Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jestem gościem czy gospodarzem?
strony: [ 1 ]
Agnieszek12-06-2003 20:33:33   [#01]
Jestem tu nowa i serdecznie wszystkich witam.
Skoro już mam możliwość skorzystania z tego forum, chciałabym zasięgnąć opinii dotyczącej sprawy, którą przerabiamy któryś rok z rzędu. Chodzi o tzw. pożegnalne ognisko klas szóstych organizowane przez komitet rodzicielski. Uczniowie i komitet zapraszają nauczycieli na nie, ale nasz dyrektor uważa, iż nauczyciel, szczególnie wychowawca, ma obowiązek opiekowania się uczniami. Nie wolno mu wcześniej wyjechać, bo sprawuje opiekę. Rzecz jasna ta impreza nie ma karty wycieczki, bo nie nauczyciel ją organizuje. Jak to więc jest - jestem tam gościem czy gospodarzem?
barbaras212-06-2003 20:39:35   [#02]
 Myślę, że jesteś gościem ale to Ciebie nie zwalnia jako wychowawcę klasy od bycia na tej imprezie do końca. Tak jest u nas np na studniówce to uczniowie i rpodzice zapraszają n-li i wychowawcę klasy i nie  wyobrażam sobie żeby wychowawca klasy nie był do końca studniówki.
Elusia12-06-2003 20:41:15   [#03]
To chyba zależy kiedy jest to ognisko. No bo jak np. w sobotę 21.06?
RomanG12-06-2003 20:42:33   [#04]
Skoro nie ma karty wycieczki, jesteś moim zdaniem gościem i nie sprawujesz opieki.
Chyba że jest to w czasie i zamiast lekcji, wtedy brak dokumentacji to niedopatrzenie.
Agnieszek12-06-2003 20:45:34   [#05]
To jest wieczorem po lekcjach. Zazwyczaj po klasyfikacji.
To niesamowite, jakie multum nas tu siedzi!!!
Karolina12-06-2003 20:49:24   [#06]

Siedzi, siedzi...;-)

Mam podobnie ale imprezę taką organizujemy po zakończeniu roku szkolnego. Gimnazjaliści dostają świadectwa w środę, impreza we wtorek wieczorem.

Myślę, że jestem gościem (choć pomagałam w organizacji)- zostalam przez moich uczniów zaproszona - oni są gospodarzami a rodzice sprawują nad nimi opiekę.

Ja w ramach ostatnich pożegnań będę z nim około godzinki, dwóch... ;-)później niech szaleją sami.

Rodzice przypilnują o której to się skończy.

dareks13-06-2003 19:46:48   [#07]

Musisz być!

Spotkanie takie odbywa się za wiedzą dyrektora. Jest to zapewne jakaś tradycja.

To nie kwestia karty wycieczki!

Kończysz swój pobyt na tej imprezie o godzinie wcześniej uzgodnionej np.22. Jeżeli zaś rodzice pomimo uzgodnień zdecydują o dłuższym pobycie swoich pociech, wówczas jesteś zwolniona z konieczności pobytu na niej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]