Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Świadectwa i kopie z Gimnazjum
strony: [ 1 ]
janzg18-06-2003 11:08:39   [#01]

zaczęło się:

- w dole świadectwa  zamiast 20 czerwca - figuruje 18 czerwca

- brak pieczęci urzędowych na kopiach

- przypadkowa kolejność wyszczególnionych przedmiotów na drukach starego typu

 

PRZYJMOWAĆ CZY ZWRACAĆ ???

CZEMU WINNE SĄ DZIECI ????

Jacek18-06-2003 12:01:31   [#02]

Nie jest to przyjemne ale ja bym zwrócił. W końcu to świadectwo ukończenia szkoły a nie wiadomo co będzie z tym uczniem za jakiś czas. Ty przyjmiesz i nie będziesz robił problemu dziecko po dwóch latach wyjedzie na drugi koniec Polski i tam mu ktoś zakwestionuje i wtedy klops. W ub. r. ja kwestionowałem świadectwa ukończenia SP bo nie było wpisu o ilości punktów za sprawdzian na świadectwie. W końcu wydała to jakaś szkoła i niech sie nauczą jak mają to robić.

Pomyl się TY w świadectwie ukończenia szkoły średniej i kto przyjmie takie świadectwo

Marek Pleśniar18-06-2003 12:57:26   [#03]

racja - z opisu wynika że świadectwa zawierają zbyt wiele wad. Myślę że masz obowiązek reagować. Ale takich rad pewno nie potrzebujesz, tylko nam malujesz obrazek:-)

..dzieciom nic nie będzie. Poza nimi - by nie narażać autorytetu oświaty w ogóle (..hmm, a co to takiego??  :-) trza by porozumieć się ze szkołami aby sprawę wyjaśniły, a dzieciom nie robiłbym przeszkód.

Karolina18-06-2003 13:15:16   [#04]

Zdecydowanie zwracać.

Poświęciłam kilka dni i nie obyło się bez pomyłek aby wszystko miało ręce i nogi, zgodnośc z orginałem, podpisy, pieczęcie, imiona, daty itd...

Za dwie godziny będę z dumą wręczać

To świadectwo ukończenia szkoły - musi być porządne - niech poprawiają, a co.. ;-)

krystyna18-06-2003 13:47:55   [#05]

u mnie przepisywało 3 wychowawców klas III z 10 - zapomnieli o "podwójnych" imionach dzieci (tak, jak jest na zaświadczeniach z OKE).

Sami jeździli 80 km po nowe druki, bo w najbliższej okolicy już się wyczerpały...

janzg18-06-2003 14:51:57   [#06]

mam już echa w stylu

CZEGO ONI WYDZIWIAJĄ ???

PO CO TAKICH DROBIAZGÓW SIĘ CZEPIAJĄ ???

dareks18-06-2003 15:25:18   [#07]
z datą i przypadkowym układem przedmiotów bym nie przesadzał,

ale brak pieczęci zdecydowanie kwalifikuje je do zwrotu.
janzg19-06-2003 09:50:54   [#08]

Zakończenie roku szkolnego - przypomnienie MENiS

13 czerwca 2003


Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu uprzejmie przypomina, że - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432) - zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2002/2003 ustalone zostało na 20 czerwca br.

Jednocześnie, to samo rozporządzenie dopuszcza, aby 20 czerwca 2003 roku był, w szkołach z 5-dniowym tygodniem pracy, dniem wolnym od zajęć, po uprzednim odpracowaniu i odnotowaniu tego w dokumentacji szkolnej.

Jeśli zatem konkretna szkoła skorzystała z tej możliwości, zrealizowała wcześniej zaplanowane zajęcia i odnotowała ten fakt w dziennikach lekcyjnych, to może 18 czerwca uroczyście zakończyć zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

W pozostałych szkołach zakończenie zajęć odbędzie się 20 czerwca.

Na świadectwach szkolnych w miejscu przeznaczonym na datę wydania świadectwa, należy wpisać 20 czerwca 2003 r. (niezależnie od tego, czy zajęcia zakończyły się 18 czy 20 czerwca).

MENiS

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]