Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ferie
strony: [ 1 ]
Elusia23-06-2003 18:14:14   [#01]

Wklejam dla wszystkich tych, co już myślą o feriach...

KOMUNIKAT

MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 23 czerwca 2003 r.

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 i z 2003 r. Nr 104, poz. 965), Minister Edukacji Narodowej i Sportu ogłasza w roku szkolnym 2003/2004 następujące terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w szkołach na obszarze poszczególnych województw

Termin rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych Województwa
19 - 31 stycznia Kujawsko-Pomorskie
Lubuskie
Małopolskie
Świętokrzyskie
Wielkopolskie
26 stycznia - 7 lutego Podlaskie
2 - 14 lutego Dolnośląskie
Łódzkie
Mazowieckie
Opolskie
Zachodniopomorskie
16 - 28 lutego Lubelskie
Podkarpackie
Pomorskie
Śląskie
Warmińsko-Mazurskie

 Słuchajcie, miał już ktoś z was ferie tak późno, jak to chce nam zrobić pani Ł? Bo tak se liczę, że drugi semestr to III, IV, V, połowa VI (do klasyfikacji)- święta, wycieczki, zielona szkoła, sprawdzin i egzaminy... To trzy miesiące. Na szczęście mam w WSO, że klasyfikacja śródroczna odbywa się w drugim tygodniu stycznia. Współczuję tym, którzy zaczynają drugi semestr po feriach, a mieszkają na Śląsku czy w Lublinie.

Jacek24-06-2003 11:09:42   [#02]
Ja z lubelskiego i całe szczęście nie mam zapisanego w statucie terminu klasyfikacji za I semestr więc mogę go ustalić dowolnie. W przyszłym roku wychodzi że do końca grudnia jest 16 tygodni nauki styczeń do ferii zimowych to 6 tygodni i po feriach 16 tygodni. Żeby było po równo wychodzi że klasyfikacja za I semestr powinna być właśnie w połowie stycznia. Ale nigdzie ni jest zapisane że semestry mają być równe, mogę więc zrobić klasyfikację semestralną np. tuż przed świętami Bożego Narodzenia i tak przeciez klasyfikacja końcoworoczna jest najważniejsza
Elusia24-06-2003 15:45:06   [#03]

Jacku

2. Klasyfikowanie śródroczne uczniów przeprowadza się co najmniej raz w ciągu roku szkolnego, w terminach określonych w statucie szkoły, (...) To z rozporządzenia o ocenianiu. Tak więc należałoby chyba uszczegółowić w WSO termin tej klasyfikacji. Myśmy tak zrobili na samym początku. Po prostu podzieliliśmy rok szkolny na prawie "równe" połowy. Ale i tak ze względu na wycieczki i inne imprezy ten drugi semestr jest jakby za krótki. I rzeczywiście nigdzie nie pisze, że mają być równe, ale u nas kiedyś pojawił się problem ilości ocen cząstkowych z przedmiotów realizowanych w wymiarze 1 h/tydz. (a mamy to zapisane w WSO - co najmniej 3). Zdarzyło się jednego roku, że z muzyki pani miała za mało ocen, bo ciągle coś wypadało we wtorek(wtedy miała lekcję) a II semestr ozpoczęliśmy po feriach. I teraz po to, żeby się nie wpędzić ponownie w taką sytuację, określiliśmy sobie, że jest to drugi tydzień stycznia. Wierz mi, zdaje egzamin.
Basik24-06-2003 15:50:12   [#04]
W szkole mojego dziecka /lubelskie/ klasyfikacja jest przed świętami od dawna. Jutro zaproponuję na posiedzeniu podsumowującym mojej radzie. Już widzę ich miny. Są niesamowicie przywiązani do tego, co było kiedyś i zawsze,że wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany to dla mnie orka na ugorze. Trzeba dużo zachodu - czasem aż do zachodu słońca  :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]