Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jeszcze raz o sztuce
strony: [ 1 ]
Elusia02-06-2003 18:20:12   [#01]
Wiemy już, że nie da się wpisać w kl. VI sztuki na świadectwie. W innych wątkach pisaliście, że trzeba powtórzyć ocenę i do plastyki i do muzyki.Czy ktoś z was ma jakieś konkretne pismo z menu w tej sprawie?  Jeżeli tak, to proszę wrzucić.
beera02-06-2003 18:32:21   [#02]

Elusiu

mamy pismo OSKKO w sprawie:

http://oskko.vulcan.pl/oskko/stanowisko-swiadectwa03-2003.htm

i odpowiedź MENISu,

http://oskko.vulcan.pl/oskko/swiadectwa-03-2003.html

z najistotniejszy w sprawie fragmentem:

3. Nie sądzę, by nauczyciel korzystający z możliwości zestawiania zajęć edukacyjnych w blok przedmiotowy (przy wyraźnym warunku zapewnienia realizacji zadań wynikających z podstawy programowej oraz zachowania wymiaru godzin poszczególnych

zajęć edukacyjnych, określonego w ramowym planie nauczania), miał jakiekolwiek trudności w ustaleniu klasyfikacyjnych ocen końcoworocznych z poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych wchodzących w skład bloku przedmiotowego.

 

i nasza dyskusja na wątku:

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2217

Elusia02-06-2003 19:31:32   [#03]
No dobrze, ale sztukę mieli w zeszłym roku, a wtym roku ani muzyki ani plastyki. To jak nauczyciel ma pamiętać, czy lepszy był z muzyki czy z plastyki, czy może buł tak samo dobry?
beera02-06-2003 19:43:35   [#04]

szczerze?

to, co byś Elusiu nie zrobila jest to tak samo bez sensu..

warto machnąc ręka i wystawic takie same oceny z jednego i z drugiego

Elusia02-06-2003 19:56:34   [#05]

No więc właśnie. Tyle tylko, że ja miałam dwóch nauczycieli - każdy uczył swojego. Potem wystawiały wspólną ocenę. Jak sobie przypomnę, co się wtedy działo przy uzgadnianiu.... Jak teraz się dowiedzą, że przepsać trzeba ocenę do dwóch przedmiotów....

Czy nasze życie nie mogłoby być spokojniejsze?

beera02-06-2003 20:06:14   [#06]

o rany...

ale masz :-)

byloby to nawet smieszne, gdyby nie to, ze jakoś nie jest...

Elusia04-06-2003 16:48:57   [#07]

ukazało się

Ocenianie zajęć z muzyki i plastyki

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi ustalania ocen z muzyki plastyki w szkołach podstawowych i gimnazjach, uprzejmie wyjaśniam.

Do końca roku szkolnego 2001/2002 podstawa programowa kształcenia ogólnego w ww. typach szkół zawierała przedmiot sztuka (muzyka, plastyka). Od roku szkolnego 2002/2003 podstawa programowa kształcenia ogólnego dla tych szkół uwzględnia dwa przedmioty: muzykę i plastykę.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 12 lutego 2002 roku w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych dopuszcza w § 3 ust. 10 możliwość wprowadzenia w szkolnym planie nauczania zestawiania zajęć edukacyjnych w blok przedmiotowy, w ramach którego prowadzone jest zintegrowane nauczanie treści i umiejętności z różnych dziedzin wiedzy, realizowane w toku jednolitych zajęć edukacyjnych. Warunkiem jest zapewnienie realizacji zadań wynikających z podstawy programowej oraz zachowanie wymiaru godzin poszczególnych zajęć edukacyjnych, określonego w ramowym planie nauczania. Jeden z tak tworzonych bloków przedmiotowych został nazwany "sztuką".

Blok przedmiotowy nie jest przedmiotem.

Jest natomiast formą realizacji przedmiotów wchodzących w skład tego bloku.

W dokumentacji dotyczącej końcoworocznego oceniania ucznia (arkusze ocen, świadectwa szkolne) należy ustalić oceny z każdego przedmiotu wchodzącego w skład bloku przedmiotowego.

Zgodnie z § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz. U. Nr 6, poz. 73 z późniejszymi zmianami) na świadectwach ukończenia szkoły wpisuje się również te obowiązkowe zajęcia edukacyjne i uzyskane z nich oceny końcoworoczne, z których nauka, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, zakończyła się w klasie programowo niższej.

Jeśli więc w roku szkolnym 2002/2003 w klasie VI szkoły podstawowej i w klasie III gimnazjum szkolny plan nauczania nie przewiduje muzyki plastyki, a nauka z tych przedmiotów zakończyła się w odpowiednio niższej klasie programowej jako sztuka, na świadectwie ukończenia szkoły w miejscach przeznaczonych na wpisanie ocen z muzyki plastyki należy:

Opracował Zenon Frączek

Marek Pleśniar04-06-2003 17:12:21   [#08]

jakoś to skoordynujmy;-)

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2829#FBK

Elusia04-06-2003 17:15:54   [#09]
Wkleiłam, a potem zobaczyłam, że wyżej jest nowy wątek. Sory za zamieszanie
Marek Pleśniar04-06-2003 17:46:36   [#10]
a mieszaj:-)))
Elusia04-06-2003 18:59:40   [#11]
Upał mi mózg zlasował (ulubione powedzonko mojego ślubnego), a poza tym miałam konkurs. Nie wiem z kim i co mieszam. Liczę, że w październiku mi przejdzie ;-))) Tylko na kogo???
Marek Pleśniar04-06-2003 19:05:22   [#12]

hmm, a co wstawisz? Klamerkę czy punkciki? ;-)

Ze względu na stwierdzenie:

Nie sądzę, by nauczyciel [...] miał jakiekolwiek trudności [...]

oroponuje owemu urzędnikowi ministerialnemu nadać honorowy tytuł El No Problemo;-)

Roman K04-06-2003 19:23:10   [#13]

Proponuję przyjąć przez aklamację BEZ GŁOSOWANIA!!!!!!

heheheh

Roman_K

beera04-06-2003 19:31:18   [#14]

a jak to miałaś konkurs?

i nic o tym nie wiemy????

.....

te klamerki są niezłe- czy one widnieją na wzorze?

Jersz04-06-2003 19:46:10   [#15]

Romanie K?

A jak wybierzemy sposób głosowania?

;-)) Jersz

Roman K04-06-2003 19:50:10   [#16]

Proponuję na tym zakończyć używanie sobie nt interpretacji..... Tak będzie .... politycznie;)

Marek Pleśniar04-06-2003 20:20:20   [#17]
No Problemo Romanie;-)
BożenaB05-06-2003 13:55:13   [#18]

Teraz ja ...

pointerpretuję ;-))
NIe istnieją żadne przedmioty. Są tylko zajęcia edukacyjne: obowiązkowe i nieobowiązkowe. Można się o tym przekonać czytając rozp o klasyfikacji. Czy w nim pisze coś o przedmiotach? Pisze tylko o zajęciach edukacyjnych.

Oto cytat z ostatniej now. rozp o swiadectwach (z lutego 2003)
  "2a. Nazwy zajęć edukacyjnych wpisuje się w pełnym brzmieniu. Dopuszcza się wpisywanie nazwy zajęcia edukacyjnego w dwóch wierszach, z tym że w pierwszym wierszu przeznaczonym na wpisanie oceny z zajęcia edukacyjnego wstawia się poziomą kreskę.";
Niestety, przedmiotów tu nie ma :-). Jakby ministrestwo chciało, żeby przedmioty były, to by ministerstwo napisało "Nazwy przedmiotów ...". ;-))
RomanG06-06-2003 11:23:30   [#19]

Nomen omen

ministrestwo

;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]