Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ile dzieci może liczyć klasa 1?
strony: [ 1 ]
Gusia16-06-2003 13:50:23   [#01]
Do tej pory do naszej szkoły jest zapisanych 33 dzieciaczków. Czy można utworzyć 2 klasy (15, 16 osobowe), czy też liczba uczniów musi przekroczyć magiczną liczbę 36?
beera16-06-2003 14:22:23   [#02]

nie ma

żadnego rozporządzenia o liczbie uczniów w klasie.

projekt już zasypany kurzem

Decyzja zależy od tego, ktory płaci- czyli od samorządu...

Marek Pleśniar16-06-2003 18:08:25   [#03]
sprawdź regulamin opracowany w gminie. Powinien być.
Basik16-06-2003 19:55:35   [#04]
Gusia, podobno sa jakieś durnowate cyferki w durnowatym algorytmie naliczania subwencji oświatowej dla jednostek samorządu terytorialnego. Jesli liczba uczniów w podstawowej jest mniejsza niż 18, w gimnazjum -  niż 24 to straty na subwencji są znaczące. Chciałabym dokładnie rzecz zgłębić, ale nie udaje mi się.
Krystyna Za16-06-2003 20:04:39   [#05]

Dla dyrektora szkoły jest korzystnie 26 ucznów (zachowany jest podział na grupy np. j. obce, informatyka), dla organa 40 uczniów bo mniejsze koszty utrzymania kadry!

Pozdrawiam! Sprawdź jak Marek podpowiedział: Regulamin w gminie lub Uchwały Rady Gminy

Leszek16-06-2003 20:06:36   [#06]

I walcz o dwie klasy.

To zaprocentuje w przyszłości.

Pozdrawiam

Ewa z Rz17-06-2003 02:53:54   [#07]

Uchwała w tej sprawie być powinna...

I wtedy wiadomo na czym się stoi. Ale gdy nie ma to może "wyjdą" te dwie klasy?... U mnie taka uchwała jest i mów o maksymalnie 30 uczniach w oddziale szkolnym i 25 w oddziale przedszkolnym.

Te 18 i 24 z subwencji nie dotyczy liczby uczniów w rzeczywistej klasie, a średniej liczby uczniów w oddziale w danej szkole - jeśli jest ta średnia niższa, ma zastosowanie do liczby uczniów tej szkoły współczynnik "zmniejszający" subwencję.

I tak jeśli np. 30% uczniów w danej gminie uczęszcza do szkół mających średnio mniej uczniów w oddziale, to 30% obliczonej wg algorytmu subwencji zostaje potraktowana tym współczynnikiem.

Wygląda to tak: S - subwencja obliczona dla gminy wg algorytmu, So - subwencja otrzymana w rzeczywistości, w - współczynnik zmniejszający, w<1

So = S*(70% + 30%*w)

W założeniu współczynnik ten ma zmuszac organy prowadzące do racjonalizacji sieci szkolnej.

Gusia17-06-2003 07:32:16   [#08]

Wielkie dzięki :)

Drodzy państwo.

Ja w zasadzie uczę techniki i informatyki, ale niestety mam tylko 6 godzin. następny rok zapowiada się na 7. Gdyby powstały 2 klasy pierwsze, to ja miałabym szansę na dostanie 2 godzin dodatkowo na informatykę i uzupełnienie godzin na świetlicy. Poniważ koleżanka ze świetlicy przeszłaby na nauczanie początkowe. Dlatego ten temat jest dla mnie tak ważny. (ojej ale namieszałam). Bardzo chciałaby pracować już na pełny eteat, a tu nawet nie ma mowy o rozpoczęciu stażu.. :(

No nic jeszcze raz wielkie dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]