Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wpis o wynikach egzaminu w arkuszach ocen
strony: [ 1 ]
krystyna10-06-2003 12:10:30   [#01]

1. Wiadomo, że na świadectwie tego wpisu już nie ma, ale nigdzie nie mogę znaleźć, czy w arkuszu ocen, w rubryczce do tego przeznaczonej, wpisuje się ten zakichany wynik, czy nie ?????

Gdzieś była nawet specjalna formułka (przepisuję ją ze starego arkusza), którą należało tam wpisać:

"Uczeń uzyskał w części humanistycznej .......punktów na 50 możliwych do uzyskania, a w części matematyczno - przyrodniczej ....punktów na 50 punktów możliwych do uzyskania"

Skąd się brało tą formułkę, gdzie ona była ????

2. Czy w arkuszu III klasy wpisuje się tylko te przedmioty, które faktycznie były w III klasie, a dopiero na świadectwie wszystkie te, które uczeń miał w całym cyklu edukacyjnym ???

Jacek10-06-2003 12:36:02   [#02]

Ad. 1 nie wpisuje się "zakichanego wyniku" :)) brak podstaw prawnych

Ad. 2 arkusz zakładasz przecież od początku nauki w danej szkole i wpisuje sie tam wszystkie zajęcia z których uczeń był klasyfikowany w danym roku szkolnym. Na świadectwie natomiast powinny być wszystkie zajęcia z trzech lat nauki. Np. jesli technika była w klasie 1 i 2 to w arkuszu będzie własnie wpisana w tych klasach w trzeciej będzie kreska ale na świadectwie będzie wpisana równiez technika i ocena z niej umieszczona w arkuszu w klasie drugiej

Ewa z Rz10-06-2003 12:58:22   [#03]

tak jest.

:-)
krystyna10-06-2003 12:59:41   [#04]

tak też dokładnie myślałam, ale....

ale, tak sobie wyobrażam, że gdy kiedyś, tak za 10 lat, przyjdzie sobie ktoś zrobić odpis (duplikat) zgubionego świadectwa kl. III i pani sekretarka weźmie arkusz ocen, wyszuka w nim kl. III i nie będzie się zastanawiała, które przedmioty skończyły się w poprzednich latach - tylko (tak mi się wydaje...) przepisze te, które jej oczy zobaczą w rubryce "kl. III ".......................

 

A co do wyniku egzaminu - przecież z "ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji " - wcale nie ulotnił się § 12 ust. 2, który mówi, że:

"Wpisów w arkuszu ocen ucznia dokonuje się na podstawie danych zawartych w księdze uczniów, dzienniku lekcyjnym, protokołach egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych, protokołach zebrań rady pedagogicznej i informacji o wyniku sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej i egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum bądź o zwolnieniu odpowiednio ze sprawdzianu lub egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Nauczyciel wypełniający arkusz ocen ucznia potwierdza podpisem zgodność wpisów z dokumentami, na podstawie których ich dokonano."

No to jak - ze świadectwa zniknęło, a z arkusza nie ????

Jersz10-06-2003 13:06:40   [#05]

Sekretarka ...

może się nie będzie zastanawiać, ale dyrektor odpowiada za prawidłowość dokumentów wystawianych przez szkołę, więc chyba sprawdzi. ;-))

Pozdrawiam Jersz

dareks10-06-2003 14:21:53   [#06]

Trudno mi się zgodzić!

wynik egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej wpisujemy do arkusza ocen.

Więc dlaczego nie wpisać wyniku sprawdzianu, skoro jest stosowna rubryka (wiem to od kumpla dyrektora SP)
Jacek10-06-2003 16:13:00   [#07]

To prawda dareks, że jest taka rubryka w arkuszu ocen na wpisanie wyniku egzaminu ale jest to najwyraźniej zostawione przez nieuwagę po wykreśleniu zapisu o odnotowywaniu wyniku egzaminu lub sprawdzianu na świadectwie. Nawet jesli wpiszemy w arkuszu ocen ile uczeń uzyskał punktów to i tak nie możemy wystawić jakiegoś zaświadczenia czy duplikatu w przypadku zaginięcia lub zniszczenia zaświadczenia przez OKE bo wystawianie duplikatu leży właśnie w gestii OKE a nie dyrektora szkoły.

Zatem wpis wyniku egzaminu lub sprawdzianu do arkusza ocen jest, że tak powiem sobie a muzom, ale faktem pozostaje, że przepis, który przywołuje Krystyna jest. Poczekajmy na kolejną interpretację MENiSa :)))))

dareks10-06-2003 16:40:14   [#08]

bez interpretacji menisa

wszyscy mają racjię. Dobrze, że oświatowe prawo jest tak jednoznaczne,
a może jesteśmy zbyt drobiazgowi,
a może w mniemaniu menisa jest to właśnie poletko prwne, które wg własnego uznania winniśmy uprawiać.
Wszak menis nie będzie nam wszstkiego regulował, jesteśmy saodzielni itd. ....

Kategoria: żart
krystyna12-06-2003 14:42:26   [#09]

no to wpisujemy.....

dareks12-06-2003 16:47:25   [#10]

Jacek

ma rację, ja jednak mimio to wpiszę...
beera13-06-2003 11:33:57   [#11]

ja też wpiszę..

o rany,  gdyby nie to forum zginęłabym..

grajko13-06-2003 13:19:57   [#12]

asia

może Łódź (moja OKE) zaleje powódź, ja też wpiszę

też, bym zginął, gdyby nie forum.

beera13-06-2003 22:31:47   [#13]

grajko :-))

trzymając się razem przetrzymamy wszystkie zamiecie ;-))

no..chyba, że nas zmiecie :-)))

HenrykB16-06-2003 00:40:56   [#14]

My też piszemy.

Na wypadek zalania, jakiegokolwiek.

Stanisław16-06-2003 09:47:43   [#15]

wpis o wynikach egzaminu w arkuszach ocen

 Czy w szkole podstawowej  wynik sprawdzianu wpisujemy do arkusza ocen .
beera16-06-2003 10:25:35   [#16]

Zatem wpis wyniku egzaminu lub sprawdzianu do arkusza ocen jest, że tak powiem sobie a muzom, ale faktem pozostaje, że przepis, który przywołuje Krystyna jest. Poczekajmy na kolejną interpretację MENiSa :)))))

 

jacek napisał j.w i ja go posłucham, czyli wpiszę :-))

Renata16-06-2003 12:07:45   [#17]

Nie żarujcie..

wpisać w arkuszach? nie mam takiego miejsca! no co Wy...?????
w dzienniku tak i kropka! (chodzi mi o SP)
kurka, mało mamy biurokracji????
Renata16-06-2003 12:11:26   [#18]
miało być.. nie żartujcie..:-(
;-)
Renata16-06-2003 13:13:58   [#19]
ok, wypatrzyłam... jest...;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]