Forum OSKKO - wątek

TEMAT: potrzebuje pilnie pomocy!!!!
strony: [ 1 ]
hania07-07-2003 08:40:44   [#01]

dzien dobry

przede wszystkim przekazuje telefoniczne pozdrowienia od Mamy i Taty :) Mamunia pozwolila mi skorzystac z tego forum, jako ze ona nie ma dostepu do komputera z internetem i w zwiazku z tym nie moze mi pomoc.

a chodzi o to ze nie dostalam sie na studia ale chcialabym napisac odwolanie. jest podobno taki artykul ktory mowi ze dzieci nauczycieli maja pierwszenstwo przyjecia przed innymi dziecmi pod warunkiem ze maja te sama ilosc punktow. potrzebuje numer tego artykulu, informacje gdzie on sie znajduje oraz czy dotyczy takze rekrutacji do szkol wyzszych, bo sama niestety nie umiem sobie poradzic z tymi wszystkimi ustawami i rozporzadzeniami. licze na Panstwa pomoc, wiem ze Mama uzyskala ja od panstwa niejednokrotnie. z gory dziekuje za wszelkie informacje

pozdrawiam - Monika Jakubek

Marek Pleśniar07-07-2003 08:44:15   [#02]

niestety studia nie:-(

 

Art. 59. Karty Nauczyciela

Dzieciom nauczycieli, przy równych z innymi dziećmi warunkach, przysługuje prawo pierwszeństwa w przyjęciach do przedszkoli, internatów, burs i szkół ponadpodstawowych.

Ewa z Rz07-07-2003 11:34:11   [#03]

radzę Ci zapoznać sie z uchwałą Senatu

Uczelni (dot. rekrutacji), do której sie nie dostałaś (zapewne jest na stronie internetowej tej uczelni), bo może ona o czymś takim wspomina. (Z tego co słyszałam to podobno są takie preferencje na Politechnice Krakowskiej, ale to musi byc w tej uchwale).

Przepisy mówią tylko o możliwości odwoływania się do REKTORA uczelni:

Ustawa z dnia 12 września 1990r. o szkolnictwie wyższym
Art. 141.

1. Senat uczelni określa, na wniosek rady wydziału, zasady i tryb przyjmowania oraz zakres egzaminu wstępnego na studia. Szczegółowe zasady przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego senat określa na okres co najmniej trzech lat. Uchwała senatu jest podawana do publicznej wiadomości w sposób określony w statucie uczelni, co najmniej na 9 miesięcy przed początkiem następnego roku akademickiego.

2. Do uchwały, o której mowa w ust. 1, podjętej przez senat uczelni nie spełniającej wymagań określonych w art. 12 ust. 1 i 2, właściwy minister może zgłosić umotywowane zastrzeżenie w terminie jednego miesiąca od otrzymania uchwały. W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń uchwała jest podawana do publicznej wiadomości po uwzględnieniu zastrzeżeń ministra.

3. W przypadkach gdy wstęp na studia nie jest wolny, rekrutację przeprowadzają komisje rekrutacyjne powołane przez dziekana wydziału lub inny organ wskazany w statucie uczelni. Komisje rekrutacyjne podejmują decyzje w sprawie przyjęcia na studia.

4. Wyniki postępowania rekrutacyjnego są jawne.

5. Od decyzji komisji rekrutacyjnej służy odwołanie, w terminie czternastu dni od daty otrzymania decyzji o nieprzyjęciu na studia, do uczelnianej komisji rekrutacyjnej, powołanej w trybie określonym przez statut uczelni. Decyzję podejmuje rektor zgodnie z wnioskiem uczelnianej komisji rekrutacyjnej. Decyzja rektora jest ostateczna.

6. Osoby ubiegając się o przyjęcie na studia wnoszą opłatę ustaloną przez rektora uczelni. Wysokość opłaty nie może przewyższać planowanych kosztów związanych z przeprowadzeniem postępowania rekrutacyjnego. Maksymalną wysokość opłaty określa Minister Edukacji Narodowej.

Ale, tak czy tak, napisz w odwołaniu, że jesteś "nauczycielskim dzieckiem" (tylko zręcznie), nie wiadomo czy pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi...

hania07-07-2003 15:57:05   [#04]

Marek, Ewuniu ..

Dzięki za pomoc mojej córce - pozdrawiam z Siedlec:-))
Niestety, uchwały senatu nie znalazłam na stronie internetowej... Zobaczymy...
hania
Zola07-07-2003 17:14:33   [#05]
mimo wszystko warto ,nawet bez uchwały senatu,pisac odwołanie, warto wtedy podac zawód mamy,warto podac inne istotne powody,dla których warto Cię Monika przyjąć, jakies sukcesy szkolne, dodatkowe działania i umiejetności, których nie sprawdzał egzamin i nie widac na świadectwie,
mojemu synowi w roku ubiegłym zabrakło kilku punktów i po odwołaniu został przyjety i teraz jest chluba uczelni
powodzenia Monika
hania13-07-2003 14:46:56   [#06]

dziekuje serdecznie wszystkim za pomoc i cenne rady :) odwolania napisalam, zlozylam, teraz pozostaje tylko czekac na wyniki...

pozdrawiam :)

Monika Jakubek

bogna13-07-2003 15:37:10   [#07]
trzymam kciuki :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]