Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Wsparcie na starcie" - to dobrze, czy źle ????
strony: [ 1 ]
krystyna29-07-2003 20:54:04   [#01]

Przyznaję, że skorzystałam z oferty WSiP "Wsparcie na starcie"...

http://www.wsparcie.wsip.com.pl/o_programie.htm

Mało tego, nawet mi się spodobało to, że we wrześniu, w każdym oddziale klas pierwszych gimnazjum, 4 uczniów otrzyma za darmo podręczniki i ćwiczenia tego wydawnictwa ! (dotyczy to tylko kilku przedmiotów, ale zważywszy na ceny, to dla ubogich rodzin zawsze coś !)

Tymczasem, już po wysłaniu zgłoszenia, na stronie PWN znalazłam "protest", w którym pomysł WSiP został zakwalifikowany do kategorii "nieuczciwej konkurencji" !!!

http://www.wszpwn.com.pl/default.asp?section=REFORMA&ID=1602

No a dzisiaj, z prawdziwą "przyjemnością" przeczytałam list p. Łybackiej, która za naruszanie przepisów ustawy o nieuczciwej konkurencji, nakazuje kuratorom podejmowanie "stosownych działań dyscyplinujących"...

http://www.men.waw.pl/

Jestem tylko biednym zmęcznym (po 11 komisjach) wickiem, który wysłał to nieszczęsne zamówienie, a teraz pójdzie siedzieć ???????

O co w tym wszystkim chodzi ????

Elusia30-07-2003 13:22:02   [#02]
Ja wysłałam do Nowej Ery. Zebrałam od n-li wykaz podręczników, na których będą pracować. Znalazło się tam parę właśnie z NE. Dlaczego miałabym nie skorzystać z tego co proponuje wydawnictwo? Myślicie, że dużo będzie dyr. i n-li, którzy się przez te akcje "korumpują"? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Ja osobiście korzystam z innego wydawnictwa i nie mam zamiaru zmieniać, bo akurat te wydają mi się najlepsze. A tak na marginesie, ile jeszcze razy nasza kochana pani minister napisze do naszych kochanych kuratorów z poleceniem dyscyplinowania nieposłusznych dyrektorów i nauczycieli? :-(((
krystyna30-07-2003 14:30:59   [#03]

Do Nowej Ery niestety nie zdążyłam wysłać, a przydałaby się chemia i fizyka z której korzystają moi nauczyciale.

Chyba przegapiłam jakiś termin, oferty też od nie dostałam, a teraz przeszukując ich stronę nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego programu - a kiedyś była !

Anka L30-07-2003 15:38:16   [#04]
zamawiałam podręczniki na własną odpowiedzialność, bo dyr nie chciała sprzedaży książek w szkole
zgodziła się, gdy zadeklarowałam, ze to tylko mój problem
dostajemy za zamówienie bezpłatne podręczniki i poradniki metodyczne dla nauczycieli oraz zniżkę 15% za komplet
czy to też korupcja?
Elusia30-07-2003 16:23:07   [#05]
To zależy co się dzieje z tym 15 proc. :-)))
Anka L30-07-2003 17:01:10   [#06]

dzieciaki kupują podręczniki o 15% taniej niż w sklepie :-)
a i tak wiekszość mówi, że wolą ze sklepu; ciekawe dlaczego?

Elusia30-07-2003 18:44:43   [#07]

To w porządku. Tutaj zawsze chodzi, co się dzieje z tymi procentami. Jeżeli dzieciaki kupują też taniej, to ja widzę same korzyści dla ucznia, a tylko robotę dla n-la. Jeżeli natomiast dzieci płacą normalnie, a ten rabat sobie gdzieś tam zostaje, to....

Ja i tak uważam, że kupowanie przez szkołę to ułatwienie dla dzieci a tylko kłopot dla szkoły.

JarTul30-07-2003 20:04:51   [#08]

Uważajcie przy zamawianiu książek

i ich rozprowadzaniu przez szkołę.

U nas w czerwcu urząd skarbowy przeprowadził pod tym kątem kontrole w szkołach i dobrze, że we wszelkich umowach z wydawnictwami stroną była RR lub RSz, a nie inne osoby.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]