Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czuj się odwołany.
strony: [ 1 ]
dareks30-05-2003 13:01:51   [#01]
W związku z reorganizacją gminnej oświaty  odwołano mnie ze stanowiska dyrektora gimnazjum.

Jako podstawę prawną przyjęto   Art.20, ust.1 pkt.2 i ust.3 Karty Nauczyciela.

W moim przekonaniu podstawa prawna jest niewłaściwa. Jeżeli już mam się czuć odwołany powinni przywołać Art.38, ust. 2 ustawy o systemie oświaty.

Czy mam rację?
Marek Pleśniar30-05-2003 13:16:35   [#02]
Też tak mi się wydaje. A gdzie jesteś czy też byłeś zatrudniony jako nauczyciel? Czy tracisz w ogóle pracę w tej szkole?
Rycho30-05-2003 13:41:42   [#03]

organ prowadzący nie jest pracodawcą

dyrektora szkoły.

Art. 20 wskazuje dyrektora szkoły jako jedyną osobę uprawnioną do jego zasosowania:

 "Art. 20. 1. Dyrektor szkoły w razie: ......"

I artykuł ten w konsekwencji rozwiązuje przecież stosunek pracy. A dyrektor szkoły jest zatrudniony w szkole jako nauczyciel. Nauczyciel, któremu powierzono funkcję kierowniczą.

Tak więc zeby zwolnić dyrektora szkoły z pracy powinno się go najpierw odwołać z funkcji (organ) a potem nowy dyrektor może zwolnić nauczyciela z pracy. Bo organ prowadzący nie ma do tego kompetencji.

Do odwołania dyrektora szkoły służy wyłącznie art. 38 USO.

dareks30-05-2003 14:11:50   [#04]

jestem

zatrudniony w gimnazjum. Reorganizacja polegać ma na połączeniu przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.

Praktycznie pracy nie powinienem stracić, ale ...... kto wie - dla właścicieli naszj gminy to by było rozwiązanie optymalne.
ewa30-05-2003 14:45:48   [#05]

dareks

zabezpiecz sobie godziny jako nauczyciel w projekcie organizacyjnym na nowy rok szkolny i nie ma podstaw by Cię zwolnić. Reorganizacja nie powoduje chyba utraty godzin do którychmasz kwalifikacje, aby uczyć jako nauczyciel ?
W związku z reorganizacją obowiązki wynikające ze stoisunku pracy przejmuje nowy pracodawca czyli Zespół Szkół, którego reprezentować będzie dyrektor.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]