Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziewczęta z ośrodka
strony: [ 1 ]
RomanG28-05-2003 20:30:43   [#01]

W niedzielę obejrzałem trzeci odcinek filmu Roberta Glińskiego (tego od "Cześć, Tereska!") pod powyższym tytułem.

I co widzę? Dziewczyna wraca z przepustki i od razu idzie do pokoju wychowawców, gdzie 2 panie dokładniutko przepatrują jej rzeczy.

Film kręcono w jednym z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Więc ja szybciutko przeglądam przepisy regulujące pracę takich ośrodków, szukając wyraźnej delegacji, że tak wolno.

Daję konia z rzędem temu, kto takową znajdzie.  :-)

Dzwonię do tego ośrodka, rozmawiam z panią dyrektor, czy nie boi się oskarżeń o naruszenie Konwencji o prawach dziecka (bo ponoć może tylko policja itd. - znacie te argumenty).

Pani dyrektor się nie boi. Mówi, iż Konwencja przyjmuje dobro dziecka za najwyższe kryterium, jej zadaniem jako dyrektora jest przede wszystkim sprawować skutecznie pieczę nad dziewczętami, zapewnić bezpieczeństwo i uchronić przed demoralizacją. Mówi, że jeśli ktoś jej udowodni, że takie przewidziane przez regulamin ośrodka procedury są sprzeczne z dobrem dziecka i z jej obowiązkami zapisanymi w prawie, to regulamin zostanie zmieniony.

Ciekaw jestem, czy któryś rzecznik praw dziecka ośmieliłby się zaskarżyć taki regulamin jako sprzeczny z prawem...

Film pani dyrektor obiecała mi przegrać. Od teraz, gdy jakiś rzecznik powie, że nauczyciel nie ma ustawowej delegacji do przeszukania rzeczy dziecka, po prostu pokażę mu kasetę.

Anno Domini 2003, pisane pod rządami obecnej Ustawy o systemie oświaty :-)

Marek Pleśniar28-05-2003 20:32:25   [#02]
hmm, chyba załatwiłeś ośrodkowi wizytację i interwencję obrońców praw:-)
Renatka29-05-2003 09:06:49   [#03]
 A może wszyscy staniemy murem i powiedzmy by nie odbierano nam możliwości wychowywania , działania w imię dobra dziecka bo z tego wychodzi paranoja ( wiem kij ma dwa końce ale nie może być tak ,że nic nie można
RomanG29-05-2003 11:03:44   [#04]

Renatko

Czy masz jakiś konkretny pomysł na to "stanięcie murem"?  :-))
Gaba29-05-2003 21:23:22   [#05]
+ niebieskich z linią
Renatka30-05-2003 12:53:41   [#06]

 myślę ,że trzeba nagłaśniać nasze stanowiska i próby pomocy dzieciom od naszej strony w środkach masowego przekazu wcześniej jako przykłady ( z zaznaczeniem na jakie problemy prawne i inne natykamy się w tej pracy  ) bo szum koło nas robi się jak dziennikarze nagłaśniają ciekawe dla nich przypadki wtedy wszyscy są mądrzy  i zabierają głos oceniając

Uważam ,iż sami nauczyciele ,wychowawcy nie doceniają własnej pracy nie potrafią się chwalić -a mają czym nie ukazują tej mrówczej codziennej pracy a szkoda ( można wykorzystać lokalną prasę ,telewizję, zebrania z rodzicami ) i nie myślę tu o awansie tylko o planowym działaniu przemyślanym .

a tan mur to taki abyśmy sami sobie nie podcinali skrzydeł brak mi dobrze pojętej solidarności zawodowej ale o tym już pisano .....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]