Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ocena dorobku zawodowego – co może wicedyrektor ???
strony: [ 1 ]
krystyna28-05-2003 10:40:57   [#01]

Jestem wice i mając sporą grupę awansujących nauczycieli (ok. 20), podzieliłyśmy się nimi z dyr. po połowie – zgodnie z tym, jak się nimi “opiekujemy” przez cały rok tzn. hospitujemy, monitorujemy przebieg stażu itp...

Pisząc do tej pory oceny dorobku zawodowego, a robię to bardzo solidnie, dawałam taką ocenę do podpisu dyr. i niby po kłopocie...

Ale dyr. uważa (i trochę racji ma.....), że skoro ocena ta nie ma żadnej godziwej skali, to nie trzeba wcale się wysilać i każdy jej nauczyciel dostaje kilka ogólnikowych zdań...

Tymczasem ja piszę i piszę, wartościuję, potwierdzam to i owo itp

... itd...

No i zasiał mi się problem......

Połowa ocen będzie takich, a połowa TAKICH....

Czy dać sobie spokój i przejść na wersję dyr. – skoro i tak jej podpis firmuje papier ???

Czy pisać po swojemu dalej – ale wtedy mam wrażenie, że gdzieś na trasie do

gabinetu dyr., moja praca po prostu znika.......

Czy moje oceny mogę podpisywać ja ?

W komisjach już pracowałam, a wszystkich stażystów też “awansowałam” sama – powołana przez dyr. na przewod. Komisji kwalifikacyjnej.

No to mogę, czy nie ?

Już kiedyś była dyskusja “co może wicedyrektor”, ale chcę się upewnić, które z wymienionych papierów mogę podpisywać, a które NIE i DLACZEGO :

  1. Robię zastępstwa
  2. Rozliczam godziny ponadwymiarowe – i z moim podpisem idą do księgowości
Zwalniam uczniów z wych. fiz. – moja pieczątka Podpisuję kart wycieczek Potwierdzam zaświadczenia o zarobkach Podpisuję zaświadczeni, że “uczeń jest uczniem” Robię projekt, ale daję do podpisu dyr. Prowadzę księgę zarządzeń, ale daję do podpisu dyr. Gdy nie ma dyr. – podpisuję przelewy – mam upoważnienie Dawniej oisałam oceny pracy swoich nauczycieli, ale potem jużich nie podpisywałam, tylko podsuwałam do podpisu dyr. No a teraz kusi mnie podpisywanie napisanych przeze mnie ocen dorobku zawodowego........

Więcej grzechów nie pamiętam, nie za wszystkie żałuję, ale z których powinnam się poprawić ?????

krystyna28-05-2003 10:43:49   [#02]

zniknęły numerki...

kopiowałam z Worda, gdzie wszystkie czynności były pięknie ponumerowane - a teraz numerki zniknęły, zostały tylko 1 i 2, a reszta zleła się w mętną całość - DLACZEGO ???
Zola28-05-2003 23:30:47   [#03]

Krystyno ,ja tylko w kwestii ocen
w poprzednich latach pisałam bardzo ogólnikowo,bo nauczyciel składał całe mnóstwo papieru
w tym roku moje ocy w zalezności od ilości działań nauczyciela są 3-5 stronicowe, staram się w ocenie umieścić stwierdzenia dotyczące realizacji  zadań koniecznych do uzyskania wyższego stopnia,robię to w mysl,że dyrektor zbiera informacje o pracy nauczycilea,no to jak zbiera to po coś a nie do szuflady

krystyna29-05-2003 00:11:34   [#04]

jeszcze raz...

Czasami fajnie odpowiadacie na różne pytania, zwłaszcza gdy jest ich zbyt dużo - TAK lub NIE.

No to ja jeszcze raz przekopiuję swoje, ponumeruję i grzecznie poczekam na nawet najkrótsze sugestie:

Które z wymienionych papierów mogę podpisywać, a które NIE i DLACZEGO :

  1. Robię zastępstwa
  2. Rozliczam godziny ponadwymiarowe – i z moim podpisem idą do księgowości
  3. Zwalniam uczniów z wych. fiz. – moja pieczątka
  4. Podpisuję karty wycieczek
  5. Potwierdzam zaświadczenia o zarobkach
  6. Podpisuję zaświadczenia, że “uczeń jest uczniem”
  7. Robię projekt, ale daję do podpisu dyr.
  8. Prowadzę księgę zarządzeń, ale daję do podpisu dyr.
  9. Gdy nie ma dyr. – podpisuję przelewy – mam upoważnienie
  10. Dawniej oisałam oceny pracy swoich nauczycieli, ale potem jużi ch nie podpisywałam, tylko podsuwałam do podpisu dyr.
  11. No a teraz kusi mnie podpisywanie napisanych przeze mnie ocen dorobku zawodowego........
Zola29-05-2003 00:24:24   [#05]

i tu sie nie dziwię,że cie kusi,jako wice robiłam większośc ocen i wniosków o nagrody a podpisywał dyrektor , i to troche bolało ,bo moja praca i nigdy nie robie tego swojemu wice

odpowiem tak jak prosisz ale nie wiem czy sie gdzieś nie mylę ,tak jest u mnie
1.tak
2.tak
3.nie
4.tak
5.nie
6.sekretariat
7.robię sama - konsultuję
8.robie sama - konsultuję
9.tak
10.robie sama
11.robie sama
tam gdzie robię sama, uważam,że powinien podpisywać dyrektor,uważam, ze to jego kompetaencja i nie chcę i nie lubie podpisywać sie pod cudzą pracą
może to robić wice gdy nie ma dyra (ale to musiałby byc dłuższy czas)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]