Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak to jest z tytułem nauczyciela dyplomowanego
strony: [ 1 ]
wojjan08-08-2003 18:30:45   [#01]

Przede wszystkim - chłodne pozdrowionka dla wszystkich, którzy muszą pracować w tym upale i którzy o szkole nie mogą zapomnieć - bo co by robili w czasie wakacji na stronach Forum...

Czy możecie pomóc w kwestii: jak to jest z prawem używania tytułu "nauczyciela dyplomowanego" i zachowaniem przywilejów, jeśli nauczyciel jest zmuszony nagle zrezygnować z pracy (prawo do tytułu nabył tuż przed), a okoliczności zmuszają go do takiego kroku? Czy nie traci czegoś, nie pracując przez jakiś czas w zawodzie, czy musi mieć jakieś godziny (ile!), żeby być dalej dyplomowanym. Sprawa dość pilna, a człowiekowi warto pomóc (pobieżna lektura karty nie pomogła). Z góry dzięki

 Wojtek

Ps.: W razie "w" - lepiej na moja pocztę...

Ewa z Rz15-08-2003 02:39:08   [#02]

Tak samo jak z tytułem magistra...

Ma go dożywotnio - po prostu ma taki stopień awansu i już.

KN nie przewiduje żadnego "cofnięcia" uprawnień nadanych aktem nadania stopnia awansu zawodowego z powodu jakiejkolwiek przerwy w pracy.

Mariola15-08-2003 07:43:56   [#03]

Ewa?

Czy to oznacza, że jeżeli ktoś był nauczycielem mianowanym 10 lat temu i przez te 10 lat nie pracował w szkole, to teraz gdyby wrócił, byłby nauczycielem mianowanym?

Mam taką koleżankę, która chciałaby wrócić do zawodu nauczyciela ale zaczynanie od stażysty trochę ją zniechęca.
ewa15-08-2003 09:02:42   [#04]

mariola

ustawa czyszcząca przewiduje taki przypadek:
Art. 28. Nauczyciele, którzy w dniu 31 sierpnia 2000 r. spełniali warunki określone w art. 10 ust. 2 ustawy, o której mowa w art. 3, w brzmieniu obowiązującym w dniu 5 kwietnia 2000 r., otrzymują z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego:
1) z dniem wejścia w życie ustawy, jeżeli są zatrudnieni w przedszkolu, szkole lub placówce w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć,
2) z dniem ponownego zatrudnienia w przedszkolu, szkole lub placówce w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, jeżeli przerwa w zatrudnieniu nie przekracza 5 lat
- o ile wcześniej nie uzyskali stopnia nauczyciela mianowanego.

tak, że niestety koleżanka straciła uprawnienia
ewa15-08-2003 09:04:49   [#05]

ło matko :-)))

pomyliłam Ewy :-))))))))
przepraszam, powodem to że Ewa dawno sie nie odzywała. Wróciłaś już z wojaży. Mariola jeszcze raz sorry ;-)

Mariola15-08-2003 09:37:54   [#06]

Ewa?

za co sorry ?
Dostałam odpowiedź i to się liczy :-)))
A z kaźdą EWĄ mi się miło rozmawia :-)
wojjan15-08-2003 22:03:40   [#07]

Dzięki wszystkim za podjęcie wątku - zwłaszcza "nocnej" Ewie z Rz. - z mojego "śledztwa" wynika również, że na obecnym etapie prawa oświatowego nabyty tytuł nauczyciela dyplomowanego jest "dożywotni" - póki ktoś znowu sie czegoś nie dopatrzy i nie zacznie majstrować przy KN - bez żadnych obwarowań czasowych...

w imieniu swoim i koleżanki wakacyjne (jeszcze) pozdrowienia dla wszystkich Forowiczan  - Wojtek

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]