Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiany w protokole RP
strony: [ 1 ]
Macia02-07-2003 15:54:30   [#01]

Nauczyciel zaprotokołował niedorzeczności w protokole. Jak je skorygować? Przy kolejnym posiedzeniu zgłosić poprawki po odczytaniu i dopiero zatwierdzić z opisem zmian?

A przy okazji czy u was zatwierdza się porządek posiedzenia odczytany przez przewodniczącego rady?

Tadek02-07-2003 16:02:39   [#02]

tak

po pewnym doswiadczeniu u mnie przyjmuje sie porzadek posiedzenia, ale porzadek podaje takze na 7 dni w ogloszeniu o posiedzeniu RP. tak mam zapisane w statucie(regulamoin posiedzen RP).

Mo|na ustusubnkowac sie do posiedzenia na nastepnym posiedzeniu. Ksazdy nauczyciel ma obowiazek w ciagu ... dni zapoznac se z pprotokolem i zglosic uwagi a na najblizszym posiiedzeniu PR je roztrzyga.

Najwazniejsze jak masz w statucie te kwestie unormowane>

Basik02-07-2003 21:35:02   [#03]

Ja ostatnio wprowadziłam w tym względzie pewne zmiany, bo uwagi do protokołu na kolejnym posiedzeniu zaczynały mnie z lekka denerwować.Po napisaniu protokołu czlonkowie rady mają 7 dni do zapoznania się z jego treścią i nastepna 7 dni na wniesienie uwag na piśmie do przewodniczącego rady. Te uwagi odczytane  są na kolejnym posiedzeniu przeze mnie i po tym przyjmowany jest protokół poprzedniego posiedzenia.

Oczywiście te wprowadzone zmiany zostały zatwierdzone przez radę, bo dotyczyły regulaminu jej pracy.

Uwagi (jeśli już są - a są teraz nieczęsto) dotyczą spraw rzeczywiście istotnych, a nie drobiazgów typu: ja rownież zabrałam głos w tej dyskusji.

Porzadek posiedzenia jest zatwierdzany przez Radę. Zdarzają się wnioski o wprowadzenie czegoś do porządku.

Macia02-07-2003 21:54:28   [#04]

To ja

mam zastrzeżenia do protokołu bo nie było głosowania nad porządkiem posiedzenia a protokolant napisał że było
Basik02-07-2003 22:06:29   [#05]
Mam taką generalną zasadę: mam uwagi do protokołu bądź przebiegu rady, ale jeśli po przemysleniu dojdę do wniosku, że moje uwagi w istotny sposób nie przełożą się pozytywnie na pracę szkoły - daruję je sobie. Często mogą bowiem stać się przyczyną konfliktowej sytuacji, a to jest calkowicie niepotrzebne. A swoją drogą, jako przewodniczącyrady, staram się, by wszystko formalnie grało.
Macia02-07-2003 22:11:35   [#06]

Właściwie

to tez mogłabym sobie darować te uwagi ale sytuacja jest głupia bo przy odczytaniu wszyscy pewnie zwrócą na to uwagę i zrobia porozumiewawcze miny a nikt sie nie odezwie. Więc w kwestii formalnej powinnam zrobic to ja.
Basik02-07-2003 22:19:21   [#07]
Zrób, ale raczej w sposób taki, jakbyś dostrzegła problem nie robiąc z niego problemu. Uczul protokolanta na szczegółowość zapisów. Ja zawsze daję protokolantowi ksero porzadku obrad z moich własnych notatek i mam rzecz z głowy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]