Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Komisja kwalifikacyjna
strony: [ 1 ]
fredi16-06-2003 23:25:03   [#01]
Przewodniczący komisji prowadzi część I posiedzenia kwalifikacyjnego - analiza formalna wniosku. Wypełniany jest arkusz analizy formalnej.

Tutaj są wątpliwości, kto dokonuje oceny formalnej wniosku. Nowym rozwiązaniem jest ocena formalna dokonana przez dyrektora szkoły przed posiedzeniem komisji. Współgra to rozwiązanie z nową treścią § 8, ust. 6 rozporządzenia!

To od Henia!!!!! 

Czy mogę tak?

12 czerwca pismo do : organu prowadzacego. organu sprawujacego nadzór, stażysty , członków komisji z informacją, ze posiedzenie komisji odbędzie się 27 czerwca.  Wczesniej np 15 czerwca ja sam dokonuję anlizy formalnej i jezeli wszystko jest w porzadku to spotykamy się 27 czerca.(komisja zbiera się tylko raz)

Zola17-06-2003 06:40:21   [#02]

moim zdaniem najpierw powinineś dokonać analizy formalnej a później robić komisję i o niej powiadamiać, bo od analizy formalnej zależy czy ją robisz czy nie 
ja w pismie do stażysty piszę, ze w zwiąku z tym,że dokumnetcaja przez niego złozona jest zgodna z rozporządzeniem zapraszam go na rozmowę

co będzie jak wszystkich powiadomisz  a później podczas analizy formalnej dokumentów stwierdzisz braki

Jersz17-06-2003 07:34:24   [#03]

Popieram Zolę

Nauczyciel składa wniosek. -> dyrektor bada wniosek pod względem formalnym, je4śli jest OK, to -> powołuje komisję, i powiadamia na 14 dni przed posiedzeniem nauczyciela, informuje członków komisji i organy (bo mogą obserwować) . Moim zdaniem inne postępowanie, będzie naruszeniem prawa.

Pozdrawiam Jersz

 

PS Jeśli dokumentacja ma braki formalne to -> informuję tj. wzywam wnioskodawcę na piśmie do uzupełnienia dokumentów, daje mu termin maksymalny np. do 7 dni -> nauczyciel przynosi brakujące dokumenty,- > sprawdzam , badam formalnie jeszcze raz , jeśli są OK , to robię tak jak wyżej.

fredi17-06-2003 12:35:03   [#04]
no to inaczej...
12 wpływa wniosek, 12 robię analizę formalną, 12 pozostałe pisma.
W moim pytaniu chodziło o wyjaśnienie o to kto prowadzi analizę formalną.
Wydaje się , że jest zgoda że robi to dyrektor.
fredi17-06-2003 14:04:26   [#05]
powiedzcie , że dobrze, bo tak zrobiłem
fredi17-06-2003 14:10:11   [#06]

do jersza

dyrektor czy przewodniczący komisji?

bo  § 8 ust.6 Złożony przez nauczyciela wniosek wraz z dokumentacją powinien być zbadany przez komisję kwalifikacyjną ....

alena17-06-2003 14:23:17   [#07]
Ostatnio byłam na szkoleniu i była mowa o komisji na mianowanego, ale to chyba będzie podobna sytuacja. Analizy formalnej dokonuje się np. w starostwie, sporzadza się protokół i zapoznaje z nim komisję, która może się z nim zgodzić lub nie.
Jersz17-06-2003 15:57:44   [#08]

..

Analiza formalna jest robiona przez organ powolujacy komisję czyli przez dyrektora. Robi to jako dyrektor=organ , a nie jako przewodniczący. Przewodniczący prowadzi posiedzenie komisji (możeje prowadzić również wicek).

Pozdrawiam Jersz

fredi17-06-2003 18:47:10   [#09]

Złożony przez nauczyciela wniosek wraz z dokumentacją powinien być zbadany przez komisję kwalifikacyjną albo komisję egzaminacyjną w terminie nie dłuższym niż czternaście dni. W przypadku gdy wniosek oraz dokumentacja nie spełniają wymagań formalnych, komisja zwraca wniosek i dokumentację, wskazując braki formalne oraz określając termin ich uzupełnienia. Komisja kontynuuje postępowanie niezwłocznie po przedstawieniu uzupełnionego wniosku i dokumentacji.

to jest zapis z rozporzadzenia. mówi się o komisji, a nie dyrektorze

fredi17-06-2003 18:54:08   [#10]

Przepraszam!!!!!!!!!!!!

Powinno być!!!!!!!!!!

6. Jeżeli wniosek oraz dokumentacja, o której mowa w § 7, nie spełniają wymagań formalnych, dyrektor szkoły lub właściwy organ nadający stopień awansu zawodowego wskazuje szczegółowo stwierdzone braki i wyznacza termin ich uzupełnienia

Przepraszam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To przez wątek  Jestem leniwa.

fredi17-06-2003 19:02:58   [#11]

tak trochę sam ze soba roamawiam , ale mam watpiwości.

Moze ktoś je rozwieje.

5. Postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne rozpoczyna się od analizy formalnej dokumentacji, o której mowa w §7.  No i własnie : Kto rozpoczyna to postępowanie?

1.Dyrektor

2.Przewodniczacy komisji

3.Komisja

Jersz17-06-2003 19:50:45   [#12]
Dyrektor!!!!!
fredi17-06-2003 20:55:11   [#13]
a jezeli przewodniczacym komisji jest wice to kto zawiadamia nla o terminie rozmowy i kto prowadzi analizę formalną?
Jersz17-06-2003 21:08:31   [#14]
Analizy formalnej nie robi przewodniczący komisji, tylko organ (tj. dyrektor). To dyrektor (organ) informuje nauczyciela, po powołaniu komisji) o terminie rozmowy kwalifikacyjnej). Dyrektor może powołać siebie w skład komisji - jako przewodniczącego, może (jeśli ma) również wicedyrektora na stanowisko przewodniczącego komisji.
krystyna17-06-2003 21:18:02   [#15]

Jestem wice pilotującym stażystów i :

  1. piszę ocenę dorobku zawodowego ( ale daję do podpisu dyr., bo powinien to robić dyr.)
  2. analizuję dokumentację, wypełniam "Arkusz analizy formalnej" ( ale daję go do podpisu dyr., bo.....j.w....)
  3. dyr. powołuje komisję kwalifikacyjną i mnie na przewodniczącego
  4. wtedy tylko ja:
  • wyznaczam termin rozmowy kwalifikacyjnej (co najmniej na 14 dni przed...)
  • zawiadamiam o nim nauczyciela i oba organy
  • piszę protokół z rozmowy
  • wydaję zaświadczenie o akceptacji

   5. wypisuję piękny akt nadania (który podpisyje dyr. )

Jersz17-06-2003 21:24:02   [#16]

Ops. pomyłka. Pomyliłem jedną sprawę. Oczywiście zgodnie § 8. ust. 7 to przewodniczący powiadamia nauczyciela o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli dyrektor powołał wicedyrektora, to oczywiście on jako przewodniczący podpisuje pismo informujące o terminie i miejscu rozmowy (na 14 dni przed).

fredi17-06-2003 21:26:05   [#17]

tzn. Krystyna nie zgadza się z Jerszem.

Krystyna:

  1. dyr. powołuje komisję kwalifikacyjną i mnie na przewodniczącego
  2. wtedy tylko ja:
    • wyznaczam termin rozmowy kwalifikacyjnej (co najmniej na 14 dni przed...)
    • zawiadamiam o nim nauczyciela i oba organy

a Jersz:To dyrektor (organ) informuje nauczyciela, po powołaniu komisji) o terminie rozmowy kwalifikacyjnej)

 

Kto ma rację?

Wydaje mi się , że Krystyna.

fredi22-06-2003 17:01:27   [#18]

Krysia i Jersz

odezwijciw się.

Krysiu potwierdź: Arkusz analizy formalnej podpisuje tylko dyrektor(jednoosobowo), komisja już po raz drugi nie wypełnia arkusza analizy formalnej?

krystyna22-06-2003 23:00:35   [#19]

TAK !

Tak samo jest przecież u dyplomowanych.

Kurator (tak jak tu dyr.) przeprowadza analizę formalną dokumentacji i albo wzywa do jej uzupełnienia, albo i nie.

Natomiast do szkoły przychodzi zawiadomienie o terminie komisji kwalifikacyjnej podpisane już przez przewodniczącego danej komisji (tak jak przewodniczący komisji stażysty zawiadamia i nauczyciela i obydwa organy o terminie posiedzenia komisji, czyli terminie samej rozmowy kwalifikacyjnej...)

I na tych dyplomowanych komisjach (byłam na kilku) nikt już nie zajmuje się analizą formalną dokumentacji - bo zrobił już to kurator ( a tutaj dyr. )

fredi23-06-2003 16:41:18   [#20]
Dzięki Krysiu. Twoje argumenty przemawiaja do mnie. sadzę , że jezeli jako dyrektor wysłałem zawiadomienie o komisji której przewodniczacym będzie wice to swiat się nie zawali. Mozna chyba potraktować to jako obsługę komisji?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]