Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ramowy plan nauczania szkoły ponadgimnazjalnej.
strony: [ 1 ]
stan20-03-2002 14:21:29   [#01]

Mam nadzieję, że w naszym zacnym gronie uda się wypracować odpowiedzi na pytania, które prawdopodobnie nietylko mnie nurtują:
W rozporządzeniu w sprawie ramowych planów nauczania w paragrafie 3 czytamy:

  1. W szkołach zasadniczych i szkołach średnich zawodowych szkolny plan nauczania uwzględnia plany nauczania zawarte w programach nauczania dla poszczególnych zawodów.
  2. W trzyletnim liceum profilowanym; czteroletnim technikum i zasadniczej szkole zawodowej szkolny plan nauczania zawiera, oprócz zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, odpowiednio zajęcia edukacyjne z zakresu kształcenia ogólnozawodowego, określone w programach nauczania dla poszczególnych profili, albo zajęcia edukacyjne z zakresu kształcenia zawodowego, określone w programach nauczania dla poszczególnych zawodów. 

Pytanie - skąd wziąść programy nauczania dla poszczególnych zawodów i profili? Na dziś znam podstawy programowe dla profili, o ile wiem nie ma jeszcze nowych podstaw programowych dla techników czteroletnich... a o nowych programach nauczania jeszcze nie słyszałem ? Jeśli jest to w kompetencji szkoły to gdzie to jest napisane (podstawa prawna) ?
POMOCY !!!
Pozdrawiam
:-(
stan

bogna20-03-2002 16:13:26   [#02]

ramowe w ponadgimnazjalnej

Programy nauczania dla technikum obowiązują te stare, w których trzeba dokonać "cięć" godzin, żeby zmieścić się w nowych ramówkach.
Wyjaśnione to jest na stronie menisu - wejdź w "kształcenie zawodowe" i tam na ostatniej pozycji jest wykaz programów dopuszczonych do użytku w roku 2002-2003.
A może masz też szkołę zasadniczą - bo dla niej mam większe problemy ze zrobienie ramówki - szczególnie jeśli chodzi o zawody 3 - letnie.
stan20-03-2002 16:16:59   [#03]

Ramowe plany nauczania

Mam 3 letnie zawodówki ale jeszcze się do nich nie zabrałem. Dzieki za odzew. Jak popracuję na zawodówkami to się odezwę. Mam w szkole ogrodnika, mechanika samochodowego i mechanika operatora maszyn i pojazdów rolniczych.

Pozdrawiam
stan

bogna20-03-2002 16:34:52   [#04]

stan

Bardzo się cieszę, że będę miała z kim pogadać!
Próbowałam zrobić jakąś sensowną ramówkę dla szkoły zasadniczej 3 - letniej. Ale to nie wychodzi nic zbyt mądrego - ci uczniowie będą mieli tygodniowo średnio po 29 godzin i są w takim razie w dużo lepszej sytuacji od tych z zasadniczej 2 - letniej, którzy mają tygodniowo po 35 godzin.
Próbowałam  w menisie wyjaśniać, czemu trzymać ich w szkole przez 3 lata po 29 godz. tygodniowo, zamiast przez 2,5 roku - po 35 godzin. Czterokrotnie odsyłano mnie pod inny numer telefonu do innej kompetentnej osoby. Po raz piaty już nie chciało mi się dzwonić!
Jak już zajmiesz się zawodówką, to chciałabym z Tobą przedyskutować na ile dni planujesz rozłożenie praktyki? Macie praktyki w warsztatach, CKP, czy pracowników młodocianych?
Dla mnie jedynym rozwiązaniem (żeby było chociaż trochę zajęć teoretycznych) jest w klasie I - 1 dzień (7 godzin), w klasie II - 2 dni (14 godzin) - w zawodówce 2 - letniej.
Pozdrawiam - bogna
bogna20-03-2002 18:22:24   [#05]

stan

stan - ja dopiero teraz załapałam, że "was jest dwóch" - jeden siedlce a drugi garwolin.
Ale ze mnie gapa!!!
Robicie ramówki, czy odpoczywacie przed pierwszym dniem wiosny?
Jak Wam się wydaje - czy do liceum profilowanego będą w ogóle jacyś chętni?
stan20-03-2002 18:34:10   [#06]

!?

... no nie wiem czy to dobrze czy źle, że "nas" jeden a nie dwóch ? W niektórych dziedzinach narozrabiałem za dwóch, do pracy jeszcze jeden by się przydał ..., może niech zostanie tak jak jest ...
Na "eduinfo" pojawił się jakiś "trzeci stan" i to nie byłem ja.
Pozdrawiam
stan
:-)
Janusz Pawłowski20-03-2002 19:55:18   [#07]

Bogno - nie martw się - Stan z Garwolina i z Siedlec to ten sam Stan.

No chyba, że udostepnił swoje hasło - drugiemu Stanowi.
Ale chyba nie ... ;-))
Bo musiłaby być w takim stanie, że ... ;-))

bogna21-03-2002 13:59:04   [#08]

widziałam podwójnie

Czyli w takim razie ja byłam w takim stanie, że widziałam Stana podwójnie!?

A wracając do ramówek - ze strachem zajrzałam dzisiaj do nowych ramowych dla zsz i technikum po 8-letniej podstawowej - na szczęście są bez zmian - co za ulga, że nie trzeba nic kombinować!

Słyszałam plotkę (a może wiadomość ze źródeł zbliżonych do MENiSu), że wszystkie zawodówki mają być 3 - letnie!
Może ktoś coś więcej wie na ten temat?

Pozdrowienia w pierwszym dniu wiosny (u nas słonecznej)!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]