Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stażysta recydywista
strony: [ 1 ]
violka13-08-2003 00:54:44   [#01]

zbliża się wrzesień i muszę coś postanowić w związku z nietypowym przypadkiem stażysty:

1. ma umowę na czas nieokreślony

2. nie mając ukończonych studiów w 1999 r. został stażystą

3. w 1999/2000 odbył roczny staż, opiekun napisał ocenę, dyrektor (były już) nie dokonał oceny - w dokumentach jest tylko odręczna notatka bez podpisu o uzupełnienie dokumentacji z przebiegu stażu

4. nadal nie ma mgr ( do 2006 ma czas)

Wg mnie powinien powtórzyć staż, a może tylko uzupełnić dokumenty (zrobić ocenę i czekać ze zwołaniem komisji na jego mgr).

Jeśli powtórka stażu to automatycznie jako stażysta czy wniosek o dodatkowy staż (wtedy może powinien mieć ocenę negatywną stażu) ?

chcę pomóc nauczycielowi - warto, choć trochę zakałapućkał sprawę

Grażyna13-08-2003 19:17:09   [#02]

coś tu nie gra

Jeśli nie ma kwalifikacji, to nie może rozpocząć stażu, ale dla celów płacowych jest nadal stażystą. Dokumenty z przebiegu stażu nadają się do kosza, łącznie z oceną opiekuna. Poza tym jak mógł odbyć staż w roku szkolnym 1999/2000? Pierwsze staże rozpoczęli nauczyciele od września 2000, czyli w roku szkolnym 2000/2001.

Jakie ta osoba ma kwalifikacje? Od kiedy jest zatrudniona w szkole i od kiedy ma tę umowę na czas nieokreślony?

violka14-08-2003 00:55:07   [#03]

Grażynko

no jasne że staż 2000/2001

jak to się stało, że rozpoczął  - nie wiem (poprzednia dyrekcja ?)

faktem jest, że teraz ja ten pasztet mam - jakoś trzeba będzie tego nauczyciela w końcu zakontraktować

jak się dowiedziałam - odnośnie mgr to okazało się , że trzeba powtarzać ostatni semestr, a tu już zagrały sprawy finansowe i dlatego się sprawa opóźnia

umowę na czas nieokreślony ma już chyba od 5-6 lat (dowiem się dokładnie), więc ma czas na mgr do 2006

tak czy inaczej staż musi odbyć - wg mnie nie stosuje się tu art.10 ust. 9,10 , bo ta osoba nie jest świeżo zatrudniona:

 9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela , który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.

  10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.

skoro więc nie dotyczy go ust.9 to i 10 też - czyli może staż rozpocząć,   jeśli piszesz że poprzedni staż nieważny to zaczyna od nowa (automatycznie czy na wniosek?)

była już u nas podobna sytuacja i w tym samym czasie - po zakończonym stażu n-lka nie złożyła wniosku do komisji od razu, ale dopiero po uzyskaniu pedag.uprawnień (jesień)

różnica jest taka, że w międzyczasie n-l przeszedł na inne stanowisko (i dostał umowę na stałe,a do tej pory był na umowach czasowych i na niepełnym etacie), do nowego nie ma kwalifikacji (bo był już w trakcie studiów do poprzednich zajęć) i dlatego nie został kontraktowym lecz stażystą

oprócz dokończenia mgr na poprzedniej specjalizacji, musi jeszcze zrobić podyplomówkę z tej drugiej - ale to już jego problem, żeby się wyrobić przed 2006

ja natomiast chciałabym go wreszcie kontraktować - w związku z tym co napisałaś nowe pytanie: czy ma zaczynać staż od września 2003 czy czekać na mgr i staż od 2004 ?

a może i tak nic z tego? - bo żeby otrzymać kontraktowego to musi mieć mgr i nowe kwalifikacje (czyli jeszcze podyplomówka)

chyba nie przewidziano takiego przypadku, że n-lowi nie będzie się śpieszyło, coś jednak trzeba z tym zrobić :(

zdzisław19-08-2003 23:08:54   [#04]

trochę tu sprawa zagmatwana

Podobny przypadek był na forum.
1. Jeżli osoba ta nie ma kwalifikacji to nie powinna już mieć umowy na czas nieokreślony.
2. Jeżeli kwalifikacje ma to może stażować.

violka20-08-2003 00:47:10   [#05]

zdzisław

umowę na czas nieokreślony dostał jeszcze przed reformą i jednocześnie rozpoczął studia dające kwalifikacje, które na dzień dzisiejszy nie są jeszcze ukończone (do powtórki ostatnie 1-2 semestry i obrona mgr)

n-l chce powtarzać staż, poprzedni w zasadzie należałoby ocenić negatywnie (na podstawie dostępnej dokumentacji) - ocena jednak nie została dokonana

tak więc składa wniosek o ponowny staż, czy może uzupełniający ?

czy jeszcze jakoś inaczej - sytuacja jest naprawdę zagmatwana (wiadomo życie pisze najlepsze scenariusze)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]