Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Gdzie mogę uzyskać pomoc
strony: [ 1 ]
Gusia15-07-2003 00:10:31   [#01]

Witam państwa

(to znowu ja, lecz niestety mam problem).

Właśnie zabieram się do pisania planu naucznia z techniki i informatyki (razem szt. 4). Nie wiem jak się program ma do planu. Tzn. w programie jest budowa maszyny do szycia. O ile wiem, w szkole nie ma nawet 1 modelu, ani tablic poglądowych... W programie jest szycie fartuszka kuchennego na maszynie. Nie wyobrażam sobie by V klasa dziergała je ręcznie. Co mam zrobić czy da się coś sensownego zrobić....? Czy mogłabym np. zamiast szycia fartuszka wprowadzić coś innego...?

Bardzo proszę o pomoc.

Gusia

violka15-07-2003 00:34:24   [#02]

Gusia

nauczyciel realizuje podstawę programową (dziennik ustaw któryś tam)

wybiera program zatwierdzony przez MEN/MENiS lub pisze własny, może też dokonać modyfikacji wybranego gotowego programu

jeśli modyfikujesz program to w szkolnym zestawie podaje się nr DKO- 4014... (zmodyfikowany), a w swojej broszurce programowej zaznaczasz w odpowiednich miejscach modyfikacje i na czym one polegają (taka rubryka Uwagi)

kryteria wyboru programu to m.in.:baza dydaktyczna szkoły (nie masz maszyn do szycia wybierz taki w którym nie ma szycia na maszynie), możliwości uczniów, jak również własne kompetencje, ważna też jest obudowa programu (podręczniki, zeszyty ćwiczęń, książka metodyczna dla nauczyciela itp.)

możesz w każdej klasie realizować inny program - w słabej łatwiejszy, w zdolniejszej zainteresowanej ambitniejszy, rozszerzony zdecydowanie poza podstawę programową

zwykle nie praktykuje się tego ze względu na kieszeń rodziców (kilkoro dzieci - różne podręczniki), jak i wygodę nauczyciela - przecież dla każdej klasy trzeba napisać rozkłady materiału czy plany wynikowe

Gusia15-07-2003 09:20:19   [#03]

tak, ale...

w zeszłym roku wybrałam program do klasy 4 więc jest kontynuacja w klasie 5. 4 klasie bardzo się podobało, ale martwię się właśnie 5. w niektórych planach (z internetu) budowę maszyny zastąpiono budową żelazka. Czy ja też mogłabym to zrobić. Jeśli tak to jaki czas mnie obowiązuje. Pamiętam że na ostatnie RP podawaliśmy numery programów obowiązujących na przyszły rok.
violka16-07-2003 09:21:26   [#04]

modyfikacja może dotyczyć tylko kl. 5 - zrobisz to opracowując rozkład materiału lub plan wynikowy właśnie dla tej klasy

skoro nr programu już jest, wystarczy dopisać zmodyfikowany

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]