Forum OSKKO - wątek

TEMAT: TPSA
strony: [ 1 ]
Gaba20-05-2003 07:43:04   [#01]

Proszę Was o opinię, bo od wczoraj wydaje mi się, że podłączyłam się do Matriksa.

Wczoraj otrzymałam 25 faktur korygujących nasze szkolne należności wobec TPSA in - na kwotę 2 950zł. Jest to wynik przeżycia szoku razem z księgową w marcu na widok rachunku za Internet na wys. 460zł, a potem był nasz protest... i eleganckie pismo.

Wczoraj zaproponowano mi, że TPSA odda dług wobec szkoły w kolejnych rachunkach (obliczyłam, że przez 2 lata by mi tak oddawał), potem po dyskusji ew. mogą mi przesłać na rachunek w całości.

No dobra, ale... ale...

Ale ja sobie jeszcze przypomniałam - te moje prośby o sponsorów, te wyżebrane pieniążki, by dozbierać każdy grosik na rachunek.

Opadły mi ręce, gdy doszłam do wniosku, że to my byliśmy sponsorem.

 

Czy - bo to jest pytanie właściwe, mogę prosić firmę o rekompensatę?

Czy słusznym jest (to mnie nie interesuje za bardzo) domaganie się odsetek? A może to mój obowiązek jako szefa...  :(

Najbardziej by mnie interesowało w imię naprawy szkód - zamontowanie darmowo neostrady.

A może jestem tylko chciwa, by nie powiedzieć pazerna, i się wygłupię?

Czy ktoś się spotkał z takimi dziwnymi sytuacjami ze strony TPSA?

Czy powyższe brzmi jakoś logicznie - bo księgowa patrzyła wczoraj na 25 faktur i się śmiała histerycznie...

Elusia20-05-2003 11:12:12   [#02]
Jak tak na początku czytałam, to myślałam, że to TY jesteś tyle winna i aż mnie zatkało. Nie wiem, co Ci poradzić, bo wolę jakoś nie wchodzić w bliższe kontakty z tym monopolistą. Spróbować chyba nie zaszkodzi. Chociaż, kto ich tam wie....
Mariola20-05-2003 14:10:20   [#03]
ja bym spróbowała z neostradą...
nie zaszkodzi, a może się uda?
Marek z Rzeszowa20-05-2003 14:20:15   [#04]

Jak masz SDI to neostrada jest już bardzo tania (200zł dopłaty jednorazowej i 50 zł więcej do abonamentu). Więc się nie opłaca.

Myślę, że nie masz upoważnienia do wynegocjowania rat sięgających 2 lat. Jak to rozliczysz w Bilansie?

Twardo się uprzyj, ewentualnie przekaż sprawę organowi. Oni mają zaplecze prawne.

Marek

JCK20-05-2003 14:47:59   [#05]

gaba bierz forsę i w nogi

długi ściągaj jednorazowo bo potem masz kłopot z tym co pisze MArek czyli z bilansem. Zresztą TPSA jak jemu jest się cos dłużnym to natychmiast chca (ode mnie 1,-zł +VAT) ale ja od nich 500,-zł za nieprawidłowe naliczenie internetu biegałem 3 miesiące( bo oni isę nie mylą). Zamiast odsetek do których zwracania chyba nie są skorzy zażycz sobie prezent dla szkoły i ciort z nimi. POzdrawiam Jacek
Gaba20-05-2003 16:14:56   [#06]

dodaliście mi otuchy! To nieprawdopodobne, że TPSA może szkołę oskubać na 2900 - na raty się nie zgadzam, przede wszytskim dlatego, że nie będę ich sponsorować przez dwa lata (a brakowało mi właśnie na dofinansowanie przenosin pracowni internetowej).

 

Myślę/marzę o neostradzie (może rzeczywiscie z lekką taką nieśmiałością uda mi się namówić TPSA na rekompensatę)!

 Teraz mamy umowę na 600 impulsów darmowych - nie jest to wprawdzie SDI, więc mnie ta neostrada kusi, właśnie przez te darmowe impulsy narobiły się głupoty, bo nam naliczano te 600 impulsów, żadając zapłaty.

Gdybyście moją minę widzieli, kiedy otwierałam trzecią, piątą, dziesiątą fakturę korygującą... = 2900!

I mnie to potem zdołowało (wpierw zobaczyłam oczywiście przed oczyma duszy mojej parę sprzętów dla dzieciaków...) - a potem... cholerka, czy musimy być tak strasznie ciurlani z każdej strony???

 

PS. Zastanawiam się, czy się jeszcze ktoś nie pomylił. :)

Marek z Rzeszowa20-05-2003 17:31:31   [#07]

Instalacja neostrady kosztuje 854,93 zł. Abonament miesięczny 212,93 zł.

Tak czy inaczej nie kalkuluje Ci się to. Do tego musisz sprawdzić, czy numer, który posiadasz jest przystosowany do neostrady.

Z moich trzech tylko jeden się nadawał.

Marek

Elusia20-05-2003 18:11:06   [#08]
Ja też mam 600 impulsów. Ostatnio miałam do zapłaty więcej niż tylko abonament ( bo zawsze miałam tylko abonament)- mam tylko 6 informatyk i 5 kółek . W pierwszej chwili myślałam, że coś przegapiłam. Że umowa tylko na rok i zapomniałam przedłużyć. Że coś pokręcili. Od stycznia dostałam już 3 faktury za jekieś zaległości, których oczywiście nie było. No więc zadzwoniłam do nich. I dowiedziałam się, że to za przekroczenie limitu 600. Tak więc na dywanik informatyczkę. Rzeczywiście, bardzo dużo buszowali w internecie. Wszystko na szczęście się wyjaśniło.
Krystyna Za27-05-2003 12:00:48   [#09]

Neostrada w maju ma promocję!!!]

Instalacja kosztuje 399 zł +Vat abonament 199zł + Vat Tylko warunek: należy zgłosić się jeszcze w maju na ogólnopolską infolinię (bezpłatna) 0-800-102-102

Janusz Pawłowski27-05-2003 16:30:06   [#10]

Instalacja w maju (liczy się data zgłoszenia) kosztuje 399 zł brutto (już z Vatem).

Abonament również od czerwca spada - za umowę na czas nieokreślony będzie to ok 199 zł brutto - taką przynajmniej otrzymałem informację wraz z rachunkiem.
Tańszy abonament był w wypadku zawarcia umowy na cały rok - do tej pory było to 20 zł mniej.

Cennik podany w witrynie neostrady jest więc chyba nieaktualny - może dlatego, że jeszcze maj się nie skończył?

Mariola27-05-2003 22:37:41   [#11]

no to jestem w kropce

zaczęłam wstępne rozmowy z moim dyrkiem na temat zamiany  w szkole SDI na neostradę...
Ale dzisiaj nasłuchałam się od różnych ludzi samych złych rzeczy o neostradzie.
Niestety oni też wiedzieli to tylko ze słyszenia...
Czy ktoś z Was ma neostradę lub wie coś więcej z praktyki a nie teorii?
Z teorii wynika,że powinno być lepiej niż z SDI a podobno wcale tak nie jest.
Janusz Pawłowski27-05-2003 22:56:17   [#12]

Ja mam neostradę Mariolu.

Były kłopoty w okolicach grudnia/stycznia - wymieniali routery.
Paskudnie wtedy było - fakt.
O ile pamiętam, w związku z tymi kłopotami obniżyli abonament.

Od tej pory, przynajmniej we Wrocławiu - działa doskonale.
Transfer ze stron Polski - od 350 (w dzień) do 500 (w nocy) Mbps.
Oczywiście krótkimi momentami przygasa - nawet do 250 - ale raczej na krótko.

Z zagramanicy - 250 - 350.

Jak dla mnie - transfer doskonały.
Ale drogo - fakt.
Dla jednego kompa może nie warto - ale dla kilku - polecam.

U mnie w domu (rzadko wprawdzie, bo częściej jestem w pracy) chodzą 3 kompy - zupełnie nie czuć spadku transferu.
Oczywiście sieć na switchu - przy hubie pewnie dałoby się odczuć.

Janusz Pawłowski27-05-2003 22:58:02   [#13]
Oczywiście nie Mbps, ale kbps. ;-))
Rozmarzyłem się ;-)))
Renata27-05-2003 22:59:39   [#14]

Myślę, że warto przejść na neostradę. Rozmawiałam już w tej sprawie z naszym dyrektorem, jest za.:-)


Zaleta - jej przepustowość jest 4-krotnie większa od SDI. Wada- nie masz stałego adresu IP.

Renata27-05-2003 23:00:12   [#15]
Januszu:-)
Janusz Pawłowski27-05-2003 23:10:28   [#16]

Tak - brak stałego IP, to jest pewien problem.

Ale na stronę www dostaje się (za darmo) 100MB na serwerze neostrady - na szkolną witrynę w zupełności wystarczy.

Poza tym - przy stale włączonym, lokalnym, routerze (a nie ma powodu go wyłączać) - przydzielone IP się nie zmienia - bo nie ma kiedy. ;-))
Dla pewności niektórzy co kilkanaście minut (przeraszam za wyrażenie) pingują nawet wtedy gdy śpią - ale i to niepotrzebne. 
Można to wykorzytać.

Mariola27-05-2003 23:12:17   [#17]

w takim razie jeszcze jedno pytanie

na moich iMACach mam możliwość łączenia się z netem przez PPPoE bo tak się łączy przez neostradę (tak?)
ale teraz udostępniam internet przez router ASMAX nie przez serwer.
Pamiętam,że ASMAXA konfigurowałam z PCta .
Czy ASMAX będzie udostępniał net przy neostradzie?
Mariola27-05-2003 23:13:41   [#18]

cha

Janusz !
nie widziałam Cię :-)
Mariola27-05-2003 23:25:53   [#19]

no to jak?

wyczytałam na stronie TPSA wszystko co można na temat neostrady, i jeszcze o internetDSL (to mi się bardziej nawet podoba ale cena...)...
hm...
ja tak nie lubię zmian ale..
kurka sama nie wiem
mam w szkole postawione dwa huby, dyrek już mi nie da  kasy na swiche...
Janusz, z jednej strony tchnąłeś we mnie optymizm a z drugiej zasiałeś ziarnko niepokoju z hubami...
Na moim miejscu wymienialibyście?
Chyba byście wymieniali, ale wolę się dopytać :-)
Janusz Pawłowski27-05-2003 23:27:44   [#20]

Nie wiem

musisz zobaczyć do dokumentacji - może jakiś opis w sieci jest.

O ile wiem (ale mogę się mylić, bo nie jestem "sprzętowcem") nie każdy router obsługuje protokół PPPoE.
W dokumentacji ta informacja powinna być zawarta.
Zazwyczaj chwalą się, że obsługują modem ADSL - lub piszą wprost: "router dla neostrady".

Odpal www.asmax.pl poszukaj opisu Twojego routera.

Poza tym - bywają znaczące promocje na routery do neostrady.

Janusz Pawłowski27-05-2003 23:32:39   [#21]

To była odpowiedź na ASMAXa.

Co do wymiany - nie potrafię odpowiedzieć na pytanie "wymienialibyście", bo to ja wymieniam albo nie (to u mnie w domu, nie w robocie) - a wtedy problem jedynie w zasobności mojej kieszeni.

Natomiast wiele routerów ma już wbudowane kilkuportowe switche - gdy ich mało, to można to pożenić z hubami i też nie będzie tragedii.

Na pewno zaś: "huby + SDI" to ok 4 razy mniej niż "huby + Neostrada".

Mariola27-05-2003 23:33:32   [#22]

dzięki

widzę,że jeszcze faktycznie muszę pogrzebać żeby się na coś zdecydować
a koniec maja już tuż tuż...

:-)
Mariola27-05-2003 23:35:16   [#23]

masz rację

zawsze to szybciej ...
Zola28-05-2003 00:43:14   [#24]

mam w domu neostradę od 4 maja i rzeczywiscie jest lepszy  transfer, w sieci jest chyba 8 kompów i działa narazie bez zarzutu,mój syn ściąga dla siebie różne rzeczy i twierdzi,że nawet jak pracują w sieci wszystkie komputery to sie tego nie odczuwa

nie odpowiem na inne pytania Marioli, bo wstydze się wymawiać te wszystkie brzydkie wyrazy, których używacie ;-)))

w szkole tez już podpisałam umowę ,ale szcegóły techniczne to juz nie ja

Zola28-05-2003 00:43:54   [#25]
a i jak sie ma SDI to jest o jakąś połowę taniej
Gaba28-05-2003 05:14:39   [#26]

Bardzoście tu ładnie pogwarzyli, bardzo!

Ja sobie to teraz wydrukuję i jak jakiś facet coś - to ja mu...no jak to było o tych grzybach... aaa.. huby.

 

Fakt mam poczucie, że jestem w lesie.

 

Dziękuję za te hasła - skoro polecacie, to się nie boję, forsę znajdę - "porozmawiam z moim dyrektorem"  :)

 

gaba

Mariola28-05-2003 06:52:52   [#27]
:-)))
Marek Pleśniar28-05-2003 07:25:22   [#28]

przepraszam że nie o SDI ale za to o TPSA:-)

Zadzwonili wieczorem i spytali mnie na ile w skali 1-5 oceniam pracę TPSA.

Powiedziałem że na 2

a gdybym zaczynał wybór firmy telekomunikacyjnej to jaką bym wybrał i na ile to byłaby TPSA;-)

dałem 5 - że wybrałbym TPSA:-))

jak mnie obsługiwał Telepunkt? - dałem 1

czy poleciłbym jego usługi znajomym? dałem 5

:-))))

czyli wyszło mi iż TPSA jest do bani i ma średnią 1,5 w skali 1-5 ale poleciłbym ja wszystkim i sam wybrał ponownie w ciemno!

zgadnijcie dlaczego? ;-)

Janusz Pawłowski28-05-2003 10:50:24   [#29]

To stara prawda jak świat.

I często rodzi wiele nieporozumień.

To, że ktoś (coś) jest najlepszy nie znaczy wcale, że jest dobry.
Po prostu - wszyscy inni są od niego gorsi.

Nauczyciele szkół ponadpodstawowych wiedzą o tym doskonale - często z tego powodu dramaty różne się dzieją.
Najlepszy uczeń w gimnazjum nagle, w szkole średniej, dostaje trójczyny - to szok dla niego tym większy, gdy widzi, że są inni, którzy łapią piątki.

Nietrudno być najlepszym wśród słabeuszy.

---------------------------------

Ale lokalnie (w dużych miastach) TPSA zaczyna przegrywać ze znacznie tańszymi oferentami.
Kablówki, MPEC itp. - w końcu przejmą rynek internetu, gdy TPSA nie obniży znacząco abonamentów.

Sam bym wybrał kablówkę lub MPEC (koszty mniejsze, a dostęp do "szerokiego" internetu niewiele gorszy) - ale na moje osiedle wejdą najwcześniej za rok-dwa.

Gaba13-06-2003 05:52:08   [#30]

Veni, vidi, vici

- 2950 jest już na moim koncie!!! Hurra.

- w ramach poprawy obrazu/imidżu firmy TPSA funduje darmowy dostęp do neostrady dla mojej szkoły.

- czyli szok nr 2

Mariola13-06-2003 05:57:30   [#31]

Fiu, fiu !!!

gaba
darmowy dostęp czy darmowe założenie?

tzn. i tak jestem pod wrażeniem :-))
Gaba13-06-2003 06:23:38   [#32]

założenie, założenie - ale to i tak sukces, przecież ja nawet na to nie liczyłam, a tak trochę na bezczelniachę pisałam.

 

:)

Marek Pleśniar13-06-2003 08:47:18   [#33]
bardzo ładnie:-)
Elusia13-06-2003 16:56:40   [#34]

Gabo

TWOIM kącie? ;0)))
annah13-06-2003 19:27:42   [#35]
gaba, jesteś wielka... co już dawno mówiłam :)
Mariola16-06-2003 13:43:59   [#36]

założyli mi dzisiaj w szkole neostradę

straciłam masę czasu na to aby spróbować ją skonfigurować...
myślałam że może coś źle robię...
niestety pan z TPSA nie raczył mi powiedzieć ,że TPSA ma 4 dni na konfigurowanie usługi na swoim serwerze :-(((
tak ku przestrodze dla innych użytkowników ...
Zola16-06-2003 22:07:27   [#37]
miałam to samo i też myslałam ze jestem niekumata
Mariola30-06-2003 17:34:30   [#38]

jeszcze raz neostrada

hm...
mam mały problem
Kiedy TPSA zakładała u nas w szkole neostradę , nie zwróciłam na to uwagi ( a właściwie myślałam ,że tak musi być), że dostałam modem na łączu USB.
Niestety router , który mam w szkole nie nadaje się do podłączenia neostrady, a już zupełnie nie na USB.
Znalazłam kilka odpowiednich routerów, które niestety kosztują od 600- 1000 zł.
Nie mogę powiedzieć teraz mojemu dyrkowi,że jeszcze musi wyłożyć takie pieniądze.
Może ktoś z Was wie gdzie można kupić odpowiedni router  za odpowiednio niską cenę.

Na wszelki wypadek napiszę,że wiem iż można routować neostradę przez serwer ale chwilowo nie wchodzi to w grę.
Janusz Pawłowski30-06-2003 21:06:01   [#39]

Najpierw grzecznie

powiedz, żeby Ci po prostu wymienili ów modem.
Ten niech se wezmą, a nowy przyniosą.

Wiem, że to TPSA, ale dla nich to nie koszt - tak, czy siak modem muszą dać - nie ten, to inny.

Oczywiście osoba, z którą będziesz rozmawiać jako pierwszą nie będzie miała takich kompetencji - będzie ją miał natomiast któryś z jej szefów (bądź szef owych szefów, bądź ...).

Gdy grzecznie się nie uda, to rozlej brudną wodę przed wejściem do domu (mieszkania) na chwilę przed powrotem męża.
Mąż (każdy) tego nie zauważy, wlezie w tą wodę, wejdzie i rozniesie ten brud po całym mieszkaniu.

Wtedy się na niego wściekniesz.
Nie marnuj jednak tego stanu na niego - łap za słuchawkę i dzwoń do TPSA.

Wtedy będziesz się darła jak opętana, że chyba jakichś kretynów Ci przysłali na montaż.
Przecież widzieli co montują, gdzie montują i z jakie będzie przeznaczenie tego co montują.
Szkoła, pracownia, router - ślepi, czy durni?
Jakich oni w ogóle mają tam monterów!
Co to za usługa??!!
Żarty jakieś?
Natychmiast lub jutro mają przyjść i zamontować jak należy!
Za darmo!
Nie będziesz płącić za ich nieudolność - niech im potrącą z pensji, jak się im budżet nie domyka - guzik Cię to obchodzi.

I takie tam ...

Poskutkuje.

Marek Pleśniar30-06-2003 21:16:05   [#40]

yhm

a jesli tego nie chcesz - powiedz dyrektorowi jak jest - niech on pogada z tym oddziałem TPSA. Jak się pracuje to się popełnia błędy, Byle je naprawiac.

hmm

a mi  powiedzieli ze nie dadzą z USB tylko z kartą sieciową i dlatego (miedzy innymi) nie wziąłem:-)

Mariola30-06-2003 21:33:25   [#41]

zobaczę co się da zrobić...

na poczatek pomyślałam o innym routerze i stąd te moje pytania...

Zapytałam też dobrych ludzi, którzy "dali" mi pracownię czy by nie chcieli swojego routera a dali mi inny - ale Oni muszą pomyśleć (a w ogóle to chyba nawet się ucieszyli,że zasygnalizowałam Im taki problem bo Oni "dają" jeszcze innym szkołom pracownie)

Zapytałam też w innym miejscu dlaczego mój serwer nie widzi tego modemu i już wiem...

Niestety, najprościej byłoby z nowym routerem bo inaczej czeka mnie jakieś 4 dni pracy, a tego naprawdę mi sie nie chce :-(

Może faktycznie spróbuję pogadać z TPSĄ, w końcu mają tą swoją infolinię może chociaż się dowiem z kim należy rozmawiać...

No i Marku, rozmowa mojego dyrka z TPSĄ nie wchodzi w grę- jeżeli chodzi o pracownie to muszę sobie radzic sama co właśnie robię zadając tu min. pytanie dotyczące routera...

Gaba01-07-2003 02:58:12   [#42]

no to ładny klops!

Mam ten sam problem o tyle, że firma Progress, która dopiero będzie nam przenosiła pracownię (przełożenie kabelków) - ostrzegała nas już przed tym modemem, TPSA zostały jakoby tylko te z tym jakimś UBS, czy cóś.

Powiedzieli chłopaki z PRogressu, że bez jakis ekstra kosztów da się tego jakiegoś routera, by obejść łącze (jak widzę da się za 1000zł), to się wszytsko da, ale to znowu jakieś badziewie nieziemskie.

Te - PSA nie be przyczyny ma taką ksywkę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]