Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ubezpieczenia uczniow
strony: [ 1 ]
beera12-06-2003 18:36:39   [#01]

ja wiem, że to temat na sierpień, wrzesień, ale własnie teraz Rzeczpospolita wydrukowała cos ciekawego. Warto chyba zajrzec i sobie skopiować do folderu "ubezpieczenia"

 

Kto da więcej szkole na komputer
Szkolne ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków nie są obowiązkowe, ale rodzice nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Nierzadko płacą składkę, bo poprosiła o to nauczycielka. Nie wnikają w konstrukcję polisy. Nie wiedzą, że przy tak niskiej składce na pewno będą rozczarowani wysokością ewentualnego odszkodowania. Nie dociera też do nich informacja, że solidarnie, choć nieświadomie, złożyli się na przykład na zakup sprzętu potrzebnego szkole.

reszta tu:

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_030612/index.html

Gaba12-06-2003 19:22:56   [#02]

1. Niech zostawią "nauczycielkę" hipotetyczną, bo jeżeli nawet, to jest to decyzja rady pedagogicznej, lub samego dyra.

= to pierwsza pianka ubita.

2. Nie wiem, czy są to pieniądze niemałe lub byle jakie - co roku mamy kilkanaście wypadków, gdzie rodzice przychodzą dziękować za 500zł i więcej złotych, które pomaga im nawet dotrzeć do jakiegoś specjalisty.

Czy mam powiedzieć, jak wyglądają matki dwójki naszych uczniów, którzy zginęli tragicznie, dla nich te pieniądze, to szansa na cokolwiek.

3. Mamy z tego dla szkoły ok. 10% i jest to dalej dla dzieci.

4. U mnie dzieci, których nie stać są objęte także tym ubezpieczeniem w ramach marginesu kilku procentowego...

5. Znajduję darczyńców dla tych, którzy nie mogą...

6. Bywało już, że dokładaliśmy od sponsora dla tych, co nie mogli, bywało, że dopłacali wychowawcy.

 

 

Asiu, czy mam powiedzieć, co czuję, kiedy tak się sprawę stawia (pamiętasz Twoje słowa o nagannym, nagannym, nagannym...)

Nie chcę być w swojej skórze, kiedy by się coś nie stało, a ja bym dzieci nie ubezpieczyła.

RomanG12-06-2003 19:56:29   [#03]

No!

Tyle macie z tych różnych tam takich, a jak trzeba było temperaturę minimalną do 18 stopni podnieść, to podniósł się krzyk, że nie ma na wymianę okien.
Nie trzeba było z ubezpieczeń sfinansować?

;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]