Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pieczęć szkoły
strony: [ 1 ]
Danka23-07-2003 19:34:47   [#01]
Szkoła jest zespołem szkół zawodowych. Jest w niej technikum ponadpodstawowe, technikum ponadgimnazjalne, LP. Jakich pieczęci mam uzywać?????????:-(  Pomocy, proszę!
ewa23-07-2003 19:52:41   [#02]
to jakich pieczęci uzywać powienien określać statut
Danka23-07-2003 21:34:44   [#03]
Wiem ale statut jest tworzony na podstawie rozporządzenia dotyczącego statutów z maja 2001 r. Nie wiem czy były jakies zmiany do niego. Kiedys mówiono, że dla zespołu szkół trzeba tworzyć statuty dla każdej szkoły osobno, potem mozna było tworzyc jeden wspólny ale jak z pieczęciami ? Jak macie w swoich szkołach?
Leszek23-07-2003 21:36:38   [#04]

A w zakresie pieczęci urzędowych jeszcze jesteśmy w epoce Ochaba -

rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 1955 r. w sprawie tablic i pieczęci urzędowych (Dz. U. Nr 46, poz. 316 z późn. zm.).

:-)

Pozdrawiam

Marek Pleśniar23-07-2003 21:48:39   [#05]
oni się znali dobrze na pieczęciach
Danka23-07-2003 22:00:59   [#06]
Robicie sobie żarty a ja się martwię bo chyba coś przespałam. Czy mogę mieć jedną pieczątkę i stemplować nią wszystkie arkusze ocen czy dla każdej szkoły inną.
MaDem23-07-2003 22:03:51   [#07]

W mojej szkole jest liceum, technikum, szkoła dla dorosłych, policealne studium, szkoła zawodowa. Jest jedna pieczątka: Zespoł Szkół nr ...... Nazwę szkoły ustanowił organ prowadzący (odpowiednia uchwała zarządu).

Jeżeli chodzi o statut, to najpierw organ kazał tworzyć statut dla każdej ze szkół, potem (kiedy już było wszystko zrobione) stwierdzili, że ma być jeden statut dla wszystkich. Tak też zrobiłam. Mamy jeden statut - tylko nieliczne fragmenty mają zaznaczenie typu: np. "dotyczy słuchaczy policealnego studium", "nie dotyczy słuchaczy szkoły dla dorosłych" itp.

ewa23-07-2003 22:19:48   [#08]

u mnie były dwa statuty a nawet trzy :-))

ten trzeci był zespołu - króciutki i w nim było że wszystkie szkoly wchodzące w skład zespolu mają 1 pieczęć

pozdrawiam :-))

Danka23-07-2003 22:22:40   [#09]
Tez tak mam ale czytam to rozporządzenie o statutach, jest tam mowa o pieczęciach i mam watpliwosci czy robimy prawidłowo. Jest tam cos takiego:nazwa szkoły zawodowej wchodzącej w skład zespołu składa się z nazwy zespołu i pełnej nazw szkoły. Rozumiem, że np. zespół szkół zawodowych nr..., technikum. Ja mam tylko jedna pieczatkę ZSZ nr ...... Chyba nie umim czytać ze zrozumieniem :-(
Danka23-07-2003 22:26:02   [#10]
A jeszcze wizytator spytał mnie przez telefon w czasie rozmowy " a ilu szkół pieczęcie ma pani ????????????? I teraz drążę ten temat.
Ewa z Rz24-07-2003 08:00:58   [#11]

jedna pieczęć to za mało

Musisz mieć pieczęć zespołu - używasz jej we wszystkich sprawach administracyjnych, finansowych, pracowniczych itp.

Każda szkoła wchodząca w skład zespołu musi mieć pieczątke adresową o treści Szkoła tak i taka w Zespole Szkół takim to a takim i pełny adres (ew. NIP, REGON) o raz pieczęcie okrągłe duże z orłem o takiej samej treści (tylko bez adresu). Mała pieczatka okrągła z orłem wystarczy jedna na zespół.

Tymi osobnymi pieczęciami stemplujesz wszelkie dokumenty bezpośredni dotyczące uczniów - świadectwa, arkusze ocen, legitymacje szkolne, zaświadczenia o kontynuowaniu nauki itp.

Danka24-07-2003 10:59:38   [#12]
Dzięki. Teraz rozumiem i wiem, że mam źle ale to poprawię. Ewo, skąd Ty to wszystko wiesz?:-) Pozdrawieam.
stan24-07-2003 12:45:44   [#13]

Ewo. Znam Cię troszeczkę i szanuję za Twoją wiedzę, ale...
u mnie jest 9 szkół ponadgimnazjalnych i 7 ponadpodstawowych. Prawie w każdym roku szkolnym pojawia się nowy kierunek czyli nowa szkoła.Np od tego roku szkolnego Technikum architektury krajobrazu. Czas oczekiwania w mennicy na dużą okrągłą pieczęć szkoły do 1,5 roku. Przynajmniej tak miałem. Idąc tym tokiem myślenia to muszę mieć conajmniej 9 pieczęci dużych okrągłych i 9 pieczęci adresowych i plus po jednej dla zespołu. Jeśli to rzeczywiście wynika z przepisów to idę się zastrzelić.

ozdrawiam

Ewa z Rz24-07-2003 15:17:11   [#14]

co innego nowa szkoła, a co innego kierunek kształcenia

Stan, masz szkołę, która nazywa się Technikum jakieś tam i w ramach tej samej szkoły możesz mieć kilka różnych kierunków kształcenia (zawodów). I dla takiej szkoły masz odpowiednie pieczęcie.

Ty nie masz prawa powoływać nowej szkoły, natomiast możesz (w uzgodnieniu z organem) powoływać nowe kierunki kształcenia w ramach szkoły (szkół) już istniejących.

I tak technikum powinieneś mieć tylko jedno - nazwa szczegółowa nie musi być - może być po prostu Technikum w ...., w jego obrębie może być dużo różnych kierunków kształcenia...

Czasem jest tradycyjna jakaś nazwa np, Technikum Mleczarskie (czy wogóle Szkoła Mleczarska), wtedy ją czasm się zostawia, a to technikum ma np. kierunek kształcenia cukiernik i wszystko ok. - ale szkoła jedna.

Zespół zgodnie z zapisem UoSO jest zespołem szkół różnych typów, więc nie mogą być w tym zespole np 2 technika, bo to szkoły tego samego typu. Zatem maxymalna liczba szkół w zespole szkół dla młodzieży (bez specjalnych) to 7 (przedszkole, sp, gim., lic prof, lic ogólnokształcące, technikum, szk. zawodowa) + ew. szkoły dla dorosłych (5).
No i one nie powstają tak z roku na rok...

Danka24-07-2003 16:14:46   [#15]
Tak właśnie jak pisze Ewa. Technikum jest jedno a zawodów kształcenia mnóstwo, jedno LP profili chyba z 9. Pieczątkę musi mieć szkoła czyli technikum, LP, SZ. Tak powinno być od września 2002 ale lepiej późno niż wcale. ;-)
bogna24-07-2003 18:02:35   [#16]

stan

bardzo się cieszę z tego technika architektury krajobrazu w twojej szkole - będę miała z kim pogadać w razie problemów, bo u nas też będzie :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]