Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co z rozporządzeniem o konkursach? - pilne
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar03-08-2003 12:59:07   [#01]

mam prośbę

kompletnie sie pogubiłem z terminami wejścia w życie rozporządzenia MENiS w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły

jest to sprawa druku sejmowego 1197 uoso, którą się zajmowaliśmy w styczniu

tu jest stan prac - ustawę przyjęto

http://ks.sejm.gov.pl:8010/proc4/opisy/1197.htm

ale nie ma tam za wiele o rozporządzeniu o które mi chodzi?

czy to wejdzie od września?

a może już weszło i ktoś wie gdzie to znaleźć?

beera03-08-2003 14:15:59   [#02]

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 6 maja 2003r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek. (Dz.U. z 2003r. Nr 89, poz. 826)

chodzi Ci o to?

 

co tak pracowicie przy powrocie, hę?

nielepiej to poleżeć i pocwiczyc scrabble?;-)))
bo wiesz...diatryba i że nie ma dropia, to za malo :-)))

ewa03-08-2003 14:54:44   [#03]

ustawę oso podpisał prezydent 17 lipca, czeka na opublikowoanie o rozporzadzeniach, które były w druku, o którym piszesz za wyjatkiem standardów kształcenia nauczycieli cisza. No cóż sezon ogórkowy ;-)

Zastanawia mnie ostatnio czy organem prowadzącym szkołę jest urząd miejski, bo biorąc pod uwagę skład komisji konkursowych w niektórych przypadkach, 3 przedstawicieli organu prowadzącego = 3  pracowników urzędu lub nawet zdarza się jednostek organizacyjnych urzędu też.

A ja myślałam, że organem prowadzącym jest gmina, czyli jej przedstawiciele to radni, znowu źle myślałam ;-)

ewa03-08-2003 14:56:45   [#04]

błąd, przepraszam

prezydent podpisał 14 lipca, a nie 17
beera03-08-2003 15:02:51   [#05]

:-))

Następna :-)))

mialas być nad wodą :-)))

ewa03-08-2003 15:05:31   [#06]

asiu

u mnie jak w kalejdoskopie ;-))))
Marek Pleśniar03-08-2003 15:15:24   [#07]

wiemwiemwiem że podpisał ale nie ma tego nieszczęsnego rozporządzenia do kompletu!

ewa mi podrzuciła baardzo ciekawy aspekt tej kwestii konkursowej. Dzięki EH!!

a w skrable jak zechcę to dam łupnia;-)

to z nadmorskich skrabli:-) Asia, Czesia, Piotrek, Marek

Adaa03-08-2003 15:32:46   [#08]

łupnia?:-))

dopełniacz liczby mnogiej od "zło"? ;-)
Marek Pleśniar03-08-2003 15:37:12   [#09]

"zeł" złośliwcze :-)

Adaa03-08-2003 16:02:20   [#10]

:-)))))

zaliczył Pan:-)

tak na marginesie swietne słowo, szczególnie w zestawieniu - zew zeł;-)

Marek Pleśniar03-08-2003 16:07:21   [#11]

klecę

to też niezłe słowo

klecę artykuł o konkursach i chce spowodować przysłanie do biura kolejnych przykładów naciąganych mocno regulaminów konkursów, opisów interesujących wydarzeń wokółkonkursowych itp. To dalszy ciąg sprawy z innego wątku.

Opracowano rozporządzenie wprowadzające regulamin konkursu - dla wszystkich jednakowy, ale wszelki słuch o nim zaginął.

Zalezy komu na tym czy co?

Gaba03-08-2003 17:28:00   [#12]
ceł, pełł - jest takich fajnych parę
Adaa03-08-2003 17:36:09   [#13]

dyrektor mnie zatłucze za knocenie mu klecenia ale..

pamietam minę tłumacza, gdy nasz sławny prezydent od  "otake"  wygłosil takie oto stwierdzenie "....rżnie zając przez granicę...":-))

 co do rozporządzenia to faktycznie dyskutowano o tym podczas obrad senatu, wyrazając na ten temat pozytywną opinię

było i nie ma;-)

ewa03-08-2003 17:52:03   [#14]
czyli zadziałało prawo Optima : Było i ni ma.
;-)
Marek Pleśniar03-08-2003 18:22:52   [#15]

i już wiadomo czemu nima

adaa mi tu podsyła takie cos z Senatu, szczerze mówiąc paskudne momentami:

I jeszcze dwie poprawki. Przy wyborze dyrektora jest mowa o tym, że w skład komisji wchodzą przedstawiciele związków zawodowych. Państwo przegłosowali, że jak w szkole nie ma związków, to ma tego przedstawiciela nie być. Powiedziałbym, że z punktu widzenia rządu jest to miła sercu poprawka, ale wydaje się, że ona niepotrzebnie znowu zaczyna konflikt ze związkami zawodowymi. Wejdziemy niebawem do Unii - taką decyzję jako społeczeństwo już podjęliśmy - i pewnie pojawi się kwestia nowego usytuowania związków, ich reprezentatywności. W tej sytuacji pojawienie się konfliktu to zatem kwestia roku, może półtora.

czyli - nie podkładajmy się, i tak przyjdzie walec i wyrówna. Dość mnie mierzi ("mierź" też dobre słowo:-)

Wydaje mi się więc, że gra nie jest warta tego, żeby tę wojnę rozpoczynać, żeby był sprzeciw Związku Nauczycielstwa Polskiego czy kolegów z Solidarności. Bo może być tak, że oni są w gminie, a szkoła jest mała, więc tam ich akurat nie ma, bo jest tylko dwóch członków, czyli nie ma organizacji związkowej. Wydaje mi się, że ta poprawka po prostu niczego nie zmienia, za to może wywołać konflikt. I znowu będziemy mieli media, prasę i parę innych rzeczy. Dlatego apelowałbym o to, żeby także tej poprawki nie przyjmować.

hmm, a ja mam ochotę spowodowac by TO powyżej własnie ściągnęło media na kark szanownej komisji

Kolejne zalety omawianego dokumentu to, moim zdaniem, ujednolicenie zasad prowadzenia konkursów na dyrektorów placówek, wspieranie szkół przez organizacje pozarządowe, możliwość prowadzenia każdej ze szkół o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym przez samorządy wojewódzkie, ostateczne wyprowadzenie centrów kształcenia zawodowego ze szkół - chociaż można mieć obawy, czy same centra dadzą sobie radę - prawo łączenia przez organ prowadzący różnego typu szkół w zespoły oraz, szczególnie istotna w polskiej sytuacji i w nowej pozycji europejskiej naszego państwa, odważna decyzja o dofinansowaniu podręczników dla szkół mniejszości narodowej.

 

Obecnie mamy taki problem, że kiedy się odbywa konkurs na dyrektora szkoły, to przede wszystkim liczy się to, czy nasz wygra, a nie to, czy on jest przygotowany do pełnienia tej funkcji

adaa, kto to mówi? Bo mi pachnie posłem Potulskim językowo.

Adaa03-08-2003 18:33:59   [#16]

:-)

wszystkie wypowiedzi ( oprócz przedostatniej, która jest autorstwa senatora Witolda Gładkowskiego) należą do Franciszka Potulskiego
Marek Pleśniar03-08-2003 18:52:32   [#17]

ha! miałem oko

:-)

Adaa03-08-2003 19:32:19   [#18]

w podobnych przypadkach;-)

pisałeś... "ale j.....!"

ups!

;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]