia rewalidacyjne:

1) korekcyjne wad postawy,

2) korygujące wady mowy,

3) orientacji przestrzennej i poruszania się,

4) nauki języka migowego lub innych alternatywnych metod komunikacji,

5) inne, wynikające z programów rewalidacji

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]