Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dobre pytanie dla kontraktowego
strony: [ 1 ]
violka24-06-2003 21:25:13   [#01]

wzorem Gaby, proponuję rundkę pytań dla kontraktowego

o co pyta organ ?

o co powinien zapytać dyr ?

Grażyna24-06-2003 22:10:40   [#02]

kto wchodzi w skład komisji egzaminacyjnych na poszczególste stopnie awansu zawodowego

formy zatrudnienia nauczyciela

kiedy można zwolnić nauczyciela

to w taki skrócie myślowym.

Marcin W24-06-2003 22:31:11   [#03]
dyrektor zapyta o mierzenie jakości pracy szkoły ....... tak mam podobno umówione :)
Koralik26-06-2003 22:32:27   [#04]

nie moje

Znalazłam kiedyś w internecie. Przepraszam autora za brak jego danych. .

  1. Jaką wiedzę i umiejętności z WDN zastosował pan/i w swojej pracy?
  2. W jaki sposób dowiaduje się pan/i o osiągnięciach uczniów zgodnie ze standardami osiągnięć uczniów ?
  3. Jaką rolę spełnia ewaluacja w pana/i rozwoju zawodowym. i uczniów ? Jakie elementy środowiska lokalnego uwzględnił pan/i w realizacji programu wychowawczego klasy lub szkoły ?
  4. Proszę omówić jeden przykład.(Elementy: bezrobocie, patologie, dorobek kulturalny, tradycja, mała ojczyzna).
  5. W jakich programach z zakresu profilaktyki w szkole i dlaczego pan/i uczestniczy ?
  6. Czy były takie zadania ogólnoszkolne, które spowodowały wzrost pana/i zaangażowania? Jeżeli tak to z jakim skutkiem ?
  7. Proszę wykazać znaczenie praktycznej umiejętności zastosowania technologii komputerowej i informacyjnej w pracy własnej oraz na rzecz uczniów.
  8. Czy i w jaki sposób uczeń może poprawić uzyskaną na I semestr ocenę niedostateczną ?
  9. Kiedy uczeń ma prawo do egzaminu klasyfikacyjnego w pana/i szkole ?
  10. Proszę wymienić podstawowe dokumenty potrzebne w pracy nauczyciela przedmiotu, wychowawcy, pracownika:
    (podstawy programowe - sylabus
    program wychowawczy szkoły, KN )
  11. Jak wykorzystałby pan/i wiedzę psychologiczną, pedagogiczną i dydaktyczną do rozwiązania następującego problemu:
  • uczeń jest szantażowany przez kolegę,
  • uczeń jest bity w domu,
  • klasa nie jest zintegrowana ,
  • klasa o niskim poziomie motywacji do uczenia się,
  • klasa z przywódcami grup nieformalnych.

POZDRAWIAM.

Marcin W27-06-2003 18:06:05   [#05]

bardzo dziekuje

bardzo dziekuje za te przyklady......a moze juz byl taki wątek .....chetnie bym skorzystal...... pomozcie prosze.....z gory dziekuje
joanka27-06-2003 22:47:08   [#06]

na wesoło

Ja też kiedys znalazłam w Internecie pytanie na egzamin: Kto jest twoim faworytem i dlaczego Lenin?

Pozdrawiam

Basik30-06-2003 13:02:59   [#07]
To podobnie jak mój wspaniały kolega, który kiedyś zapytał mnie: Basiu, kto jest twoim największym idolem i dlaczego ja?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]