Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje
strony: [ 1 ]
cynamonowa12-08-2003 19:39:56   [#01]
Jak myslicie, jakie i do czego kwalifikacje posiada osoba, która ukończyła st. podyplomowe - Kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ?
Elusia12-08-2003 20:24:07   [#02]
A to były studia kwalifikacyjne czy dokształcające? Bo jak te drugie, to nie ma do niczego kwalifikacji.
beera12-08-2003 21:10:47   [#03]

;-)))

VIOLKA!!!

Ona ma kwalfikacje do kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi :-))

AnJa12-08-2003 21:42:05   [#04]

Zależy

Ważne jest chyba to, jakie ma kwalifikacje  na dyplomie studiów . A "Kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi "  bywa sugerowane   jako wskazane przy nauczaniu indywidualnym, co przy dzieciach z porażeniem mózgowym pewnie by nie zawadziło. Tyle, że wtedy wypadałoby mieć komplet przedmiotowców z takimi kwalifikacjami. Słyszałem też o wysyłaniu na taką podyplomówkę nauczycieli z klas integracyjnych.
cynamonowa17-08-2003 22:11:26   [#05]
No tak, a czy ta osoba, wedłg Was , może prowadzić naczanie indywidalne z dzieckiem pośledzonym w st. lekkim, na poziomie gimnazjalnym ?
Czy może być np. naczycielem wspomagającym w klasie I gimnazjm?
AnJa17-08-2003 22:35:30   [#06]
Indywidualne - u mnie miała, ale do głowy mi nie przyszło, żeby kogoś o zbieżność kwalifikacji pytać, tak oczywiste to mi się wtedy wydawało (dziś też, choć może nieco mniej). To 2 - masz integracyjna klasę?, jeśli tak, to chyba lepszego zestawu znaleźć się nie da. A najlepiej zapytaj w najbliższe szkole specjalnej - oni przy okazji nowelizacji Karty i awansów w 2000 przerabiali nietypowe przypadki we wszystkie strony.
beera18-08-2003 09:52:31   [#07]

nie wiem..

czy do integracyjnych nie trzeba oligo?

To reguluje pewnie roporządzenie o kwalifikacjach.

dzieci ze specjalnymi potrzebami, to  przecież także  dzieci zdolne i bardzo zdolne.

Znaku równości tu nie ma" dzieci ze specjalnymi potrzebami= dzieci z deficytami"

Specyficzną potrzebą może być w zasadzie wszystko.

Dlatego tego rodzaju studia podyplomowe, czy kurs okrasić mam ochotę uśmiechem..

Proponuję zajrzec do programu studiów, czy kursu- to powie więcej niż sama nazwa.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]