Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Regulamin dodatku motywacyjnego
strony: [ 1 ]
beera14-08-2003 12:21:20   [#01]

Któś ma dobry?

Strasznie chciałabym porównać;-)))))

Karolina14-08-2003 12:29:17   [#02]

jeju jak fajnie... a nam dali podwyżkę o 100%..znaczy wyszło z 10 zl na 20 zl :-))

i nikt nie zawraca sobie głowy regulaminem ;-)))

emeryt14-08-2003 13:14:53   [#03]

u mnie tak.....

§ 5 - dodatek motywacyjny

 

  1. Środki na dodatki motywacyjne dla nauczycieli danej szkoły stanowią 3% kwoty planowanej na ich wynagrodzenia zasadnicze.
  2. Środki o których mowa w pkt 1, zostają powiększone o środki na dodatek motywacyjny dla dyrektora szkoły.Wysokość tych środków ustala Burmistrz Miasta i Gminy.
  3. Dodatek motywacyjny przyznaje się  za minione okresy kwartalne ( 3 miesiące) w oparciu o ocenę realizacji przez nauczyciela zadań określonych w warunkach przyznania dodatku motywacyjnego.
  4. Dodatek motywacyjny dla nauczyciela nie może być wyższy niż 20 % jego wynagrodzenia zasadniczego.
  5. Dodatek motywacyjny dla dyrektora szkoły nie może być wyższy niż 35 % stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego posiadającego tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym.
  6. Wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczyciela ustala kwotowo dyrektor szkoły w oparciu o regulamin uzgodniony z zakładowymi organizacjami związkowymi.
  7. Warunkiem przyznania nauczycielowi dodatku motywacyjnego jest:
    1. Uzyskiwanie szczególnych osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych a w szczególności uzyskiwanie przez uczniów, z uwzględnieniem ich możliwości oraz warunków pracy nauczyciela, dobrych osiągnięć dydaktyczno - wychowawczych potwierdzonych wynikami klasyfikacji lub promocji, efektami egzaminów i sprawdzianów albo sukcesami w konkursach, zawodach,olimpiadach itp.
    2. umiejętne rozwiązywanie problemów wychowawczych uczniów we współpracy z rodzicami
    3. pełne rozpoznanie środowiska wychowawczego uczniów, aktywne i efektywne działanie na rzecz uczniów potrzebujących szczególnej opieki
    4. wzbogacanie własnego warsztatu pracy,udział w różnych formach doskonalenia oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych
    5. dbałość o mienie szkoły
    6. udział w organizowaniu imprez i uroczystości szkolnych
    7. udział w komisjach przedmiotowych, olimpiadach i innych
    8. opiekowanie się samorządem uczniowskim lub innymi organizacjami uczniowskimi działającymi na terenie szkoły
    9. prowadzenie lekcji koleżeńskich, przejawianie innych form aktywności w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego nauczycieli
    10. aktywny udział w realizowaniu innych zadań statutowych szkoły

 

  1. Warunkiem przyznania dyrektorowi szkoły dodatku motywacyjnego jest:
    1. Jakość świadczonej pracy, w tym związanej z powierzonym stanowiskiem kierowniczym
    2. Realizacja zadań szkoły zgodnie z przyjętymi przez organ prowadzący zasadami funkcjonowania systemu edukacji w gminie
    3. Podnoszenie umiejętności zawodowych
    4. dbałość o mienie szkoły i poszerzanie bazy dydaktycznej
    5. mobilność i kreatywność
    6. osiąganie przez szkołę wymiernych wyników w działalności edukacyjnej,kulturalnej i sportowej.
    7. aktywny udział szkoły w działalności pozaszkolnej na rzecz gminy
    8. rzetelne i terminowe wywiązywanie się z poleceń służbowych

 

  1. Dyrektorowi szkoły dodatek motywacyjny przyznaje Burmistrz Miasta i Gminy w wysokości i na warunkach określonych w Zarządzeniu uwzględniając warunki o których mowa w pkt. 8.
  2. Dla nauczycieli rozpoczynających pracę w szkole przyznanie dodatku motywacyjnego może nastąpić po upływie okresu umożliwiającego ocenę osiąganych wyników w pracy - nie krótszego niż 6 miesięcy.
  3. Nauczycielom uzupełniającym etat w innej szkole dodatek motywacyjny przyznaje dyrektor szkoły macierzystej w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły, w której nauczyciel uzupełnia etat.
  4. Nauczycielom przeniesionym do pracy w innej szkole , zgodnie z art. 18 Karty Nauczyciela dodatek motywacyjny ustala dyrektor szkoły, do której nauczyciel został przeniesiony, po zasięgnięciu opinii dyrektora szkoły poprzedniej.
  5. O przyznaniu dodatku motywacyjnego nauczyciel lub dyrektor szkoły powiadamiany jest na piśmie.
  6. Dodatek motywacyjny wypłaca się  w okresach kwartalnych w terminie wypłaty wynagrodzenia.
Mariola14-08-2003 14:33:45   [#04]

u nas w szkole jest na punkty

jeżeli taki Cię interesuje, to mogę go poszukać zescanować i Ci przesłać.
Kiedyś wszyscy krzyczeli,że nie chcą takiego a dzisiaj większość uważa, że właśnie taki być powinien.
Przyznawany jest na pół roku i po  półroczu , każdny nauczyciel wypełnia arkusz pracy w którym wypisuje co zrobił.
Później to jest przeliczane na punkty, a punkty na pieniądze.
beera14-08-2003 20:13:41   [#05]

dzięki

Zdzisław:-)

I mariolu- oczywiście chcę :-)))

barbara200215-08-2003 22:37:43   [#06]

do Marioli

jeśli nie sprawi to kłopotu ,to proszę o przesłanie .Jestem w trakcie  opracowywania,więc dla porównania byłby pomocny,serdeczne dzięki
Mariola15-08-2003 22:52:19   [#07]

nie sprawi kłopotu

prześlę, jak tylko znajdę gdzieś w swoich papierach.
Jeżeli nie uda mi się to w domu, to zrobię to dopiero w poniedziałek w szkole :-)
Mariola18-08-2003 15:19:08   [#08]

barbaro

list mój wrócił.
Może coś nie tak z adresem?
ellys18-08-2003 17:50:55   [#09]

a ja zazdroszczę...

Gdy czytam o zasadach motywowania obowiązujących u Zbyszka to właśnie zazdroszczę. U mnie gorzej niż źle. Pieniądze zabezpieczane przez organ na dod. motywacyjny to 1% wynagrodzenia zasadniczego n-li. Jest to tak ubogo, że taka motywacja urąga nauczycielom. Bo jak ma kogoś i do czego zmotywować kwota 12,50 brutto?! I co z tego, że jeden z punktów mówi o możliwości przyznania dodatku do 30% wynagrodzenia zasadniczego, skoro pieniędzy wystarczy na rok na dodatek 10% dla jednego nauczyciela. Również dyrektor może mieć przyznany dodatek motywacyjny aż do 30%, ale z tego samego funduszu. Więc przepisy i regulaminy piękne, zaakceptowane przez zw. zawodowe, a życie szare i bez jakiejkolwiek motywacji.
Maryśka218-08-2003 20:06:26   [#10]

W wymianie plików...

...jakiś czas temu Sylwek umieścił obowiazujący w naszych szkołach regulamin, myślę, że się sprawdza i z powodzeniem go stosujemy. POLECAM!
cynamonowa20-08-2003 19:29:09   [#11]
ozmiem,że n-lka po wychowawczym, zdrowotnym , czeka 6 miesięcy na dodatek. A co sądzicie, jak potraktować wizytatora, który wrócił do pracy w szkole i teoretycznie nie miał przerwy w pracy?
violka20-08-2003 20:15:26   [#12]

pewnie tak samo jak po zdrowotnym, w końcu w szkole nic nie robił, więc za co?

ja np. przez rok nie dostawałam motywacyjnego, bo w regulaminie stoi, że dyr dostaje po roku

jak z tego wynika, nie ma znaczenia, że poprzedni rok pracowałam solidnie jako nauczyciel (cały czas w tej samej szkole) - nie dostałam za pracę (więc za co jest ten dodatek ??)

Basik21-08-2003 13:44:30   [#13]
Moim zdaniem motywacyjny powinno się przyznawać w zależności od zadań dodatkowych przydzielonych nauczycielowi na dany rok szkolny, a nie za to, co zrobił w roku poprzednim.
violka21-08-2003 23:46:00   [#14]

basik

ciekawy pomysł, ale co zrobisz kiedy nauczyciel się z zadań nie wywiąże  (miałam taki przypadek - ale nie wytrzymałam i 3 dni przed zapytała jak ida przygotowania do apelu - żebyś widziała minę nauczyciela)

poza tym dodatek otrzymuje się za jakość świadczonej pracy, a nie jakość i ilość przydzielonych zadań

ja wypisałam na końcową radę tabelkę z zadaniami na przyszły rok i puściłam w obieg, by n-le wpisali się tam gdzie chcą działać - większość nie wyrywała się (mozna ocenić zaagażowanie), a zadania i tak dostaną tylko odgórnie

u nas jest co pół roku dodatek, ale sądzę że lepiej byłoby oceniać cały rok

w II sem. często n-l "siada" (z różnych względów), ale we wrześniu, jeśli ma niższy dodatek, to jest zdziwiony, bo "pamięta", że się napracował w tamtym roku

zadania lepiej przydzielać wg umiejętności i predyspozycji  - większa gwarancja odpowiedniej jakości wykonania i potem nagradzać za wykonanie

w ten sposób ci najaktywniejsi i najlepsi będą nagradzani

Marla22-08-2003 17:01:37   [#15]

dokładnie

 

 to samo chciałam napisać, więc nie będę powtarzać, u nas również zadania dodatkowe przydzielane są wg predyspozycji i umiejętności a kto sam nie wybierze dostaje przydział z "góry"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]