Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektor szuka środków finansowych
strony: [ 1 ]
RGT05-06-2003 10:15:22   [#01]
Dyrektor szkoły otrzymał polecenie od organu prowadzącego poszukania środków rzędu około 1 miliona złotych na przeprowadzenie inwestycji. Jak można to zrobić? Gdzie pisać? Z kim rozmawiać, aby pozyskać środki?
Adaa05-06-2003 10:52:21   [#02]

fajne polecenie

wazne jak to inwestycja

standardowo szuka sie u marszałka, wojewody, kuratora

na inwestycje sportowe w UKFIT, czasami dokłada totalizator sportowy

prywatni sponsorzy(rzadko ale mozliwe)

jest dotacja celowa od wojewody na wyposażenie (trzeba odebrać obiekt, zrobic kosztorys na wyposazenie  złozyc i czekac)

firmy ubezpieczeniowe pokrywaja ok 20 % kosztów instalacji urzadzeń zwiekszajacych bezpieczeństwo (maja taki fundusz prewencyjny czy jakos tak:-)

no i zbiórka przez społeczne komitety na ich konto:-)

RGT05-06-2003 11:02:48   [#03]
Uściślenie; prace dotyczą termomodernizacji obiektu (wymiana okien, ocieplenie ścian, dachów, itd.)
Gaba05-06-2003 15:46:51   [#04]
organ (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) pownien napisać do funduszy akcesyjnych!!!
Maryśka205-06-2003 20:43:52   [#05]

Cicho!!!!!!!

Bo jeszcze nasze organy usłyszą i skorzystają z tego rewelacyjnego pomysłu ;-)))
kuba05-06-2003 22:27:48   [#06]
Można jeszcze coś załatwiać w Wojwódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (jeśli termomodernizację połączyć z wymianą pieców w kotłowni na bardziej ekologiczne)
stan05-06-2003 22:34:52   [#07]
Szkoła nie ma osobowości prawnej i  z moich doświadczeń wynika, że żaden z tych funduszy nie podpisze umowy z dyrektorem szkoły a jedynie ze starostą.
:-(
Pozdrawiam
stan
kuba05-06-2003 22:37:03   [#08]
Zgadza się. Ale w moim przypadku ja przygotowywałem wniosek, wszystkie wyliczenia itd. a wójt podpisał, bo to ja miałem szukać pieniędzy na wymianę kotłowni w swojej szkole.
Adaa05-06-2003 23:02:31   [#09]

inną mozliwośćią jest

Program Aktywizacji Obszarów Wiejskich (PAOW)

nie wiem RTG skad pochodzisz , no ale jesli nie Ty to moze inni skorzystają

mozna ubiegac się o dotację w ramach komponentu B2, w wybranych województwach....oto krótka informacja

Zadaniem podkomponentu B2 jest ...
     ... poprawa warunków i poziomu nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenach wiejskich objętych najwyższym bezrobociem. O dotacje mogą ubiegać się niżej wymienione jednostki samorządu terytorialnego:

-  gminy wiejskie
-  gminy wiejsko-miejskie, z wyłączeniem zadań w szkołach miejskich
-  powiaty, z wyłączeniem zadań w szkołach miejskich ...

... na terenie siedmiu województw: Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Zachodniopomorskiego.


      Podkomponent B2 wdrażany będzie dwufazowo:
Faza I: zadania remontowo-inwestycyjne obejmujące:
-  rozbudowę, remonty i modernizację budynków szkolnych (maksymalne dofinansowanie ze środków PAOW 42%)
-  remonty i wyposażenie świetlic maksymalne dofinansowanie ze środków PAOW 42%)
Faza II: zadania szkoleniowo-dydaktyczne obejmujące:
-  szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół (maksymalne dofinansowanie ze środków PAOW 62%)
-  szkolenia informatyczne (maksymalne dofinansowanie ze środków PAOW 62%)
-  zakup środków dydaktycznych (maksymalne dofinansowanie ze środków PAOW 59%)
-  zakup oprogramowania komputerowego (maksymalne dofinansowanie ze środków PAOW 67%)
Ewa z Rz06-06-2003 04:37:58   [#10]

Adaa...

Nie wiem jak gdzie indziej, ale u nas na podkarpaciu, faza I juz sie skończyła (w 2002 roku), a faza II - ma się rozpocząć realizacja, ale wnioski trzeba było składac do końca kwietnia (jeśli mnie pamięć nie myli) 2002 roku...
Adaa06-06-2003 08:17:51   [#11]

nie wiem ewo

to juz sprawdzi zainteresowany

wiem tylko,ze zaplanowano pomoc w ramach tego do 2010 czy nawet do 2015  roku, więc nie moze być tylko jednego terminu składania wniosków

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]