Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oświadczenie majątkowe dyrektora szkoły.
strony: [ 1 ]
MaDem23-05-2003 22:11:21   [#01]

Czy dyrektor szkoły jako pracownik samorządowy (Ustawa o Samorządzie Gminnym z dn. 23.11.2002r.), musi składać oświadczenie majątkowe swoje i małżonka, czy też nie ma statusu pracownika samorządowego (Dz. U. z 2001 Nr 142),  gdyż jest zatrudniony na podstawie Karty Nauczyciela i jedynie powierzono mu stanowisko. Według interpretacji, ustawa nie nakłada obowiązku składania oświadczenia o swoim stanie majątkowym. Organ prowadzący szkołę domaga się oświadczenia. Kto ma rację????

Kto i kiedy może sprawdzać oświadczenia majątkowe złożone w zamkniętej kopercie?

ewa23-05-2003 23:48:46   [#02]

to jest tak: statusu pracownika samorządowego nie ma, ale pod ustawę o samorządzie gminnym jako kierownik jednostki organizacyjnej gminy, a nie nauczyciel  podlega. Czyli póki co musi. No chyba,że coś się pozmienia :-)) więcej na ten temat http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2472#FBK

HenrykB27-05-2003 23:53:06   [#03]

I musiał informować o pracy małżonka w jednostkach gminnych, i musiał informować o działalności gospodarczej małżonka prowadzonej na terenie gminy.

Inaczej jest zwolniony w bardzo brzydkim trybie...

Zola28-05-2003 00:49:16   [#04]
u nas tak zwolnili dyrektora szpitala
HenrykB28-05-2003 08:20:31   [#05]

Słyszałem o zwolnieniach dyrektorów szkół, którzy zlekceważyli.

A maj się kończy...

Adaa28-05-2003 18:42:11   [#06]

w majowym numerze DS podana jest interpretacja ich prawnika , z której wynika ze dyrektorzy szkół nie mają obowiązku składania oświadczeń majątkowych

oczywiscie trudno powiedziec , czy mozna na tej interpretacji polegać, ciekawym jest jednak fakt,ze teraz kiedy oswiadczenia juz poszły prawnicy odwazniej wypowiadaja się co do koniecznosci ich składania:-)

ewa28-05-2003 18:58:41   [#07]

no jak Adaa mi to podesłała...

 ... to jej mailem odpisałam zacytuję go tu trochę, ale nie całkiem, bo ocenzurować ;-) trzeba było :-))

wywód dla mnie mądry tylko, że ten prawnik  zapomniał o jednym jest jeszcze ustawa o samorządzie gminnym art.24 h, która na nas nakłada "obowiązek" składania tego oświadczenia. Poza tym zgadzam się z nim nie ma takiego zapisu w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności i nie jesteśmy pracownikami samorządowymi, ale  podobno podlegamy pod ustawę o samorządzie :-((((((((((  i i tyle.

Trybunał został jeno chyba :-)
Adaa28-05-2003 19:00:09   [#08]

no:-)

ocenzurowała pięęęknie:-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]