Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena roczna z religii
strony: [ 1 ][ 2 ]
noma08-06-2008 13:41:01   [#01]
u mnie w szkole zaistaniała następująca sytuacja: katechetka wystawiała ołówkiem w dzienniku zagrożenia oceną niedostateczną z religii i poinformowała uczniów ustnie; po czym wychowawczyni pisząc pismo do rodziców nie umieściła tych ocen w inforacji; katechetka o tym nie wiedziała, teraz pojawił sie problem, bo wystawiłam uczniom na konie roku 1; czy powinna zmienić ocenę?
Jersz08-06-2008 14:01:59   [#02]

rozporządzenie o ocenianiu § 11.9. Przed rocznym (semestralnym) klasyfikacyjnym zebraniem plenarnym rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca klasy są obowiązani poinformować ucznia i jego rodziców (prawnych opiekunów) o przewidywanych dla niego rocznych (semestralnych) ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania, w terminie i formie określonych w statucie szkoły.

 

Jeśli katechetka nie poinformowała uczniów i rodziców to ona zawiniła. Wychowawca ma informować rodziców o przewidywanej ocenie zachowania. Jeśli używany jest wychowawca jako pośrednik, to nauczyciel danego przedmiotu powinien zadbać, żeby ta informacja dotarła. No i ołówek nie służy do wypisywania dokumentów. To nietrwały wpis a więc nieważny. Postaw katechetkę do raportu. Ksiądz też ją pewnie postawi za odpychanie dzieciaka od Kościoła. moim zdaniem zmiana oceny przez katechetkę to jedyna dla niej możliwość naprawienia błędu: formalnego, dydaktycznego, wychowawczego i misyjnego.


post został zmieniony: 08-06-2008 14:03:15
jatoja08-06-2008 14:06:02   [#03]
amen
kryzys08-06-2008 14:11:45   [#04]
Wina jest oczywiście katechetki, pod warunkiem, że nie poinformowała. Rodzice mogą wykorzystać § 19 rozporządzenia o ocenianiu

§ 19. 1. Uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) mogą zgłosić zastrzeżenia do dyrektora szkoły, jeżeli uznają, że roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu ustalania tej oceny. Zastrzeżenia mogą być zgłoszone w terminie 7 dni od dnia zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

2. W przypadku stwierdzenia, że roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych lub roczna ocena klasyfikacyjna zachowania została ustalona niezgodnie z przepisami prawa dotyczącymi trybu ustalania tej oceny, dyrektor szkoły powołuje komisję, która:

1) w przypadku rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych - przeprowadza sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia, w formie pisemnej i ustnej, oraz ustala roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjną z danych zajęć edukacyjnych;
2) w przypadku rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania - ustala roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania w drodze głosowania zwykłą większością głosów; w przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego komisji.
Jeszcze jest czas żeby z tego wybrnąć, najlepiej byłoby dać szansę na zmianę oceny.
ENTER

post został zmieniony: 08-06-2008 14:12:44
noma08-06-2008 14:18:40   [#05]
dzięki, tez tak myślałam o tym problemie; tylko religia jest dodatkowym zajęciem edukacyjnym i zmyliło mnie, ze liczy się do średniej, a do promocji nie
krystyna08-06-2008 14:24:47   [#06]

a ja na miejscu nomy dokładnie sprawdziłabym zapisy statutu szkoły, bo właśnie on powinien zawierać szczegóły dotyczące przepływu informacji w tym zakresie, bo może być też tak:

  1. nauczyciel informuje uczniów o przewidywanych dla nich ocenach niedostatecznych (i o nieklasyfikowaniu) w terminie podanym w statucie z jednoczesnym wpisaniem tych ocen do dziennika.
  2. a wychowawca zbiera te informacje i przekazuje je rodzicom (albo w formie pisemnej za potwierdzeniem odbioru, albo poprzez wezwanie rodzica do szkoły - szczegółowe ustalenia znowu w statucie).

Rozp. stawia bowiem kategoryczny warunek skutecznego przekazania informacji zarówno uczniom, jak też ich rodzicom.

Notomiast terminy i formy pozostają do wewnętrznego ustalenia przez szkołę.

I chyba jest łatwiej sporządzić wych.  1 pismo, dotyczące 1 ucznia zagrożonego np. z 8 przedmiotów, niż zasypać rodzica ośmioma pismami, bądź ośmiokrotnie wzywać go do szkoły przez ośmiu nauczycieli.

dopiszę:

Temat "ołówka" do odrębna sprawa..., ale może w tej szkole zwyczaj  (zły) jest taki i nie tylko katechetka tak zrobiła ? ;-)

 


post został zmieniony: 08-06-2008 14:26:45
tegie08-06-2008 16:17:11   [#07]
Niech mi będzie wolno przedstawić swoją refleksję na ten temat. Jedynka z religii kojarzy mi się smutno...Nie chcę kwestionować zasadności jej stawiania, ale dla mnie byłaby dużą porażką pedagogiczną.Poza tym pamiętam słowa mojego wizytatora na ten temat:
"(...)Wskazane jest, by w ocenianiu z nauki religii mieścić się w ocenach pozytywnych. Jako zasadę należy przyjąć, że nie stawiamy z religii jako oceny okresowej i końcowej stopnia niedostatecznego (oznaczenie cyfrowe "1"). Trzeba mieć na uwadze to, że uczeń przeżywający osobiste wątpliwości w wierze i często niezależne od niego trudności w identyfikowaniu się z treściami przekazywanymi na katechezie - nie może z tego powodu otrzymać najgorszej oceny.Ocenianie uczniów "jedynką" może spowodować rezygnację z dalszego przychodzenia na takie zajęcia (znam takie przypadki z mojej praktyki wizytatorskiej) zamiast im pomóc przez sam fakt objęcia ich szkolną nauką religii..." - Ks.dr Marceli Cogiel
jolko08-06-2008 17:39:53   [#08]

A ja z innej beczki:)

Jaki zapis na świadectwie jeżeli uczniowie są innego wyznania( np. Świadkowie Jehowy...)

Od dłuższego czasu próbuję uzyskać informacje na ten temat od wizytatora, ale nadal cisza:(

AnJa08-06-2008 17:46:14   [#09]
tegie- Twemu wizytatorowi coś sie porąbało

dzieciak może mieć wątpliwości w wierze

ale ocena to inna bajka

zwłaszcza jesli do średniej wchodzi

ksiądz doktor powinien się jednak douczyć nieco
beera08-06-2008 17:47:14   [#10]

żadna

co do wpisu na świadectwo:

4. Uczniowie korzystający z nauki religii lub etyki organizowanej przez organy prowadzące szkoły według zasad określonych w § 2 ust. 2-4 otrzymują ocenę z religii/etyki na świadectwie wydawanym przez szkołę, do której uczęszczają, na podstawie zaświadczenia katechety lub nauczyciela etyki.

§ 2.
2. Jeżeli w przedszkolu lub szkole na naukę religii danego wyznania lub wyznań wspólnie nauczających zgłosi się mniej niż siedmiu uczniów (wychowanków), organ prowadzący przedszkole lub szkołę, w porozumieniu z właściwym kościołem lub związkiem wyznaniowym, organizuje naukę religii w grupie międzyszkolnej lub w pozaszkolnym (pozaprzedszkolnym) punkcie katechetycznym. Liczba uczniów (wychowanków) w grupie lub punkcie katechetycznym nie powinna być mniejsza niż trzy.

3. Jeżeli w grupie międzyszkolnej lub pozaszkolnym (pozaprzedszkolnym) punkcie katechetycznym uczestniczą uczniowie szkół (wychowankowie przedszkoli) prowadzonych przez różne organy, organy te ustalają, w drodze porozumienia, zasady prowadzenia grup lub punktów katechetycznych.

4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący przedszkole lub szkołę, w ramach posiadanych środków, może - na wniosek kościoła lub związku wyznaniowego - zorganizować nauczanie religii danego wyznania w sposób odmienny niż określony w ust. 1-3.
Problemem będzie tylko brak porozumienia z organami prowadzącymi szkołę- tak mi się wydaje.

beera08-06-2008 17:48:56   [#11]

AnJa - ten doktor poszedł w zasadzie na szczerośc;

religia jest lekcją wiary, niczym innym

i jak to tak rozpatrywać, to ma on rację

AnJa08-06-2008 18:26:33   [#12]
aha

historia i wos to też w zasadzie odmóżdzanie
tegie08-06-2008 19:27:59   [#13]
asia, asia - nie rozpędzaj się z wnioskami:-) Pomimo ogromnego szacunku dla twojej wiedzy i szczerego uznania dla zasług polskiej oświaty, muszę stanowczo nie zgodzić się z twoją wypowiedzią w #11! Nie wiem czy twój osąd wydajesz na konkretnej ocenie programu nauki religii zawartej w danym podręczniku czy też, jak zauważyłem po dokładnej (w miarę) lekturze archiwum forum, na podstawie subiektywnego spojrzenia, które z resztą jest charakterystyczne dla większości twoich wypowiedzi dotyczących tego tematu.
AnJa - mojemu wizytatorowi nic się nie porąbało:-)Uważam, że wie co mówi (pisze). Może czasami warto serce przedłożyć nad rygoryzm prawa (oświatowego)? Nie mówię tu o innych przedmiotach a tylko o religii. Przez 17 lat spotkałem się z przypadkami odejścia od Kościoła Katolickiego za jedynkę (choć tego nie rozumiem).Nie znam takiego ucznia, który by przez jedynkę bardziej pokochał i religię i Kościół (choć pewnie są)...
Swoja drogą nie chciałbym tego wątku ściągać na inny tor, bo religia w szkole to-jak z resztą wiemy-bardzo specyficzny,często dźwigający adrenalinę temat i łatwo zejść rozumowi na emocje:-) Pozdrawiam serdecznie
AnJa08-06-2008 19:31:38   [#14]
się zgadamy- Ty, asia i ja

serce nie podlega ocenie

ocena z serca nie podlega uśrednianiu

pomyliłem się wsadzająć Cie do worka z asia i mną?
Adaa08-06-2008 19:40:44   [#15]

gdyby serce pozostawic sercu...religia miałaby szansę stac sie jednym z bardzo interesujacych przedmiotów w szkole...

mam ucznia (młodziutki), który zaczytuje sie w Starym i Nowym Testamencie... dla niego to historia, odkrywanie itd.

przyjdzie czas to sam dokona wyboru - swiadomego, na razie poznaje z pasją

 

beera08-06-2008 20:01:12   [#16]

Tegie - ja bym naprawdę wolała, żebys Ty bez szacunku dla mojej wiedzy pozwalał mi wnioskowac jak ja chcę:)

Znaczy - nie lubię opowieści o szacunku i zakazu wnioskowania. Razem i odrębnie i w każdej innej konfiguracji.

co do moich wypowiedzi -wszystkie  są moimi subiektywnymi wypowiedziami. Na ten i na każdy inny temat.

====

z wypowiedzi tego doktora, ktora wkleiłeś:
Trzeba mieć na uwadze to, że uczeń przeżywający osobiste wątpliwości w wierze i często niezależne od niego trudności w identyfikowaniu się z treściami przekazywanymi na katechezie - nie może z tego powodu otrzymać najgorszej oceny.

wynika jednoznacznie, ze ocena, o której on pisze jest oceną związaną z wiarą.

Byc może ja to subiektywnie czytam - ale pozwól, ze sobie jednak na to pozwolę.

Gdyby religia była przedmiotem szerszym niz "w sercu niesionym" taki tekst w ogóle nie mógłby miec miejsca.

 

tegie08-06-2008 20:05:19   [#17]
Nie pomyliłeś się AnJa:-) Niemniej twoje ścieżki, skróty myślowe prowadzą czasami ku łąkom zielonym a czasami ku sceptycznym nieużytkom... Zastanawiam się, gdzie jesteśmy po tej twojej (14) wypowiedzi:-)
Adaa = serce się raduje, że są tacy uczniowie...Szczerze się wzruszyłem...U mnie miałby taki pasjonat nawet szóstkę!I wiem, że tacy ludzie odkryją to co właściwe, wartościowe...cokolwiek odkryją... Ocena z religii nie powinna zaciemniać w żadną stronę wyboru określonego modelu życia... Rozgadałem się, uciekam od merytoryki wątku. Przepraszam. Klagefurt:-)
tegie08-06-2008 20:33:45   [#18]
asiu - nie tylko ja, ale nikt nie jest w stanie zabronić ci wnioskowania tak jak chcesz:-)Wiem to dobrze po częściowej lekturze twoich dwudziestotrzytysięcznych wypowiedzi:-) Źle sformułowałem swoje zdanie. Co do dalszej twojej wypowiedzi to pozostaję przy swoim, też subiektywnym zdaniu...i wierz mi, że ono jest mocno przemyślane... Jak znam temat i życie, bedziemy jeszcze wracać do owego problemu, przedmiotu, który ładnie określiłaś,jako (w sercu niesiony)...Tak na dziś dopowiem tylko, że marzy mi się, by po 18 latach od powrotu religii(nie tylko katolickiej)do szkół, klimat wokół niej był nieco bardziej życzliwszy...Kubica pierwszy!!!
beera08-06-2008 20:36:05   [#19]

to, ze jest przemyslanie nic nie robi w kwestii jego subiektywności.

Po prostu masz dobrze przemyślane, subiektywne zdanie ;)

tegie08-06-2008 20:41:00   [#20]
asiu- napisałaś kiedyś, że tu na forum, każdy lubi mieć ostatnie zdanie...:-)Proszę to dobrze przyjąć, ale za to, że mamy OSKKO i to forum, to cię i tak kiedyś wycałuję...:-)
krystyna08-06-2008 21:38:13   [#21]

wkleiłam na wątku oświatowym, ale pasuje też tu:

Powstanie dokument ujednolicający kryteria ocen z religii.

Dokument ujednolicający zasady oceny wiedzy z religii we wszystkich diecezjach opracuje w najbliższych miesiącach Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski - zapowiedział w piątek w Bielsku-Białej szef komisji, arcybiskup Kazimierz Nycz.

Od czwartku w Bielsku-Białej odbywały się Ogólnopolskie Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych polskich diecezji.

Metropolita warszawski wyjaśnił w rozmowie z KAI, że w ten sposób Kościół chce wziąć udział w ogólnopolskiej dyskusji na temat problemu rzetelnego oceniania wiedzy z konkretnego przedmiotu. Dodał, iż o tym, jak niezwykle istotne są kryteria oceniania wiedzy, przekonuje coroczna dyskusja wokół matur.

Najważniejsze jest, by ocena była sprawiedliwa

Zdaniem hierarchy najważniejsze jest, by ocena była sprawiedliwa, obiektywna i pełniła funkcję motywacyjną oraz, że te same zasady powinno się odnieść do katechezy. "Nie chcemy być w tyle; chcemy uczestniczyć w tej dyskusji i, uwzględniając specyfikę katechezy, opracować zasady, według których katecheci w szkołach będą tworzyć kryteria oceniania" - zadeklarował.

Uczestnicy spotkania podjęli także kwestię wprowadzenia religii jako przedmiotu do wyboru na egzaminie maturalnym. Zdaniem przewodniczącego komisji Wychowania Katolickiego KEP arcybiskupa Nycza, tematy wynikające z "pewnych uwarunkowań politycznych", takie jak wliczanie oceny z religii do średniej lub egzamin maturalny z religii, "są ważne, lecz nie najważniejsze".

"Wśród tych szczególnie ważnych tematów jest zrozumienie, że w duszpasterstwie dzieci i młodzieży katecheza szkolna nie jest całością. Ona jest tylko częścią, bardzo ważną, ale tylko częścią. Na duszpasterstwo to składa się wiele innych elementów. Oprócz katechezy w szkole, jest przede wszystkich katecheza parafialna. Duszpasterstwo nie może się zamknąć do katechezy w szkole. Potrzebne jest więc szerokie spojrzenie na duszpasterstwo, by uniknąć choćby podobnych doświadczeń, jakie stały się w tym zakresie udziałem Kościoła niemieckiego" - zaznaczył hierarcha.

"Jeśli katecheta w szkole sprawdza modlitwę "Ojcze nasz", czy uczeń umie się modlić tą modlitwą, to ma do tego prawo"

Arcybiskup zaznaczył, że bardzo ważne jest jasne sprecyzowanie tego, co znaczą w nauczaniu religii w szkole wiedza i umiejętności. "Jeśli katecheta w szkole sprawdza modlitwę "Ojcze nasz", czy uczeń umie się modlić tą modlitwą, to ma do tego prawo. Natomiast, gdyby sprawdzał, czy ów uczeń mówi codziennie tę modlitwę w pacierzu, to przekroczyłby zasady oceny" - wyjaśnił.

W Ogólnopolskim Spotkaniu Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych uczestniczyło około 70 osób, w tym przedstawiciele wydziałów katechetycznych z 43 polskich diecezji, konsultorzy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, uczeni i wykładowcy, a także przedstawiciel resortu Edukacji Narodowej Grażyna Płoszańska.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/20912,powstanie_dokument_ujednolicajacy_kryteria_ocen_z_religii.html

cynamonowa09-06-2008 12:04:26   [#22]

Od września zmienią się oceny z religii

"Dziennik": Od przyszłego roku szkolnego katecheci będą posługiwać się nowymi kryteriami oceny z religii. Rozstrzygną one jednoznacznie, że ocenie powinna być poddawana tylko wiedza, a nie wiara.
Nowe zasady oceniania mają być gotowe przed 1. września. Nad dokumentem pracuje Komisja Wychowania Katolickiego. Jej przewodniczący - metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz mówi, że przez opracowanie nowych kryteriów Kościół chce się włączyć w dyskusję o rzetelnym ocenianiu wiedzy z danego przedmiotu.

Księża nie obawiają się, że nowe, sztywne zasady oceniania sprawią, iż lekcje religii stracą walor umacniania wiary. Inicjatywa Kościoła podoba się również politykom. Cezary Urban z sejmowej komisji edukacji mówi, że ulepszenie systemu oceniania z religii i zbliżenie go do oceniania z innych przedmiotów to dobra idea, szczególnie teraz, gdy MEN pracuje nad nowymi podstawami programowymi. Szczegóły w "Dzienniku".
Marla09-06-2008 14:12:07   [#23]
jeżeli uczeń nie uczęszczał na religię to na świadectwie wpisujemy mu kreskę ?
zgredek09-06-2008 14:14:50   [#24]
tak - bo nie ma żadnej innej możliwości - a w rozporządzeniu napisali, ze niewypełnione pola przekresla się
anmar09-06-2008 15:39:24   [#25]
co może zdawać uczeń, który uzyskał na koniec kl. III ocenę niedostateczną z religii. Czy do rady może zdawać egzamin sprawdzający, czt również poprawkowy?

Czy rodzic takiego ucznia ma prawo zaerządać od katechety przedmiotowego systemu oceniania? Czy w przypadku dziecka z orzeczeniem o nauczaniu specjalnym musi to być system inny niż dla pozostałych uczniów?
bosia09-06-2008 15:42:17   [#26]

moi uczniowie po niemożności dogadania się z katechetką napisali przed radą, że rezygnują z lekcji religii

na swiadectwie mieli kreskę

anmar09-06-2008 15:45:51   [#27]
Ale dyrekcja powiedziała, że teraz jest za późno. W piątek chłopak miał jeszcze 2, oceny miały być wystawione do 6,06- dzisiaj za niekompletną notatkę ksiądz poprawił na 1
bosia09-06-2008 15:48:01   [#28]

kiedy rada?

ja przyjęłam podania w dniu rady (od maturzystów)

jeśli przed radą, to nie jest za późno

anmar09-06-2008 15:49:07   [#29]
rada w czwartek
Nie mogę nigdzie znaleźć przepisów na ten temat
tegie09-06-2008 15:50:41   [#30]
Poza tym trzeba wcześniej powiadomić rodziców o grożącej ocenie niedostatecznej. Inaczej KO nakaże zmianę...
tehanu09-06-2008 15:51:29   [#31]
anmar,
a czy ten uczeń został poinformowany o "zagrożeniu" jedynką?
anmar09-06-2008 15:53:13   [#32]
tak, został poinformowane. Poprawiał, w piatek miał jeszcze 2 a dziś jest korektorem poprawione na 1
tegie09-06-2008 15:53:13   [#33]
Tu szukałaś? -Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej
w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii
w publicznych przedszkolach i szkołach
tegie09-06-2008 15:55:12   [#34]
Może rozmowa wychowawcy lub rodziców z tym księdzem coś da? Może z jego przełożonym?
anmar09-06-2008 15:55:18   [#35]
sprawdzę. A co z pytaniami z wątku 25
bosia09-06-2008 15:55:43   [#36]

 

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=29754&s=2

tegie09-06-2008 15:57:58   [#37]
Rodzic ma prawo żądać od katechety tego samego co od każdego innego nauczyciela, w tym pso. Ten system w końcówce wątku jest dla mnie niezrozumiały.
bosia09-06-2008 15:58:18   [#38]
i jeszcze w dzienniku nie poprawiamy korektorem
tegie09-06-2008 16:01:03   [#39]
bosia współczuję...ty wiesz czego...
Power409-06-2008 16:02:35   [#40]
przecież z oceną ndst z religii się przechodzi?!
Mylę się?
Power409-06-2008 16:03:36   [#41]
http://www.xoops.kuratorium.szczecin.pl/modules/wfsection/article.php?articleid=1748
tegie09-06-2008 16:05:37   [#42]
Nie mylisz się...oczywiście, że się przechodzi...Ale wiesz - może to być niewystarczające dla niektórych i ja ich doskonale rozumiem...
Power409-06-2008 16:07:32   [#43]
a w nim m.in.
Rezygnacja z religii w trakcie trwania zajęć szkolnych nie odnosi zatem natychmiastowego skutku prawnego, a skutkuje dopiero na koniec roku szkolnego (tzn. na dzień 31 sierpnia - zgodnie z art. 63 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty – tekst jedn.: Dz.U. z 2004r., Nr 256, poz. 2572). Uczeń zatem, który zaprzestał uczęszczania na religię w związku ze zmienionym oświadczeniem rodziców lub swoim własnym (uczeń pełnoletni), powinien być uwzględniany przy formułowaniu ocen końcoworocznych i klasyfikowaniu z religii, ale jako nieklasyfikowany. Nie ma to oczywiście wpływu na jego promowanie do następnej klasy, ani na średnią ocen.



Uprzejmie proszę o stosowanie się do powyższych przepisów i informowaniu o nich corocznie rodziców i uczniów.
Power409-06-2008 16:09:18   [#44]
anmar 09-06-2008 15:39:24 [#25]
co może zdawać uczeń, który uzyskał na koniec kl. III ocenę niedostateczną z religii. Czy do rady może zdawać egzamin sprawdzający, czt również poprawkowy?

no tylko nad tym zsię zastanawiam?
poprawki z religii?
tegie09-06-2008 16:13:34   [#45]
Tak jak z każdego innego przedmiotu...Nie ma przeciwwskazań prawnych...tak myślę...A jeśli źle myślę, to mnie zaraz skorygują;-)
Power409-06-2008 16:14:21   [#46]
rozumiem że tych jedynek z religii nie liczysię do limitu 2 ocen ndst przy których Rada może pozwolić na poprawkę
zgłupiałam czy dobrze myślę


no niech mi ktoś odpowie że dobrze myślę
limit 2 ndst do poprawek nie zawiera religii, bo ocena z religii nie ma wpływu na procję ucznia
Power409-06-2008 16:15:24   [#47]
tegie gdyby było tak jak myślisz uczeń mógłby mieć 3 poprawki za zgodą RP?
tegie09-06-2008 16:16:29   [#48]
Zgredku, dyrku, rzewo i oczywiście inni...jecie obiad jeszcze?...Pomóżcie w potrzebie:-)
tegie09-06-2008 16:18:15   [#49]
Jak coś mądrego znajdę w głowie lub w necie to dam ci znać:-)Szukam po prostu i myślę...Jak nic nie wymyślę, to pójdę też na obiad:-)Pozdrawiam...
AnJa09-06-2008 16:22:31   [#50]
było niedawno:

§ 21. 1. Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej (semestralnej) uzyskał ocenę niedostateczną z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, może zdawać egzamin poprawkowy. W wyjątkowych przypadkach rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na egzamin poprawkowy z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

religia nie jest obowi azkowa, nie ma więc z niej poprawki
strony: [ 1 ][ 2 ]