Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Klimat pracy szkoły
strony: [ 1 ]
Alkot125-06-2003 23:12:42   [#01]
Witam wszystkich zmęczonych Dyrektorów!
Pomagacie innym w szukaniu materiałów, może i ja otrzymam pomoc. Chodzi mi o materiały dotyczące tworzenia klimatu pracy wśród nauczycieli. Jeszcze nie jestem dyrciem, ale chciałabym się zmierzyć z tym zadaniem. Coś już mam, ale brakuje mi takich sprawdzonych pomysłów. Proszę podzielcie się informacjami.
hania25-06-2003 23:32:53   [#02]

zajrzyj tu - pliki nasze do pobrania, tam są ankiety n/t klimatu pracy szkoły

http://www.vulcan.edu.pl/forum/do_pobrania/index.php?category=4&sortby=dd

Alkot126-06-2003 18:06:48   [#03]
Dziękuję. Mam już ankietę zrobioną. Wiem, co gra, a co nie w mojej szkole. Potrzebuję jeszcze wskazówek jak pracować, aby klimat był sprzyjający. Ogólnie wyszło, że nauczyciele są zniechęceni.
violka26-06-2003 20:42:27   [#04]

napisz konkretniej co nie gra, będzie łatwiej coś podpowiedzieć

a generalnie jeśli to jest zniechęcenie wywołane przeciążeniem, to tylko odpoczynek, a po wakacjach krótkie i łatwe zadania (na początek trochę sukcesów wpłynie na poprawę nastroju) 

to coś takiego jak praca z uczniem słabym, mającym trudności - dać możliwość wykazania się i chwalić (ale opisowo, językiem "ja", a nie peany na temat geniuszu danej osoby)

Alkot127-06-2003 09:02:58   [#05]
Dzięki Violka
Nie gra wiele spraw z ankiety wynika, że praca jest niedoceniana przez Dyrektora, brak motywacji z jego strony. Nie mówię o dodatku motywacyjnym, bo ten jest znikomy jak w każdej szkole. Atmosfera jest chlodna i stresująca tak mówią wyniki z ankiety. Jak to zmienić.Wcale nie pracuje się dobrze w takiej atmosferze. Dodam,że nie jestem Dyrektorem tej szkoły. Na przeprowadzenie ankiety uzyskałam zgodę dopiero po miesiącu zabiegania o nią. Pozdrawiam
violka27-06-2003 20:55:17   [#06]

przede wszystkim sprawdź ile osób chce to zmienić

jesli jesteś sama lub w zdecydowanej mniejszości wiele nie zdziałasz

często ludzie narzekają, ale palcem  nie kiwną

będą cię zagrzewać do czynu a sami staną z boku przyglądając się co z tego wyniknie

jak osiągniesz sukces zaraz przyjdą przypomnieć się jak ci pomagali, doradzali, wspierali

jak przegrasz będą że i tak sprawa była bez szans a co niejktórzy ci jeszcze dołożą

więcej na priva

pozdrawiam

Marek Pleśniar30-06-2003 09:58:35   [#07]

a czemu ci nauczyciele są zniechęceni?

Pytam bo jestem po prostu ciekaw czy taka opinia nie jest obarczona subiektywnym spojrzeniem.

Stąd pytanie jak na początku: a czemu są zniechęceni? Jakie przykładowe przyczyny? Czytam o "zimnej atmosferze" - nie musi być przytulna, bo praca to nie miejsce rozkosznego wypoczynku - byle było profesjonalnie i sprawiedliwie. Czytam że "brak motywacji" - w ogóle?? Nic ten dyrektor nie robi?

hę?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]