Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans cd.
strony: [ 1 ]
MorskaKrystyna26-05-2003 16:10:11   [#01]
Czy stażysta, który złozy sprawozdanie ze stazu w dniu 30 czerwca może być "rozpatrywany" w sesji zimowej? Czy te sesje odnoszą się tylko do kontraktowych i mianowanych ?
jestem w kropce, bo stażysta nie ma przygotowania pedagogicznego, robił w trakcie trwania stażu, zdawać egzamin będzie gdzieś w czerwcu ale kiedy wyniki tego nikt nie wie. Chodzi o dobrego anglistę .
Ewa z Rz26-05-2003 16:17:50   [#02]

sesja letnia trwa DO KOŃCA lipca!

Czyli możesz "rozpatrywać" stażystę spokojnie. On ma obowiązek złożenia wniosku nie później niż w ciągu 30 dni od zakończenia stażu. Jeśli się zmieści, to spokojnie komisja może sie nim zająć w lipcu.

Jak się nie zmieści, to zaczyna staż od początku...

Rozporządzenie mówi o tym, że wnioski złożone do 30 lipca muszą być rozpatrzone w sesji letniej, ale nie broni rozpatrywania też wniosków złożonych później - jeśli tylko komisja da radę...

Ewa z Rz26-05-2003 16:26:50   [#03]

przepraszam...

W tym pospiechu pomieszałam terminy...

Stażysta ma 30 dni od zakończenia stażu na złożenie sprawozdania. Dyrektor wystawia ocenę dorobku, i o ile n-l nie kwestionuje tej oceny, ma 14 dni na złożenie wniosku do komisji. O ile wniosek ten wpłynie przed 31 lipca, to MOŻE byc rozpatrzony w sesji letniej. Jeśli zostanie złożony później, to musi czekać do stycznia.

Jeśli złożony wniosek nie spełnia wymagań formalnych (brakuje np. zaświadczenia o p.p.), to komisja wzywa do uzupełnienia wniosku wyznaczając termin. Gdy n-l uzupełni komisja rozpatruje wniosek w tej samej sesji - postepowanie zostało rozpoczęte.

benedu gda26-05-2003 16:39:16   [#04]

Chcem i nie muszem?:-)

Art. 10 ust. 2. Z osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, z zastrzeżeniem ust. 3, i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego, z zastrzeżeniemust. 7. W przypadkach, o których mowa w art. 9c ust. 11 i art. 9g ust. 8, w razie ustalenia dodatkowego stażu, z nauczycielem stażystą nawiązuje się stosunek pracy na czas określony na kolejny jeden rok szkolny.

3. W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nie posiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.

Krystyno,

stażysta, który w okresie stażu nie uzyskał przygotowania pedagogicznego dalej odbywa staż (z mocy prawa). Sprawozdanie składa dopiero po uzyskaniu przygotowania pedagogicznego. Tak to ja czytam (nie wiem czy ze zrozumieniem?:-)

Jeśli jest dobry - jak piszesz - cóż stoi na przeszkodzie, żeby całą procedurę awansową przeprowadzić w lipcu i od września mieć wdzięcznego kontraktowego?:-)

MorskaKrystyna27-05-2003 07:52:25   [#05]

acha

czyli mogę spokojnie czekać aż dziewczynie dadzą papier, że uzyskała przygotowanie pedagogiczne i dopiero przyjąć od niej wniosek o postępowanie kwalifikacyjne. Dzięki

Jeszcze jedno pytanie Ewo, w rozporządzeniu jest mowa o 30 czerwca jako ostatecznym terminie składania wniosków rozpatrywanych w sesji letniej a ty piszesz, że 31 lipca - czyżby gdzies po drodze była jeszcze jakaś zmiana tego rozporządzenia?

 

§ 8.

1. Wnioski o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego rozpatrywane są w kolejności ich wpływu.

2. W przypadku złożenia wniosku, wraz z dokumentacją, przez nauczyciela kończącego staż w danym roku szkolnym do dnia 30 czerwca tego roku, postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne powinno być podjęte oraz zakończone w tym samym roku szkolnym, jeżeli wniosek i dokumentacja spełniają wymagania formalne.

3. W przypadku złożenia wniosku, wraz z dokumentacją, przez nauczyciela kończącego staż w danym roku szkolnym po dniu 30 czerwca tego roku, postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne powinno być podjęte i zakończone nie później niż w styczniu lub w lutym następnego roku kalendarzowego, jeżeli wniosek i dokumentacja spełniają wymagania formalne."

benedu gda27-05-2003 08:01:30   [#06]

Sprawnie = skutecznie = jeszcze w tym roku szkolnym:-)

Krystyno, precyzyjnie:

dopiero po uzyskaniu przez tę nauczycielkę przygotowania pedagogicznego dokonujesz oceny jej dorobku po zakończonym w tym dniu stażu. Oczywiście wszystko możesz mieć gotowe dzień przed:-)

Ten termin 30 czerwca jest tylko terminem instrukcyjnym, prace komisji trwają do końca lipca, czyli jeśli ktoś złoży wniosek w połowie lipca też może być jeszcze awansowany, to zależy od sprawności dyrektora i komisji:-)

Rozumiem, że "te numery" na poziomie organu prowadzacego albo organu sprawującego nadzór pedagogiczny moga się nie udać - tam procedura biurokratyczna miele powoli:-)

Pozdrawiam

MorskaKrystyna27-05-2003 21:33:11   [#07]

acha 2

To teraz juz wiem wszysko: "mogem ale nie muszem"

pozrawiam

fredi31-05-2003 19:40:37   [#08]

jestem w kropce, bo stażysta nie ma przygotowania pedagogicznego.

a jezeli nie będzie miał po skończeniu dodatkowego stażu?

fredi31-05-2003 19:41:37   [#09]
tzn. jeżeli nie ma uprawnien pedagogicznych to nie ma prawa składać zadnych sprawozdań?
Basik31-05-2003 21:27:11   [#10]
mam ten sam problem - ale bez sentymentu do stażysty. Właśnie jest na zwolnieniu lekarskim/tygodniowym/, bo ma zaliczenia. Pracę rozpoczęła po liceum, a oczekiwania w stosunku do mnie, jakby była nizastąpiona.Jej stosunek do pracy/mam na myśli te zwolnienia/ nieco mnie denerwuje.
MorskaKrystyna01-06-2003 06:35:32   [#11]

fredi

stażysta musi mieć pełne kwalifikacje do awansowania.

Jeśli nie ma uprawnień i nie robił ich w czasie trwania stażu to nie ma co składać sprawozdań.

Po dodatkowym stażu trzeba się będzie z nim pożegnać.

fredi01-06-2003 13:57:17   [#12]
sądzę, ze juz mogę się z nim pozegnać

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]