Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oświadczenia majątkowe
strony: [ 1 ][ 2 ]
parys5319-03-2008 17:50:49   [#01]
Jako dyrektorzy jesteśmy zobowiązania corocznie do 30 kwietnia złożyć oświadczenia majątkowe wraz z pitem do OP. Dotychczas załączałem PIT-11 - czyli, dot. moich dochodów, jakie osiągnąłem ze stosunku pracy. Okazuje się, że jest to błąd. W OP twierdzą, że powinienem załączyć PIT-37 lub PIT-40. Jednak PIT-37 dotyczy rozliczenia dochodów małżonków - czy słusznie - bo w tej sytuacji jest to ujawnianie dochodów osób nie ujętych w rozporządzeniu o obowiązku corocznego składania oświadczenia majątkowego.Jak to jest w innych szkołach. Proszę podzielcie się własnymi uwagami. Pozdrawiam świątecznie.
AnJa19-03-2008 17:52:48   [#02]
poszperaj szukajką - wcale niedawno było o tym dokładnie

oczywiście bez rozzstrzygnięcia, ale z cytatmi z rozstrzygnięć miejscowych
jolakam19-03-2008 17:58:43   [#03]
Masz 2 rozwiązania - rozliczacie się osobno i pokazujesz tylko swój, rozliczacie się razem i pokazujesz PIT-37. My z mężem wybraliśmy te drugą opcję, ale mamy o tyle łatwiejszą sytuację, że on jest dyrektorem placówki oświatowej, ja też i oboje musimy złożyć nasze oświadczenia. Wcześniej, zanim zostałam dyrektorką, też składał PIT-37.
bardu20-03-2008 07:39:24   [#04]
ja rozliczam się z mężem PIT 37 , ale tam gdzie dochody wpisuję ( w oświadczeniu)  proszę o nieujawnianie dochodów  współmałżonka  i na stronach UG w oświadczeniach jest tylko mój dochód
nn20-03-2008 13:08:45   [#05]
składa się dwa egzemplarze PIT 37, z których jeden zostaje w OP, drugi wędruje do właściwego Urzędu Skarbowego. OP ujawnia jedynie w BIPie Twoje oświadczenie majątkowe, w którym dochodów współmałżonka przecież się nie podaje. Jednakże przed opublikowaniem Twoje oświadczenie majątkowe jest sprawdzane przez ten sam Urząd Skarbowy.
zgredek20-03-2008 17:28:51   [#06]

Romanie też do niedawna tak myślałam, ale dzięki forum zmieniłam zdanie

poczytaj:

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=29060&pst=35#pst35

-----------------

Oświadczenie majątkowe dotyczy ich majątku odrębnego oraz majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową

jeśli nie ma odrębności majątkowej - to pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków należą do majątku wspólnego

zatem w oświadczeniu majątkowym wpisujemy między innymi:

- dom, mieszkanie, garaż, ziemię, samochód - nieruchomości wszelakie

- dochody swoje i małżonka

izabelamaciejka20-03-2008 17:33:18   [#07]
 a czy to prawda, że w oświdczeniu należy podać nasze oszczędności w II filarze funduszu emerytalnego?
joszka20-03-2008 23:24:56   [#08]
Czy pomysł dla małżeństw może być taki:
1.SAM rozliczam się z US -kopię przekazuję wraz z oświadczeniem do OP
2.RAZEM z zoną składam KOREKTĘ do rocznego zeznania i tu płace należny podatek -tego już nie oddaje do OP
dyrlo24-03-2008 11:30:27   [#09]
pokrętne to to :)
kasia124-03-2008 16:16:18   [#10]
Na jednym z wątków przeczytałam, że można złożyć PIT z wykreślonymi korektorem dochodami małżonka, chyba zadzwonię do OP i zapytam, czy tak może być....jak myślicie? Wtedy są dochody moje no i  majątek wspólny.....
zgredek24-03-2008 16:19:56   [#11]
ale dochody małzonka to własnie tez majątek wspólny
zgredek24-03-2008 16:25:01   [#12]

mnie przekonało to co wkleiła EwaBe

natomiast watpliwości interpretacyjne są, bo gdyby nie było, to asia by nie znalazła:

asia 18-03-2008 19:37:01   [#38]

przeleciałam się po necie róznie piszą

najciekawsze jest tu:

Najwyższa Izba Kontroli wnioskuje do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie działań legislacyjnych w celu określenia szczegółowej instrukcji wypełnienia oświadczenia o stanie majątkowym.

Instrukcja wypełnienia owiadczenia składanego według wzoru okrelśonego w rozporządzeniu Prezydenta RP jest bardzo ogólna co, jak wykazała kontrola, utrudnia przeprowadzenie analizy takich oświadczeń i uzyskanie porównywalnych wyników tej analizy.

zgredek24-03-2008 16:39:43   [#13]

przekleję tu, żeby było jasniej:

EwaBe 18-03-2008 18:43:08   [#33]
A mnie się czepił. Rozliczam się osobno.
W 2005 r. otrzymałam wyjaśnienie z mojego ówczesnego organu prowadzącego.

"Jeśli istnieje wspólnota majątkowa i wspólne zeznanie podatkowe, to należy je dołączyć. Natomiast jeśli małżonek składa oddzielne zeznanie (PIT), to nie dołącza się tego zeznania, ale w oświadczeniu podaje się kwotę dochodu współmałżonka. Do majątku wspólnego wchodzą dochody małżonka i należy je wpisać w części A oświadczenia.
Wynika to z art. 31 i art.33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego:

art. 31
par. 1. Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków.

par. 2. Do majątku wspólnego należą w szczególności:
1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,
2) dochody z majątku wspólnego jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,
3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków".

A że my ze Zgredkiem z jednego województwa, to dziwne, bo powyższe wyjaśnienie pochodzi z pisma Dyrektora Wydziału Nadzoru Prawnego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, a przedstawione zostało przez naczelnika urzędu skarbowego na spotkaniu przewodniczących rad, burmistrzów, wójtów i starostów.

I od tej pory informację o dochodach nie tylko własnych, ale i współmałżonka wpisujemy w punkcie VIII.

beera24-03-2008 16:41:56   [#14]

yhm

bardzo róznie piszą:
Kolejnym fragmentem oświadczenia budzącym wątpliwości jest punkt VIII. Zgodnie z nim, należy podać inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej albo zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu. Punkt ten, jak wiele poprzednich, jest niejasno sformułowany. W poprzednim roku przy jego wypełnianiu stwierdzono rekordową ilość błędów.

     Wydaje się, iż zgodnie z intencją ustawodawcy, powinno się tu wpisać dochody osiągane przez cały 2006 r. Bez znaczenia jest, czy są one opodatkowane, czy nie. Podać należy, jaka kwota przysługiwała danej osobie z danego tytułu. Posiłkować się można „Informacją o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy”, przesyłaną przez pracodawcę i inne podmioty. Może to wyglądać następująco: w roku 2006 osiągnąłem dochód - x zł z tytułu stosunku pracy, y zł z tytułu umów o dzieło, xy zł z tytułu wynajmowania mieszkania, o którym mowa w pkt. II podpunkt 4. Sumy te powinny być podane brutto, co w treści oświadczenia powinno być zaznaczone.

      W punkcie tym należy podać dochody:

ze stosunku pracy za okres całego roku, nie zaś jedynie za grudzień; dochody ze stosunku pracy powinny być kompletne – wpisujemy więc także dodatkowe świadczenia ze stosunku pracy, jak na przykład nagrodę jubileuszową czy nagrody uznaniowe;
z innej działalności zarobkowej (umowy o dzieło, w tym umowy o prawa autorskie, umowy zlecenia, umowy komisu, umowy nienazwane byleby miały charakter zarobkowy), także z umowy najmu, dzierżawy.
    Wpisaniu nie podlegają dochody osiągane przez współmałżonka.

    Biorąc pod uwagę literalne brzmienie tego przepisu, nie ma konieczności deklarowania tu rent, emerytur, zasiłku dla bezrobotnych. Wątpliwości rodzi także kwestia jednorazowych świadczeń uzyskiwanych na przykład z tytułu odszkodowania czy będących nagrodą w różnych konkursach. Wydaje się, iż nie ma obowiązku sum tych wpisywać. Można je jednak podać, stanowią one bowiem dochód. Dzięki ich wpisaniu nie pojawią się wątpliwości podczas analizy oświadczenia, zwłaszcza przy konfrontacji tej rubryki z rubryką dotyczącą zasobów pieniężnych. Podobnie rzecz się ma np. z dietami radnych, których wysokość jest jawna. Każdy może więc uzyskać o nich informację. Umieszczenie diet w oświadczeniu ułatwia jego analizę. Niepodanie diet zostało przez większość analizujących oświadczenia uznane za nieprawidłowość.

http://www.brzesckujawski.pl/dokumenty/bip/oswiadczenia/2006/dyrektor_sp1_2006.pdf

 

beera24-03-2008 16:48:29   [#15]

wydaje mi sie, że ja nie wpisywałam

wypełniałam oświadczenie majątkowe Joanny Berdzik i wydawało mi się, że chodziło o dochody - moje dochody

ale zebym miala głowę połozyc, to nie:)

zgredek24-03-2008 16:51:27   [#16]

tylko wiesz - u Ewy to OP uzasadniło - i trudno podważyć to uzasadnienie - przynajmniej tak mi się wydaje - nie umiałabym znaleźć luki w tym co piszą

Wpisaniu nie podlegają dochody osiągane przez współmałżonka.

a dlaczego?

-------

już pisałam, że na pewno nie wpisywałam - ale teraz jestem przekonana do wpisania - ale nie muszę;-))))))))

beera24-03-2008 16:55:16   [#17]

2.7 Informacja dotycząca punktu VIII.

W punkcie VIII podaje się dochody z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej. Należy więc wpisać tu dochody ze stosunku pracy za okres całego roku, z umów o dzieło, umów-zleceń, praw autorskich, najmu, dzierżawy. Wpisaniu nie podlegają dochody uzyskane przez współmałżonka, emerytury, renty, zasiłek dla bezrobotnych. W przypadku osób składających oświadczenie majątkowe z tytułu powołania lub odwołania z funkcji lub upoważnienia Prezydenta Miasta do podpisywania decyzji administracyjnych, należy wpisać dochód osiągnięty w roku poprzednim (o ile nie było składane oświadczenie na ręce Prezydenta Miasta) oraz od dnia 01 stycznia do dnia powołania (odwołania) lub otrzymania upoważnienia. Nie jest potrzebne dołączanie żadnych zaświadczeń o zarobkach.

http://www.zuromin.ibip.net.pl/bip/index.xml?menuId=30893

http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/na_skroty/oswiadczenia_majatkowe/informacje_dotyczace_sposobu_wypelnienia/

Instrukcja jak wyżej jest w wielu BIPach

beera24-03-2008 16:57:12   [#18]

Zgredku - ale ten punkt dotyczy dochodów osoby skladającej oświadczenie majatkowe

więc czemu dochody małzonka?
tak ja to rozumialam i rozumiem.

Ale czytam w necie jeszcze

 

beera24-03-2008 17:01:13   [#19]

tak to tłumaczą i ja uwazam, że to zasadne tłumaczenie:

Punkt VIII wzoru oświadczeń nakazuje ujawnienie innych dochodów osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu.

W tym punkcie (budzącym zresztą najwięcej wątpliwości) osoby składające oświadczenie powinny ujawnić wszelkie dochody osiągane w zwiazku z ich szeroko rozumianą aktywnością zawodową , o ile dochody te nie zostały juą wskazane w innym punkcie oświadczenia.

zgredek24-03-2008 17:01:49   [#20]

asiu może tak:

wpisujesz samochód jako współwłasność?

dom jako współwłasność?

podajesz ich wartość rynkową

Twoje dochody też są współwłasnością

dochody małżonka także

czyli część dochodów współmałżonka jest Twoja - 1/2 nawet

dlatego powinno się je wpisać

tak myślę

[śmieszną literówkę poprawiłam]


post został zmieniony: 24-03-2008 17:02:30
zgredek24-03-2008 17:04:15   [#21]
natomiast co do oszczędności w II filarze - wydaje mi się, że są one uwzględnione w dochodzie brutto - to jest inwestowanie tego co się zarobiło - czyli nie wpisywałabym
beera24-03-2008 17:06:08   [#22]

Zgredku, ale

problem nie dotyczy wspólnoty majątkowej lecz dochodów skladającego oswiadczenie majatkowe.

rzeczy dotyczące majatku wspolnego są w innych miejscach i tam wpisuje się posiadane wspólnie z mężem skarby.

a punkt VIII dotyczy dochodów osoby składającej oświadczenie - tak to rozumiem

 

 

zgredek24-03-2008 17:07:49   [#23]

w ustawie napisano tak:

Art. 24h. 1. Radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym, zwanego dalej "oświadczeniem majątkowym". Oświadczenie majątkowe dotyczy ich majątku odrębnego oraz majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenie majątkowe zawiera informacje o:

1) zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach handlowych oraz o nabyciu od Skarbu Państwa, innej państwowej osoby prawnej, jednostek samorządu terytorialnego, ich związków lub od komunalnej osoby prawnej mienia, które podlegało zbyciu w drodze przetargu, a także dane o prowadzeniu działalności gospodarczej oraz dotyczące zajmowania stanowisk w spółkach handlowych,
2) dochodach osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu,
3) mieniu ruchomym o wartości powyżej 10 000 złotych,
4) zobowiązaniach pieniężnych o wartości powyżej 10 000 złotych, w tym zaciągniętych kredytach i pożyczkach oraz warunkach, na jakich zostały udzielone.

2. Osoba składająca oświadczenie majątkowe określa w nim przynależność poszczególnych składników majątkowych, dochodów i zobowiązań do majątku odrębnego i majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową.

beera24-03-2008 17:10:14   [#24]

no własnie - dlatego tak to rozumiem

 

beera24-03-2008 17:10:51   [#25]
ale moja chata z kraja, ja nie wypełniam:)
zgredek24-03-2008 17:12:00   [#26]

ja inaczej:-))))

teraz, bo kiedyś rozumiałam tak jak Ty:-)))))

zgredek24-03-2008 17:12:30   [#27]

też nie wypełniam:-)

[wymazałam ja, bo się jaiło;]


post został zmieniony: 24-03-2008 17:15:20
zgredek24-03-2008 17:24:55   [#28]

jeszcze do asi z #22:

a gdzie wpisać te zarobki małzonka, jesli nie w VIII?

bo, że są majątkiem wspólnym to chyba nie ma wątpliwości?

beera24-03-2008 17:35:08   [#29]

ja uważam, że dochody małżonka nie powinny byc wpisywane w punkcie VIII, bo tam się wpisuje dochody osoby skladającej oświadczenie
tak twierdzi też wiele instrukcji wypełniania oświadczen, pozamieszczanych w BIPach i innych tam - co przytoczyłam

pewnie są inne instrukcje

Niech sobie składający oświadczenie wybierają i robią jak myslą, że powinni

zgredek24-03-2008 17:37:14   [#30]
zgadzam się z ostatnim zdaniem:-)
zgredek24-03-2008 17:37:37   [#31]
znaczy myślę tak samo:-)
beera24-03-2008 17:42:30   [#32]

:))

zgredek24-03-2008 17:51:31   [#33]

Niech sobie składający oświadczenie wybierają i robią jak myślą, że powinni.

czy myślisz, że jako odpowiedź w wątkach z zapytaniem co wpisywać w oświadczeniu majątkowym będzie dobrze?

bo myślę, że nawet bardzo dobrze

a o pozwolenie na cytowanie pytam - bo wtedy łatwiej odpowiadać

zgredek24-03-2008 17:52:27   [#34]
a wątków o oświadczeniach będzie niedługo więcej;-)
beera24-03-2008 18:06:42   [#35]

Wyobrażasz sobie taka odpowiedź na pierwsze pytanie?
on pyta, a my mu "rób, co chcesz"

;))))

===

a to taka odpowiedź,  bo nie znamy innej

znalazłysmy dwa rodzaje argumentów - na każdą nóżkę
nie potrafię/ nie potrafimy odpowiedzieć jak ma kto postąpić

więc niech każdy robi jak mu podpowiada
a) jego wlasny rozsadek
b) przyjęte w "terenie" rozwiązania


 

zgredek24-03-2008 18:10:23   [#36]

dokładnie

beera24-03-2008 18:11:26   [#37]
:))
zgredek24-03-2008 18:17:17   [#38]

ale...

nie mogę się powstrzymać przed zebraniem moich argumentów w jednym poście (oczywiście na podstawie interpretacji innych);-))))))))))

zgredek24-03-2008 18:17:47   [#39]
niby się powstrzymuję;-)
beera24-03-2008 18:20:48   [#40]

dawaj

zrób wszystkie za i przeciw

będzie ściąga:))

zgredek24-03-2008 18:39:21   [#41]

moje jest za:

ustawa o samorządzie powiatowym np.:

Art. 24h. 1. Radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym, zwanego dalej "oświadczeniem majątkowym". Oświadczenie majątkowe dotyczy ich majątku odrębnego oraz majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenie majątkowe zawiera informacje o:

1) zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach w spółkach handlowych oraz o nabyciu od Skarbu Państwa, innej państwowej osoby prawnej, jednostek samorządu terytorialnego, ich związków lub od komunalnej osoby prawnej mienia, które podlegało zbyciu w drodze przetargu, a także dane o prowadzeniu działalności gospodarczej oraz dotyczące zajmowania stanowisk w spółkach handlowych,
2) dochodach osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu,
3) mieniu ruchomym o wartości powyżej 10 000 złotych,
4) zobowiązaniach pieniężnych o wartości powyżej 10 000 złotych, w tym zaciągniętych kredytach i pożyczkach oraz warunkach, na jakich zostały udzielone.

2. Osoba składająca oświadczenie majątkowe określa w nim przynależność poszczególnych składników majątkowych, dochodów i zobowiązań do majątku odrębnego i majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową.

-------------------

czyli ustawa określa co się powinno znaleźć w oświadczeniu majątkowym

pytanie, które się nasuwa, to: co należy do majątku odrębnego oraz wspólnego?

na to pytanie odpowiada ustawa: Kodeks rodzinny i opiekuńczy:

Rozdział I
Ustawowy ustrój majątkowy

Art. 31.  § 1. Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków.

§ 2. Do majątku wspólnego należą w szczególności:

1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,
2) dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,
3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków.

Art. 33. Do majątku osobistego każdego z małżonków należą:

1) przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej,
2) przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił,
3) prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej podlegającej odrębnym przepisom,
4) przedmioty majątkowe służące wyłącznie do zaspokajania osobistych potrzeb jednego z małżonków,
5) prawa niezbywalne, które mogą przysługiwać tylko jednej osobie,
6) przedmioty uzyskane z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; nie dotyczy to jednak renty należnej poszkodowanemu małżonkowi z powodu całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy zarobkowej albo z powodu zwiększenia się jego potrzeb lub zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość,
7) wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków,
8) przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu nagrody za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków,
9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy,
10) przedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki majątku osobistego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

Art. 34. Przedmioty zwykłego urządzenia domowego służące do użytku obojga małżonków są objęte wspólnością ustawową także w wypadku, gdy zostały nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił.

---------------------

mienie ruchome - to posiadane - niekoniecznie uzyskane w roku, którego dotyczy oświadczenie

oszczędności - stan w danym roku, któego dotyczy oświadczenie

zadłużenia, pożyczki, kredyty - stan w roku, którego dotyczy oświadczenie

zarobki - osoby składającej oświadczenie i współmałżonka, jeśli nie ma odrębności majątkowej 

przedmioty i dochody nabyte przez dziedziczenie osoby składającej oświadczenie - należące do majątku odrębnego

------------------------

no i II filar mi został - ale nie bardzo umiem się do tego odnieść - bo środki zgromadzone na rachunku stanowią wspólność majątkową - ale wychodzi mi, że są one już uwzględnione w dochodach małżonków - zatem, według mnie nie trzeba ich wyszczególniać

-------------------------

tak myślę

beera24-03-2008 18:54:26   [#42]

i moje przeciw ( mamy komplet):


tak, ale moim zdaniem nieporozumienie polega na tym, że łaczysz punkt VIII z resztą

nie chodzi tu ( w pkt VIII) w ogóle o majątek wspólny, czy odrębny - to akurat wykazuje się w innych punktach (takze wynik wspólnoty dochodów - w zasobach finansowych, domu, samochodzie itp) (bo oczywiscie dochody wspólmałonka sa majatkiem wspólnym - jesli nie wyłączono tej wspólnoty)

Chodzi o to, ze w tym punkcie nie wykazuje się zadnego wspólnego majątku tylko dochody składającego oświadczenie - czyli konkretnie tej osoby, której dotyczy obowiązek składania oświadczenia - po prostu ten punkt dotyczy konkretnie dochodu osoby składającej oświadczenie.

Przejrzałam jeszcze BIPy z oświadczeniami członków zarządu, itp - wszędzie interpretuje się ten punkt zgodnie z tym, co wklejałam wyżej:

2.7 Informacja dotycząca punktu VIII.

W punkcie VIII podaje się dochody z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej. Należy więc wpisać tu dochody ze stosunku pracy za okres całego roku, z umów o dzieło, umów-zleceń, praw autorskich, najmu, dzierżawy. Wpisaniu nie podlegają dochody uzyskane przez współmałżonka, emerytury, renty, zasiłek dla bezrobotnych. W przypadku osób składających oświadczenie majątkowe z tytułu powołania lub odwołania z funkcji lub upoważnienia Prezydenta Miasta do podpisywania decyzji administracyjnych, należy wpisać dochód osiągnięty w roku poprzednim (o ile nie było składane oświadczenie na ręce Prezydenta Miasta) oraz od dnia 01 stycznia do dnia powołania (odwołania) lub otrzymania upoważnienia. Nie jest potrzebne dołączanie żadnych zaświadczeń o zarobkach

zgredek24-03-2008 19:12:32   [#43]

myślę inaczej - nie widzę innego miejsca do wpisania dochodów małżonka - a, że nalezy je wpisać, to nie mam wątpliwości

w oświadczeniu majątkowym jest tak:

ja niżej podpisany.... oświadczam, że posiadam wchodzące w skład małżeńskiej wspólności majątkowej lub stanowiące mój majątek odrębny:

VIII

inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu

-----------------

nie napisano, że moje dochody (znaczy osoby skłądającej oświadczenie)

napisano: inne dochody - w domyśle - które wchodzą w skład małżeńskiej wspólności majątkowej

zgredek24-03-2008 19:19:25   [#44]
w #41 - cytuję ustawę o samorządzie gminnym (a nie powiatowym)- przepraszam się mi pomyliło trochę
AsiaJ24-03-2008 23:38:33   [#45]
Najlepiej przejrzeć oświadczenia prezydentów, wójtów lub burmistrzów swoich miast i wypełnić podobnie :-), oczywiście wpisując wysokość własnych dochodów,własności i majątków.
zgredek24-03-2008 23:53:27   [#46]

z ciekawości sprawdziłam - w oświadczeniu majątkowym - tylko dochody starosty

do tego korekta - dopisano dochody współmałżonka;-)

Jasiu20-04-2008 11:06:52   [#47]

Do oświadczenia majątkowego dołączyć należy oświadczenie dotyczące:

1. zgodnie z art. 24j ust. 1 informację o prowadzeniu, bądź nie prowadzeniu dzialamlności gospodarczej przez małżonka, wstępnych, zstępnych i rodzeństwo - czy posiadanie gospodarstwa rolnego się do tego zalicza?

2.zgodnie z art. 24j ust. 1 informację o umowach cywilnoprawnych zawartych przez małżonka, wstępnych, zstępnych i rodzeństwo

3. zgodnie z art. 24j ust. 2 informację o ewentualnym zatrudnieniu w jednostkach organizacyjnych gminy małżonka, wstępnych, zstępnych i rodzeństwo - czy dotyczy to małżoka nauczyciela zatrudnionego w szkole, bo coś mi sie przypomina, że przepis ten nie dotyczył nauczycieli? 

teka5720-04-2008 11:37:14   [#48]
Teoretyzując- chyba też taki układ należy założyć-jeśli jednak, ktoś żyje w związku małżeńskim ,ale w seperacji,nie ma rozwodu lub nie ma drugiej połowy bo poszedł/wyjechał w siną dal - to, jak uzyska dane od swojej małżonki/ka.
Ponadto, nie muszą sie zgodzić na ujawnianie ich dochodów.Co wówczas?
rzewa21-04-2008 00:32:09   [#49]
e, tam...

a ja w dalszym ciągu uważam, że całe to oświadczenie dyrektorów szkół nie dotyczy... ;-)

pomijając już fakt, że nie bardzo wiadomo czemu to służy... bo raczej nie spełnia oczekiwań o jakich była mowa w momencie wprowadzania
zgredek21-04-2008 05:47:49   [#50]

[nie na temat napisałam]


post został zmieniony: 21-04-2008 05:48:19
strony: [ 1 ][ 2 ]