Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz ocen
strony: [ 1 ]
Basik13-06-2003 11:20:31   [#01]
nadgorliwi nauczyciele wykreskowali w arkuszach ocen rubryki na nazwy przedmiotów. teraz trzeba tam dopisać myzykę i plastykę, jesli wczesniej była sztuka. I co? Tę sztukę zostawiamy, a miejsce na wpis oceny wykreskowujemy, a nowe nazwy wpisujemy na kreskach. Bo jak inaczej?
beera13-06-2003 11:25:04   [#02]

u mnie też

ja anulowałam zapisy ( na czerwono i takie tam)  i wpisaliśmy nazwy przedmiotow w kolejnej przeznaczonej na to rubryce- czyli zmarnowaliśmy dwie kolumny- jedną na nazwy przedmiotów - bo błędy i drugą na oceny.
grajko13-06-2003 13:26:31   [#03]

paranoja

Mam to samo.

Co powiecie na MENiSk - wklęsły. Pani Minister tańczy. Czy musi odejść?

fredi13-06-2003 21:51:42   [#04]
co sadzicie o arkuszach do zsz. Nie pamietam w tej chwili symbolu. kilka stron rozlatującego się papieru. Dane tylko na jednej częsci. Jak się rozsyoią to już nikt tego nie ułozy.
marekci15-06-2003 20:27:01   [#05]
JA ZARZĄDZIŁEM BY BYŁ TAKI SAM ZAPIS JAK NA ŚWIADECTWIE  - CZYLI W KLAMERKĘ
Grażyna15-06-2003 22:34:01   [#06]
a czy pamiętacie taki zapis jakoby w klasach I-III możnabyło załączać do arkuszy ocen kserokopie oceny opisowej? Coś mi świta, ale nie wiem, gdzie to czytałam.
Iwona215-06-2003 22:45:43   [#07]

Dobrze ci swita. Podpierałam się tym zapisem zeby nie przepisywać ręcznie ocen do arkusza.

Mój dyrcio nie zaprzyjaźnił się jeszcze z komputerami

:-(((((

__________________

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 19 lutego 2002 r.

w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentac

ji

(Dz. U. Nr 23, poz. 225)

obowiązuje od dnia 1 września 2002 r.

§ 12.

1. Szkoła prowadzi dla każdego ucznia przez okres jego nauki w danej szkole

arkusz ocen ucznia. Wzór arkusza ocen ucznia określają odrębne przepisy.

2. Wpisów w arkuszu ocen ucznia

dokonuje się na podstawie danych zawartych w księdze uczniów, dzienniku lekcyjnym, protokołach egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych, protokołach zebrań rady pedagogicznej i informacji o wyniku sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej i egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum bądź o zwolnieniu odpowiednio ze sprawdzianu lub egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Nauczyciel wypełniający arkusz ocen ucznia potwierdza podpisem zgodność wpisów z dokumentami, na podstawie których ich dokonano.

3. W klasach I-III szkoły podstawowej opisowe oceny końcoworoczne i oceny zachowania sporządzone komputerowo i podpisane przez wychowawcę klasy można załączyć do arkusza

ocen ucznia, co jest równoznaczne z wpisem w arkuszu ocen.
beera16-06-2003 10:41:01   [#08]

yhm..

my dołączamy wydruki do arkuszy.

Nie do końca tylko wiem jak to powinno wyglądać w dziennikach i robie po partyzancku- także dołączam komputerowe wydruki,. Jakoś nie mam serca obarczać przepisywaniem dziewczyn

Grażyna16-06-2003 17:26:17   [#09]

dzięki, też już to dziś znalazłam.

A poza tym mam dzienniki z WEsołej Szkoły, a tam nie ma miejsca na ocenę opisową więc moje dziewczyny tego nie robią. Tym bardziej, że dziennik przechowuje się 5 lat, a arkusze ocen są "na zawsze". Takie lekkie u łatwienie pracownikom zycia :))

bogna16-06-2003 19:10:39   [#10]

Fredi

te nowe arkusze wszystkie są takie rozsypujące się:

- dla ZSZ - MENiS - II/166-c/2

- dla technikum - MENiS - II/166-b/2

Najwygodniej byłoby te wkładki powyrzucać - bo i tak w zawodówce zmieści się trzy lata bez tego dodatkowego arkusza w środku, tak samo w technikum.

Tylko, że głupio tak wypełniać str. 1, 2 i później od razu 5,6.

Może MENiS nam "przypomni" jak i gdzie oznaczyć na stronie wkładanej do środka arkusz, do którego arkusza ta strona należy?

Ewa z Rz17-06-2003 02:57:18   [#11]

A nie lepiej...

robić te arkusze na kompie?

Ja tak robię od 1999 roku i jest OK. Nie mam problemu ani z oceną opisową ani z niepotrzebnymi kartkami druków...

beera17-06-2003 08:51:03   [#12]

Grażyna?

Mam rozumieć, że w dziennikach wcale nie masz ocen uczniów?

Tak?

Ja tu się  morduję , a można po prostu nie mieć w nich ocen?

beera17-06-2003 08:53:12   [#13]

 

a co z tym zapisem??

3. W dzienniku lekcyjnym odnotowuje się obecność uczniów na zajęciach edukacyjnych oraz wpisuje się tematy przeprowadzonych zajęć, oceny i zaliczenia uzyskane przez uczniów z poszczególnych zajęć edukacyjnych, oceny zachowania, a także przeprowadzone hospitacje zajęć edukacyjnych. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych nauczyciel potwierdza podpisem.

beera17-06-2003 08:54:32   [#14]

Cholera- nie wkleiłam jeszcz tego:

§ 8. Wewnątrzszkolne ocenianie uczniów może być także dokumentowane w innym niż dziennik lekcyjny dokumencie, określonym w statucie szkoły, z tym że ustalone dla ucznia oceny końcoworoczne (semestralne), zaliczenia i ocenę zachowania wpisuje się do dziennika lekcyjnego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]